[MOC] 6992 Hard Rock Prison

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ost_vegeta_ssj4
Posty: 33
Rejestracja: 2009-04-05, 19:55
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: OST

 

[MOC] 6992 Hard Rock Prison

#1 Post autor: ost_vegeta_ssj4 »

Witam.
Przedstawiam zestaw, wróć mój własny pomysł na Bazę - Więzienie dla frakcji Space Police II.

Obrazek

Konstrukcja powstawała w mojej głowie kilka miesięcy za nim na dobre zająłem się jej wykonaniem. Zanim przystąpiłem do finalnej budowy, wykonałem prototyp w programie "Studio".
Wstępną wersję można zobaczyć tutaj. Różnica między prototypem a finalną wersją polega na rezygnacji z ruchomych paneli i wykorzystania windy, która porusza się teraz w dwóch osiach - poziom i pion. Przy budowie starałem się zachować kolorystykę dominującą w serii SP 2 oraz wykorzystać rozwiązania, które występowały w zestawach kosmicznej policji.

Obrazek Obrazek Obrazek

Więzienie zostało wyposażone w Windę, za pomocą której, kosmiczna policja może przenosić złoczyńców do miejsca ich przeznaczenia. Winda porusza się w poziomie, za pomocą Technic Rack Obrazek Obrazek. Gdy dotrze do miejsca docelowego, w pionie wykorzystuje Technic Axle. Transportowane Cele, zanim będą mogły być opuszczone na skalnym podłożu, trzeba szerzej otworzyć rozsuwaną podłogę. Rozwiązanie z zestawu 6897 i 6957

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kosmiczna policja do dyspozycji posiada mały transporter kołowy, którym można podwozić Cele do windy.

Obrazek Obrazek

Niestety jak to się mówi, nie ma więzienia idealnego, dlatego również z tego, udaje się czasem uciec.

Obrazek

Więzienie dysponuje oprócz systemu radarowego i komputerów nasłuchujących sygnałów pomocy, dwoma lądowiskami, na których mogą lądować statki szybkiego reagowania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania.
Totals: 68 Sets (65 unique), 11,129 Parts, $1,040, 118 Minifigs.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Miniaturka bardzo mi się spodobała. Jednak zdjęcia w pełnej wielkości pokazują "pustki" i duże przestrzenie bez wykończenia i detalu. A szkoda, bo jest potencjał. Pomysł bardzo dobry, zwłaszcza, że w oryginalnej serii Space Police II nie było bazy.

ODPOWIEDZ