[MOC] M62 / ST44 PKP Cargo Gagarin

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: wielkamucha »

He, jestem starszy niż Mateusz i Maciej, a młodszy od dmac'a, a mimo to podoba mi się malowanie niebiesko-limonkowe :D
Choć nie powiem, stary "malunek" byłby "zawodowy" :D

noniusz, "Bolek i Lolek" dają fajne możliwości. Pomyślcie, wrzucić 4 silniki kolejowe w taką, napęd na wszystkie 8 osi... Albo 4 XL-ki... To byłby potwór :D

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#17 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:Dam znać, gdy mi się przypomni, co ostatnio wymyśliłem w ramach okrągłych przedmiotów o średnicy pomiędzy 1 a 2 study. Skleroza jednak straszna rzecz.
Dostaniesz ciastko. Albo dwa ciastka. Bez marcepanu. Albo z marcepanem, ale te duńskie, żeby były marcepanowe bez marcepanu ;)

Da się używać garnków, takich fajnych brickow 2x2 z wystającym czymś, co ma ciut ponad studa średnicy (kilka razy widziałem zabudowane w tendrach), felgi samochodowe wszelkiej maści, aby pasowały średnicą. Wszystkie te pomysły mają swoje ograniczenia, dlatego za jakiś naprawdę dobry dostaniesz ciastko :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze. Postaram się odnieść do nich. Mianowicie
Maciej Drwięga
Nad zieloną myślę cały czas (z żółtym czołem, albo ten pasek pod szybą zrobić chromowany mmmm) pod kątem zrobienia instrukcji i jej późniejszej sprzedaży. Akurat M62/ST44 była eksportowana do tylu krajów, że zainteresowanie by było. Jeśli chodzi o kolorystykę to nie jest moja ulubiona czy coś. Na początku nie leżała mi za bardzo, ale chciałem lokomotywę z jedną kabiną i towarową (nie manewrową, bo SM42 prowadzi składy, ale w założeniu jest lokomotywą manewrową) i tak powstała ST48 (co prawda na LHS jeszcze jeżdżą ST48 niebiesko szare, ale gryzło mi się to z tym, że w planach było też Pendolino - trochę wymysł na siłę bo pewnie by się nikt nie czepiał, że są to pociągi jeżdżące na innym rozstawie torów, a u mnie na jednym). Po czasie stwierdziłem o słuszności mojego wyboru ponieważ wstrzeliłem się w pewną nisze, a sama kolorystyka podoba mi się po prostu :)
Dmac
Chętnie poznam wiedzę tajemną ;)
Noniusz
Płaczą za Fiatami, ale modlą się do Gagarina :P Trochę suchar, ale zwróć uwagę, że Gagarin i Stonka w h0 powstały lata temu, a Fiat dopiero w zeszłym roku. #szachmat :P
A jeśli chodzi o ET42 to nie powiem przemknęła ta myśl przez moją głowę, ale wpierw chciałbym to:
Obrazek
Meler
Felga to trochę słaby pomysł bo ma wcięcie w środku. Jeśli chodzi o kolor to tak jak wspomniałem: to nie ja wybrałem kolor, to kolor wybrał mnie :)
Wózki działają tak (co prawda stare zdjęcie z ST48 przed zmianami, ale zasada działania taka sama).
Obrazek
ST48-003 (11) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Tak jak widać nie ma żadnego cudownego mechanizmu. Wbrew pozorom jeśli są tory równo ułożone (szczególnie brak "górki" przed zakrętami) to działo to bezproblemowo.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#19 Post autor: bart_ilo »

Świetnie wygląda! Bardzo mi się podoba ta lokomotywa jak i pozostałe :)
Taka lokomotywa kojarzy mi się z eszelonem wojskowym. Sam chciałbym mieć taką w posiadaniu żeby ciągnęła wagony ze sprzętem wojskowym :)
Mateusz tak trzymaj. Super Ci to wychodzi!

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki
Bart_ilo
Mam trzy platformy na stanie to może przy okazji jakieś wystawy uda się strzelić pamiątkowe foto eszelona :)
Noniusz
Nie odpowiedziałem wcześniej - gdzieś mi umknęło.
Tak na prawdę ciężko mi porównać te dwie lokomotywy. ST48 powstała najpierw w LDD i tak też została zbudowana. Potem oczywiście modyfikacje/ulepszenia - zmieniło się moje podejście do niektórych elementów. Gagarin powstawał od razu z klocków (ostatnio tylko tak buduje), metodą prób i błędów. Wydaję mi się, że może nawet było go ciut łatwiej zbudować ponieważ nabrałem większego doświadczenia i pewne kawałki mogłem przewidzieć na samym początku. Przy wszystkich pociągach/lokomotywach które budowałem zawsze zaczynałem od przodu, czoła. Jego rozmiar i rozplanowanie rzutuję na cały model.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#21 Post autor: bart_ilo »

Mateusz92 pisze:Jeszcze raz dzięki
Bart_ilo
Mam trzy platformy na stanie to może przy okazji jakieś wystawy uda się strzelić pamiątkowe foto eszelona :)
Moje karykatury wojskowych pojazdów średnio będą wyglądać przy Twoej lokomotywie. Spróbować można, jak się uda spotkać :)

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: duur »

Ponieważ też buduję dłuższy czas swój tabor kolejowy... zaglądam tu do Twojej lokomotywy niemalże codziennie, coś pięknego! I trochę zazdroszczę 8-studowej szerokości, powzdycham tu tylko do możliwości jakie dają dodatkowe dwa study. A zapytam z ciekawości: szyby przednie Gagarina są umownie położone, bo nie widzę żadnego momentu łączącego. Klej? :--P
Ostatnio zmieniony 2018-10-07, 11:48 przez duur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Mateusz92 »

Duur
Dzięki. Wszystko jest połączone legalnie. Jak włączysz to zdjęcie na flickr:
Obrazek
ST44-1216 (09) by Mateusz Waldowski, on Flickr
to są na nim dodane 2 ramki z komentarzem z linkami do użytych części.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#24 Post autor: solic »

Ciekawe, że większość lokomotyw, w których zagospodarowana jest kabina, ma właśnie tego tilesa 1x4 z nadrukiem jako pulpit:)
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Szygalew »

Może dobrym rozwiązaniem wielkości świateł byłoby zastosowanie przezroczystej główki minifiga? Naklejki na pojazdach są dopuszczalne, więc może i tu można by bok główki zamaskować paseczkiem wyciętym z oryginalnej niebieskiej naklejki? Mogłoby to dobrze wyglądać...
A propos lokomotywy, oczywiście, piękna .

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#26 Post autor: meler »

Albo coś takiego
Obrazek

ODPOWIEDZ