[MOC] Zamek na kulce

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Zamek na kulce

#1 Post autor: Toltomeja »

Jedno z moich dwóch zgłoszeń na CCC. Do kategorii Miscellanous, bo niestety nie do końca pasuje do żadnej innej.

Patrząc na rozmiar podstawki (6x6), można to zaklasyfikować jako winietkę, czyż nie?.

Obrazek

ObrazekObrazek

Album: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/J86C86

No co poradzę... Już od dawna chciałem sobie zbudować kulkę. Zamek jest tak przy okazji. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-12-31, 15:16 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Gdyby kulka nie była w środku pełna, a przypuszczam, że jest, to wtedy mogła by służyć jako abażur na lampkę :) Wtedy te elementy w kolorze trans-light blue byłyby fajnie podświetlone w nocy ;) A ta kulka nie obraca się przypadkiem z tym zamkiem? Czy jest w razie czego jakaś podstawka od dołu?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#3 Post autor: Toltomeja »

Kulka oczywiście nie jest cała pełna - nazwałbym ją raczej pustym w środku sześcianem, który dopiero jest obudowany całą resztą. Pomysł z abażurem jest całkiem niezły, myślę że dałoby się to zrobić.

Konstrukcja jest dość stabilna i nie ma żadnych dodatkowych podpórek. Na dodatek można ją postawić odrobinę przechyloną (póki zamek nie przeważy). Dolna "ściana" kulki wygląda dokładnie tak samo, jak każda z czterech bocznych bez ostatniej warstwy plate'ów (tej 2x2).

Jaskier
Posty: 294
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#4 Post autor: Jaskier »

Przy abażurze mógłby pojawić się problem z odprowadzaniem ciepła - klocki kiepsko sobie z tym radzą i mogłyby się zacząć topić. Co nie zmienia faktu, że efekt byłby na pewno świetny. ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Myślę, że do zdjęcia jako abażur można było by położyć. Tak kiedyś chciałem zrobić przy swoim MOCu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ