[MOC] Stacja kolejowa Karlgoro

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bellois

#16 Post autor: bellois »

Budyneczek jest świetny. Jedyne co mi się nie podoba, to ta para białych drzwi (główne wyjście na peron?). Ja bym wolał, aby drzwi stanowiły jedną całość, najlepiej otwieraną na dwie strony.

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Budynek nie jest wzorowany na zadnej istniejacej stacji, wszystko jest wymyslone. Karlgoro to nazwa miejscowosci z opowiadania Marka Baranieckiego - jak ktos nie zna niech sie nie przyznaje ale przeczyta czym predzej.
Mur pruski rzeczywiscie buduje sie z belkami na rogach, nie do konca mi sie to podobalo ale w kolejnych budynkach bedzie juz poprawnie. W trzecim beda nawet snotowe ukosne poprzeczki.
Szara plyta na podloze jest chyba bardziej naturalna, w koncu w miescie wiekszosc uzytkowej nawierzchni nie jest zielona, ale zgadzam sie ze trawnik bardzo ladnie ozywia, obiecuje posadzic wiecej trawy.
Plate-y 1x2 sa stosunkow tanie, przy tych ilosciach kupowalem je po 2 centy za sztuke. Duzo gorzej jest z dachem, na szczescie wszystkie dachowki mialem w zbiorach. Poczta, ktora teraz buduje ma czarny dach - elementy double concave i double convex sa dosc drogie, prace posuwaja sie powoli :mruga: Podloga byla w pewnym momencie pokryta tilami, nawet w kratke, ale potem z jakiegos powodu (nie pamietam juz) zrezygnowalem.

Hippotam

#18 Post autor: Hippotam »

Bardzo fajniutki dworzec. Nosi znamiona Building Bonanzy (czarne okna + czerwony dach + białe ściany), bo pewnie ten zestaw był dawcą organów. Bardzo fajnie wyszedł mur z szarych plate 1x2. Dzięki temu że zapodziało się kilka platów w OldGray, zorientowałem się że ten szary to bley - fajnie wygląda.
Bardzo mi się podobają detale (wykończenia nad drzwiami, ludziki, rowery, i całe to zaludnienie dworca). Brawo!

Brakuje mi: tablicy z nazwą stacji, ławek dla podróżnych. Białe drzwi mi jakoś nie pasują, nie wiem czemu.

Nexus 7

#19 Post autor: Nexus 7 »

Maciej Drwięga pisze:Nexus 7 napisał/a:
Na rynny nie mialem lepszego pomyslu. Round brick 1x1 jest z kolei duzo za gruby. Jesli ktos moze cos poradzic, to bardzo prosze o pomoc.

http://www.peeron.com/inv/parts/75 + dużo takich http://www.peeron.com/inv/parts/32002 Może być ?
Dopiero teraz zrozumialem Macka pomysl (poranne zacmienie :-) ). Genialne! Wykorzystam w poczcie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

Wszystko juz powiedziane, naturalnie super, moze poza faktem ze mi ta stacja przypomina peron z "Samych Swoich"...

Zdrowko Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Stacja kolejowa Karlgoro

#21 Post autor: dmac »

Piękny model, moje gratulacje!
Jeszcze tylko trochę życia w pokojach, może jakieś auta z kawałkiem ulicy na zapleczu... i będzie bardzo udany początek miasta :) . Czekam niecierpliwie na budynek poczty.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ