[MOC] Zagroda Wesołego Stolarza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: alchemist »

Powiem tak: bardzo fajna latająca wyspa, szkoda, że nie jest w stylu steampunk. :(
Bardzo mi się podoba konstrukcja wyspy, przerobienie w dno morskie w 1 s :) i w ogóle. Jest świetne! Chociaż drzewko mogłoby być, chociaż jakieś bonsai ;) Natomiast góra to nie jest dla mnie steampunk oprócz tego czarnego pieca, który też mógłby być dark brown czy red brown... Zaobserwowałem, że raczej kolorystycznie steampunk opiera się na brązowym, bordowym i złotym. Czarny i czerwony są w niewielkich ilościach. Silniki parowe można by użyć np. do napędzania pił, transportu bali drewna.
Generalnie zgadzam się z opinią Servatora, zaś wywody Stelario sądzę, że są nietrafione, bo chociaż teoretycznie ma jak najbardziej rację, to w tej konwencji chodzi wg mnie o uwydatnienie "steam" a nie świata XIX wieku.
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 12:20 przez alchemist, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#17 Post autor: Ex3qtor »

@ alchemist - nawet jeśli są braki w klimacie "steampunkowym", to taka ocena moim zdaniem należy już do BHs'a jako koordynatora projektu. Jak wpuści na makietę, to ok, jak nie, to nie ok.

To ograniczenie kolorystyczne to sami sobie trochę narzuciliśmy, akurat tu bym się nie czepiał.

Ale właśnie dlatego napisałem, żeby dorzucić coś pod tym wiatrakiem wokół tego BBoxa, bo tam jest największy potencjał na dodanie jakiejś maszynerii, która ten brak klimatu uzupełni.

@Stelario - nawet jeśli masz rację z tą wodą, tylko nikt nie zrobi wyspy tak wielkiej, żeby uzasadnić, skąd ta woda się tam bierze... No chyba, że antygrawitacyjny obieg zamknięty wody, jak napisał glaz...
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Jellyeater »

Jak dla mnie fajne. Wywaliło w powietrze farmę, lub ktoś ze Szwecji złapał skałę i na niej postawił cos co przypominało mu odzinne strony. Taka chyba była idea tego wolnego nowego świata. Że ludzie z różnych nacji. Jak w Ameryce dawniej.

Pudełko na baterie trzeba ukryć. Tak to ładne. Brakuje lądowiska...
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 11:28 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#19 Post autor: Stelario »

Prawdę mówiąc nie wiem skąd się bierze woda na wyspach, sądzę że jest to obieg otwarty bo woda spada poza wyspę. ;) Natomiast co do kolorów to sądzę że z reguły są brązowe bo wszystko jest robione z miedzi ale wcale tak nie musi być bo farbę to wymyślono przed metalem.

Zresztą jak się wpisze w google flying island prawie na każdej jest woda.
Jak to jest steampunk to musi być para z wody. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 11:56 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#20 Post autor: glaz_pimpur »

Brakuje lądowiska
Jest. Tyle wolnego miejsca na środku :)
A tak naprawdę to dobrze, że mi przypomniałeś. Miałem zrobić pomost, do którego mogłyby cumować jednostki.
Stelario pisze:Prawdę mówiąc nie wiem skąd się bierze woda na wyspach, sądzę że jest to obieg otwarty bo woda spada poza wyspę. ;)
Tam, gdzie stoi studnia, to w skale jest dziura na wylot. Mieszkańcy pobierają wodę z chmur, które przepływają pod spodem. Dosyć męczące, ale co robić?
Stelario pisze: Natomiast co do kolorów to sądzę że z reguły są brązowe bo wszystko jest robione z miedzi ale wcale tak nie musi być bo farbę to wymyślono przed metalem.
Tru. Dlatego dom jest czerwony.
Ostatnio zmieniony 2018-06-13, 12:03 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jetboy

#21 Post autor: Jetboy »

Ex3qtor pisze:@Stelario - nawet jeśli masz rację z tą wodą, tylko nikt nie zrobi wyspy tak wielkiej, żeby uzasadnić, skąd ta woda się tam bierze... No chyba, że antygrawitacyjny obieg zamknięty wody, jak napisał glaz...
Te wyspy latają! To jest dokłądnie tak samo bez sensu jak to że woda się leje bez końca. Jeśli latanie jest ok, to i lanie wody jest :)

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#22 Post autor: Jaco3011 »

To ja na tym podwórku zaparkuję auto, co?
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#23 Post autor: glaz_pimpur »

Jaco3011 pisze:To ja na tym podwórku zaparkuję auto, co?
Nie ma sprawy, tylko gdzie i kiedy?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#24 Post autor: Jaco3011 »

glaz_pimpur pisze:
Jaco3011 pisze:To ja na tym podwórku zaparkuję auto, co?
Nie ma sprawy, tylko gdzie i kiedy?
Nie sprawdziłem w arkuszu, w Pszczynie Cię nie będzie.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#25 Post autor: glaz_pimpur »

Jaco3011 pisze: Nie sprawdziłem w arkuszu, w Pszczynie Cię nie będzie.
No nawet napisałem tutaj, że szykowałem się na Pixel i na Jordanów.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#26 Post autor: Jellyeater »

viewtopic.php?p=468961#468961 może będzie większy transport... Nie dasz rady tego weekendu?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#27 Post autor: glaz_pimpur »

Jellyeater pisze:viewtopic.php?p=468961#468961 może będzie większy transport... Nie dasz rady tego weekendu?
Niestety, do Pszczyny jest mi zupełnie czasoprzestrznnie nie po drodze.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#28 Post autor: glaz_pimpur »

Zgodnie z radami na Zbudujmy.to i tutaj wprowadziłem parę zmian i dodatków.
Obrazek

Dołożyłem pomost i dźwig dla przybywających jednostek. Wymieniłem batbox pod wiatrakiem. Dodałem krzaczki, kwietki i ule. Koło zębate w pile parowej zamieniłem na szare. Dostawiłem płotek zabezpieczający przed wypadnięciem. W studni powiesiłem wiadro na wodę. Postawiłem stół z piciem i żarciem dla wszystkich pracowników stolarni. Wywaliłem nadmiar roślinności od spodu. No i zmodyfikowałem swojego mecha, tak żeby był na parę.
Chyba lepiej?:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#29 Post autor: Jellyeater »

No i wygląda to świetnie... Może podrzucisz to na miejsce zbiórki przed Pszczyną... Bo ładnie to wyszło...
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Fuku »

Ja bym trochę bardziej pokombinował z roślinnością od spodu, żeby była bardziej nieregularna.

Ogólnie zmiany wyszły na dobre, bardzo łądnie to wygląda i konstrukcyjnie bez zarzutu.

ODPOWIEDZ