[MOC] Młoda kobieta z jednorożcem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Młoda kobieta z jednorożcem

#1 Post autor: Sirius »

Kolejne zgłoszenie na CCC. Tym razem w kategorii Medieval Legend Vignette. Co prawda nie jest to temat jakiejś konkretnej legendy, jednak w średniowieczu popularny było motyw jednorożca, jako legendarnego stworzenia o niezwykłej sile i magicznych właściwościach, które może być oswojone jedynie przez dziewicę. Temat był też często wykorzystywany w sztuce chrześcijańskiej jako alegoria Maryi i Jezusa.

Obrazek

Jak na razie większość zgłoszeń i prac o tej tematyce, które widziałem to Robin Hood, więc mam wrażenie, że u mnie jest trochę bardziej oryginalnie. Jednorożec wyszedł trochę upośledzony ale przy takiej skali jestem z niego całkiem zadowolony. Poza tym na średniowiecznych rysunkach też nie zawsze wyglądały one szczególnie zgrabnie. Wzorowałem się na np. na takich obrazach:

Obrazek

Z ciekawostek, w końcu przydały mi się inverted curved slope'y i oczywiście okazało się wtedy, że mam ich za mało. Poza tym pasował mi tutaj ten dziwny żółty, szkoda tylko, że mam tak mało klocków w tym kolorze przez co grzywa i ogon są dosyć skromne.

Tradycyjnie, zdjęcia edytował Jetoboy, za co serdecznie dziękuję.

ODPOWIEDZ