[WIP] Stacja kolejowa.

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
gomiunddoris
Posty: 24
Rejestracja: 2018-05-15, 08:14
Lokalizacja: Ustroń

[WIP] Stacja kolejowa.

#1 Post autor: gomiunddoris »

Witam serdecznie!

Chciałbym może w nowym wątku przedstawić kilka aktualizacji stacji ,która powoli powstaje...
Cały projekt został zainspirowany pracą Macieja Drwięgi, tak też wzorując się na jego pomysłach wprowadzam w życie swoje "nieswoje" pomysły. Tak ,cały tabor jest odwzorowaniem ciężkiej pracy Maćka zaczynając od węglarek, Rumunów, boxcarów po wiele innych z kosmetycznymi zmianami!

Chciałbym tu i teraz również PRZEPROSIĆ Maćka jeśli się poczuł urażony w jakikolwiek sposób moją poprzednią prezentacją modeli bez wzmianki (nie zawsze) na kim się wzorowałem.

Co do makiety, to na chwile obecną w moim zamyśle jest to jakaś 1/2...powoli kompletuje klocki na obrotnice z parowozownią tak by mieć miejsce pomieścić lokomotywy (5 rumunów, 2 sm42, gagarin, sm03)

dosłownie kilka fotek w słabej jakości ze względu na to,iż makieta na chwile obecną spoczywa w kiepskim miejscu na poddaszu.

ObrazekIMG_20190203_200059 by Piotr Gomola, on Flickr

ObrazekIMG_20190203_192338 by Piotr Gomola, on Flickr

ObrazekIMG_20190203_193329 by Piotr Gomola, on Flickr

ObrazekIMG_20190203_192455 by Piotr Gomola, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2019-02-18, 06:12 przez gomiunddoris, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Jak ja Ci zazdroszczę tego poddasza...

Stacja bardzo fajna, choć ja w tym raczej widzę bocznicę techniczno-postojową czy przeładunkową - taki kolejowo-industrialny klimacik z lat 50-60 gdzieś w "Polsce B"... Chociaż to też chyba stacje - albo posterunki? Niech bardziej zorientowani poprawią.

Z technicznych rzeczy - planujesz jakąś "mechanizację"/"elektryfikację" (np. oświetlenie, semafory, szlabany)? Całość jest rozbieralna (na jakieś moduły? Jak je ewentualnie łączysz? Z czego robiłeś jezdnie - małe tile, czy jakieś "16"?

bzzz-bzzz

gomiunddoris
Posty: 24
Rejestracja: 2018-05-15, 08:14
Lokalizacja: Ustroń

#3 Post autor: gomiunddoris »

wielkamucha pisze: Z technicznych rzeczy - planujesz jakąś "mechanizację"/"elektryfikację" (np. oświetlenie, semafory, szlabany)? Całość jest rozbieralna (na jakieś moduły? Jak je ewentualnie łączysz? Z czego robiłeś jezdnie - małe tile, czy jakieś "16"?

bzzz-bzzz
Dziękuję za miłe słowo.
Bardzo bym chciał ogarnąć temat oświetlenia makiety jeśli chodzi o budynki i lampy na zewnątrz. Jednak temat elektryki wydaje mi się mocno obcy i na chwilę obecną dość abstrakcyjny. Być może na sam koniec, trudno mi powiedzieć teraz, ale fakt przeszło mi to niejednokrotnie przez myśl. Obrotnica będzie zasilana przy pomocy motoru pf na pewno. Z tym, że nasuwa mi się jeden problem konstrukcyjny....jak ją dopasować do reszty bo będzie koniecznie ją podnieść o kilka studów... tak czy siak jakoś będzie trzeba to rozgryźć.

Tak oczywiście całość jest rozbieralna i jest modułowa (transport pod kątem wystaw). Generalnie głównym ogniwem łączącym są tory, a tam gdzie ich nie ma po prostu łączenia zapewniają zwykły plate 2x4 lub podobny.

Jezdnia utworzona jest z Tile 8 x 16 with Bottom Tubes, w kilku miejscach z Tile 6x6 a chodniki z 2x2 tile.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Posiadanie dużej wolnej przestrzeni przez afola = robię makietę!:) I dobrze. Bardzo ładna makieta!
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 22:02 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Michu_666 »

Nie wiem czy bardziej podoba mi się moc czy ta przestrzeń godna pozazdroszczenia

ODPOWIEDZ