[MOC] Mercedes Zetros Kamper

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

[MOC] Mercedes Zetros Kamper

#1 Post autor: SAMOLOT »

Zetros w wersji ekstremalnego pojazdu wyprawowego powstał dwa lata temu, ale dopiero dziś doczekał się prezentacji.

Obrazek

Z założenia miał to być model do postawienia na półce. Dlatego nie posiada napędu i zdalnego sterowania.
Nie jest jednak całkiem pozbawiony życia. Jeden silnik PF M poprzez skrzynię rozdzielczą napędza trzy różne funkcje modelu. Wyciągarkę, boczną drabinkę i tylną platformę z motocyklem i kołem zapasowym. Motocykl to stary zestaw 8251 w nieco zmienionej kolorystyce, bo idealnie pasował wymiarami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Auto powstało na bazie podwozia z Unimoga, które zostało przedłużone, wzmocnione i uzupełnione o parę detali. Przebudowie uległa także skrzynia rozdzielcza i mocowanie silnika.
Kabina i zabudowa wraz z mechanizmami powstały całkowicie od podstaw na wzór prawdziwego pojazdu. Starałem się aby trzymał wymiary i możliwie wiernie odwzorowywał oryginał.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wymiary 68 cm X 20 cm X 30 cm

[/youtube]

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Corrado »

Świetny niestandardowy model. Bardzo podoba mi się działanie funkcji PF. Szkoda, że nie zmotoryzowałeś napędu ale domyślam się, że z tymi rozmiarami byłby ociężały.
Ostatnio zmieniony 2018-09-13, 21:50 przez Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Przód jak cię mogę. Ale ta sześcienna buda to mogłaby być z klocków systemowych. Tak to te dziury są bez sensu. Zwłaszcza, ze to pułkownik.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: dirtzone »

Jellyeater pisze:Przód jak cię mogę. Ale ta sześcienna buda to mogłaby być z klocków systemowych. Tak to te dziury są bez sensu. Zwłaszcza, ze to pułkownik.
Jakby buda była z systemu, to byś pytał dlaczego dziurawa kabina? Idąc tym tropem, to prawie wszystkie zestawy technic są bez sensu.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Faaaaaajny jest! :)
Bardzo ładnie wymodelowany przód pojazdu/buda/szoferka. Pomysłowe wykorzystanie słuchawek telefonicznych. Paka też jest udana i mi nie przeszkadzają w niej dziury, zwłaszcza że przecież aż tak dużo ich nie ma.
Podobają mi się też funkcje PF, zwłaszcza platforma z motorem.
Ten model musi być genialny do zabawy, bo i drzwi i okna a nawet maska się otwiera. To taki domek "dla lalek" dla chłopców. W tym znaczeniu to nawet lepiej, że napęd pojazdu i skręt też należy zrobić manualnie. Świetnym dodatkiem jest też motor, którym można pośmigać po okolicy (swoją drogą 100 razy ładniejszy od oryginału). Do kompletu brakuje mi tylko jakiejś figurki. BAWIŁBYM SIĘ!
Generalnie bardzo udany model. Gratulacje.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Zastanawiałem się, kiedy właśnie pokażesz swojego Merca. Widziałem co prawda na PW, ale czekałem na pełną prezentację tu na forum. Szkoda, że nie dałeś jeszcze skrętu i napędu z PF, bo myślę, żebyś zmieścił jeszcze 2 silniki, ale mimo to, pozytywnie oceniam Twojego MOCa. Podoba mi się szczególnie mechanizm rampy do motocykla i drabinki
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Fajny pomysł i dobre wykonanie ale brakuje zdalnej jazdy :/

SNIFFERR

#8 Post autor: SNIFFERR »

Jak ktoś wcześniej wspomniał szkoda że nie został zmotoryzowany. Poza tym wyszło całkiem fajnie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

W pierwszej chwili myślałem, że to Twój Mercedes :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#10 Post autor: SAMOLOT »

No widziałem, całkiem fajny .

ODPOWIEDZ