[MOC] Portable Nintendo Arcade Cabinet

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Portable Nintendo Arcade Cabinet

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 21s / szer. 33s / wys. 25s
Waga: 2.151 kg

W sumie nie wiem do którego działu to wrzucić, więc tradycyjnie niech będzie tutaj. MOCyk szalenie prosty, ale może komuś koncept się przyda. Otóż jakiś czas temu na rynek wrócił NES Classic Mini, a że małżonka jest fanką Mario to kupiłem. Potem zauważyłem, że konsola świetnie działa na zasilaniu ze zwykłego power banka, a zamiast przypinać ją do telewizora można wykorzystać mały monitor poglądowy do lustrzanki, który technicznie jest niczym innym jak małym telewizorem właśnie. W ten sposób dostajemy w pełni mobilną wersję NESa, którą można np. odpalić na kolanach w samochodzie. Pozostaje tylko kwestia zapakowania tego razem w jakiś wygodny sposób, co da się zrobić i za pomocą tektury, ale dzięki zastosowaniu klocków możliwe jest również dobudowanie joysticka na padzie, jak w automatach. Do czego mam sentyment, bo jeszcze pamiętam Pac-Mana na automacie z dzieciństwa, więc znalazłem rozwiązanie które nie wymaga rozbebeszania pada.

Jak wspomniałem, MOC banalnie prosty, ale w sumie czemu nie podzielić się pomysłem, szczególnie w czasach kiedy ludzie wynalazki typu podstawka pod iPada z trzech axli publikują jako największe odkrycie od czasów koła i z wielostronicową instrukcją ;)

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/port ... de-cabinet
Parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

I film z bliższym objaśnieniem co i jak:


Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Fajny pomysł.
Teraz by zbudować podobny, musze kupić cały sprzęt bo klocki mam :)

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#3 Post autor: dirtzone »

Przyczepiłbym się tylko, że guziki od pada same mogą wypadać, a tak to całość bardzo fajna :P

ODPOWIEDZ