[MOC] Pustynny skuter

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

[MOC] Pustynny skuter

#1 Post autor: SAMOLOT »

Bywał już na wystawach, ale na forum jeszcze nie. Nadeszła jego pora.

Obrazek

Zbudowany specjalnie dla Rey, dzięki pojawieniu się paneli technicowych w nowych kolorach.
Napędzany mocą Buwizza podpiętą do dwóch buggy motorów, jest naprawdę szybki. Za skręt odpowiada serwo PF. Z przodu ma niezależne zawieszenie kół , taśma napędowa również ma dwa amortyzatory i "dwa stopnie swobody" tzn ugina się niezależnie zarówno w części przedniej jak i tylnej. Podobnie jak w prawdziwych skuterach.
Nie jest wiernym odzwierciedleniem pojazdu istniejącego w realu ale był inspirowany pustynnymi wariantami skuterów firmy SAND-X.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Niczego skomplikowanego w tym modelu nie ma miał być lekki sprawny i zgrabny, jak wyszło ocenicie sami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Długość modelu 38 cm
Szerokość 19 cm
Wysokość bez kierowcy 19 cm
Waga bez kierowcy i buwizza 800 g

[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2018-08-19, 07:50 przez SAMOLOT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Świetny film. Ładna okolica. Dobrze dobrany podkład muzyczny. Naprawdę miło się to ogląda. :)

Sam MOC też bardzo udany. Najważniejsze że sprawnie się porusza i jest zaskakująco stabilny.
No i kolejny przykład, że warto zainwestować w BuWizza... Nie wydam w tym roku dużo na IMO przewartościowane nowe zestawy, to w sumie pewnie w końcu go kupię.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Myślałem kiedyś, by zbudować skuter do zestawu 75111. Mam nadzieję, że kiedyś powrócę do tego zamysłu. Wracając do Twojego MOCa, to faktycznie nieźle śmigał, jak się nim bawiłem w Pszczynie. Próbowałeś może wersję z płozami?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Bardzo przyjemny model. Widać, że konstrukcja jest przemyślana i co najważniejsze bardzo efektywna. Miło było oglądać jak śmigał po wystawie. Lubię takie dynamiczne modele.

Teraz czekam na postępy w projekcie o którym rozmawialiśmy na wystawie
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#5 Post autor: Atros »

Szybki był ten skuter, podobał się gawiedzi. Sama konstrukcja schludna, tak jak i film. Widać, że przykładasz dużą wagę do jakości swojej pracy :)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#6 Post autor: ontek »

Podoba mi się. Buduję quada od zeszłego roku, skończyć nie mogę bo czasu brak, ale mnie swoją pracą zmotywowałeś i chyba "się w końcu wezmę" :)
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#7 Post autor: SAMOLOT »

Dziękuję za ciepłe słowa. Nareszcie opanowałem nowy program do filmów więc wkrótce pokażę następny model. Co do Buwizza to nie spieszył bym się tak z zakupem. Kiedy już uda się połączyć telefon z modułem to faktycznie działa i jest szybki. Ale ile razy trzeba zresetować telefon, sam moduł, i ile podjąć prób połączenia obojga to obecni na wystawie w Pszczynie widzieli. Ja mam dwa egzemplarze buwizza więc nie jest to problem konkretnej kostki. Próbowałem przeinstalować aplikację a ostatnio zmieniłem telefon wszystko na nic. Dobrze by było aby poprawili oprogramowanie. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym ustrojstwem?
Jeśli chodzi o zimową wersję skutera to kto wie, jeśli go nie zdemontuję zanim spadnie śnieg.
A co do modelu o którego projekcie rozmawialiśmy z Erickiem to jeszcze nie ruszyłem z budową, ale powstał inny model kołowo gąsienicowy, prezentacja niebawem.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#8 Post autor: meler »

Świetny, żwawy model. Szkoda, że nie produkują przezroczystych paneli. Co do buwizza, masz wersję 1 czy 2?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Fajne, przyjemna kolorystyka, no i fanka numer jeden szaleje na filmie ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Ładne to pierwsze zdjęcie. A model szybki tak jak lubisz. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Corrado »

SAMOLOT pisze:Co do Buwizza to nie spieszył bym się tak z zakupem. Kiedy już uda się połączyć telefon z modułem to faktycznie działa i jest szybki. Ale ile razy trzeba zresetować telefon, sam moduł, i ile podjąć prób połączenia obojga to obecni na wystawie w Pszczynie widzieli. Ja mam dwa egzemplarze buwizza więc nie jest to problem konkretnej kostki. Próbowałem przeinstalować aplikację a ostatnio zmieniłem telefon wszystko na nic. Dobrze by było aby poprawili oprogramowanie. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym ustrojstwem?
Nie zauważyłeś może zależności miedzy rozłączaniem się Buwizza a jego rozładowaniem? Mój działa naprawdę dobrze jedynie gdy poziom baterii spadnie do poniżej 1/3 potrafi się rozłączać co nie jest akurat wada. Jeśli to nie to próbowałbym odesłać kostkę. Z moich doświadczeń firma powinna zareagować szybko i na korzyść klienta.

Konstrukcja sprawuje się i wygląda świetnie. Bardzo podoba mi się kolorystyka oraz operator.
Ostatnio zmieniony 2018-09-09, 20:43 przez Corrado, łącznie zmieniany 2 razy.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#12 Post autor: SAMOLOT »

Nie zauważyłem zależności między stopniem naładowania a jakością działania buwizza. Ale zwrócę na to uwagę , może faktycznie czas pomyśleć o reklamacji.

ODPOWIEDZ