Liga Recenzentów 2018 r. - podsumowanie

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

Liga Recenzentów 2018 r. - podsumowanie

#1 Post autor: Ex3qtor »

Nadeszła pora na podsumowanie konkursu recenzentów za 2018 r.

Trzecie miejsce z ilością 25 punktów zajął Servator.
Drugie miejsce, z ilością 26 punktów, zajął M_longer.
Pierwsze miejsce, z ilością 68 punktów zajął Sariel.
Gratulacje!!!

Dalsza klasyfikacja prezentowała się następująco:
MarcinMK - 10
Nori - 10
ost_vegeta_ssj4 - 10
Alex - 7
Mcq - 7
tbzz - 7
Kubrick - 5
Michallus - 5

Jako nagrody zostały przewidziane następujące zestawy:
21026, 42048, 31063, 31064, 10715, 31075, 42074, 31079, 60081

Zwycięzca ma prawo wyboru 4 zestawów z powyżej wskazanej puli, druga osoba 3, a pozostałe przypadają w udziale zamykającemu podium.
Wzorem zeszłego roku proszę laureatów o wskazanie typów w tym temacie, a co do przesłania nagród, kontaktujcie się z Nisiią.

Słowem komentarza - w tym roku w konkursie wzięto pod uwagę 22 recenzje, przygotowane przez w sumie 11 osób. We wrześniu, październiku i listopadzie nie opublikowano żadnej recenzji, w kolejnych trzech miesiącach było opublikowane po jednej. Sam Sariel był autorem 8 zakwalifikowanych recenzji, a liczba ta było wyższa gdyby recenzje technicowe z grudnia rozbito na pojedyńcze zestawy. Nie ma co ukrywać, że jest to drastyczny spadek w porównaniu do lat ubiegłych. Powody jak to zwykle, mogą być najróżniejsze, jednak fakt pozostaje faktem - jest źle w tym temacie.
W związku z powyższym konkurs ulega zawieszeniu, a jego powrót w dużej mierze zależy - co wydaje się oczywiste - od naszej aktywności w temacie tworzenia recenzji. Nie jest wykluczone, że jeśli pojawią się recenzje, w jakiejś zmodyfikowanej formie, konkurs będzie się dalej odbywał.
Natomiast należy zauważyć jedną rzecz - kiedyś konkursu nie było, a recenzje były publikowane. Mogą w dalszym ciągu stanowić miejsce do wymiany poglądów na temat zestawów, a temu służy w końcu forum. Dalej są osoby, którym się chce pisać. Tak więc ja patrzę w przyszłość z nadzieją...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z deklaracją Sariela oraz błędnym podliczeniem punktów, nowa klasyfikacja konkursu wygląda następująco:
Pierwsze miejsce ex aequo, z ilością po 25 punktów Servator oraz M_longer.
Natomiast wspólnie na trzecim miejscu, z ilością 10 punktów MarcinMK, Nori oraz ost_vegeta_ssj4.
Pozostała kolejność bez zmian.
Zainteresowani z tego co wiem, są już w kontakcie z Nisiią w sprawie nagród.
Ostatnio zmieniony 2019-01-17, 18:21 przez Ex3qtor, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

No więc tak:
1. Właśnie się dowiedziałem że był jakiś konkurs z nagrodami :)
2. Jest mi niezmiernie miło być na podium, ale uważam że jednak być na nim nie powinienem i proszę o wyłączenie mnie z konkursu. Powody są dwa, i mam nadzieję że nie zostaną wzięte za niewdzięczność. Otóż po pierwsze, mam nieuczciwą przewagę nad resztą recenzentów bo nie muszę płacić za recenzowane zestawy, a więc nie ogranicza mnie portfel, mogę nastukać tyle recenzji ile Lego zechce (a właściwie i tak rezygnuję z części propozycji). Nie wspomnę że byłoby grubą przesadą gdybym za recenzowanie darmowych zestawów dostał kolejne darmowe zestawy :) Dwa, że ilość moich recenzji nie przekłada się na jakość. Zwykle wrzucam po prostu film z kilkoma zdaniami komentarza, i myślę że nie wypada, żeby coś takiego konkurowało z recenzjami osób które się starają, robią zdjęcia, bogate opisy etc.

Podsumowując, bardzo kibicuję konkursowi i mam nadzieję że wróci, i proszę o przesunięcie podium o "oczko". A więc zgodnie z podanymi w/w wynikami powinni na nim być M_Longer, Servator i kolejne trzy osoby ex aequo. Oczywiście ostatecznie decyduje szanowna kapituła.
Ostatnio zmieniony 2019-01-15, 22:57 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#3 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:No więc tak:
1. Właśnie się dowiedziałem że był jakiś konkurs z nagrodami :)
2. Jest mi niezmiernie miło być na podium, ale uważam że jednak być na nim nie powinienem i proszę o wyłączenie mnie z konkursu. Powody są dwa, i mam nadzieję że nie zostaną wzięte za niewdzięczność. Otóż po pierwsze, mam nieuczciwą przewagę nad resztą recenzentów bo nie muszę płacić za recenzowane zestawy, a więc nie ogranicza mnie portfel, mogę nastukać tyle recenzji ile Lego zechce (a właściwie i tak rezygnuję z części propozycji). Nie wspomnę że byłoby grubą przesadą gdybym za recenzowanie darmowych zestawów dostał kolejne darmowe zestawy :) Dwa, że ilość moich recenzji nie przekłada się na jakość. Zwykle wrzucam po prostu film z kilkoma zdaniami komentarza, i myślę że nie wypada, żeby coś takiego konkurowało z recenzjami osób które się starają, robią zdjęcia, bogate opisy etc.

Podsumowując, bardzo kibicuję konkursowi i mam nadzieję że wróci, i proszę o przesunięcie podium o "oczko". A więc zgodnie z podanymi w/w wynikami powinni na nim być M_Longer, Servator i kolejne trzy osoby ex aequo. Oczywiście ostatecznie decyduje szanowna kapituła.
Szlachetna postawa! Zrobimy jak sugerujesz.

Awatar użytkownika
ost_vegeta_ssj4
Posty: 33
Rejestracja: 2009-04-05, 19:55
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: OST

 

#4 Post autor: ost_vegeta_ssj4 »

Dziękuję za uznanie. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się. Napisałem swoją recenzję aby przybliżyć wszystkim fanom LEGO Space istnienie gry planszowej o której wielu za pewne nie miała pojęcia.
Gratuluję zwycięzcom i jeszcze raz, dziękuję za uznanie mojej skromnej pracy.
Totals: 68 Sets (65 unique), 11,129 Parts, $1,040, 118 Minifigs.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Dzięki, aż jestem zaskoczony, że tyle się uzbierało :)
Ostatnio zmieniony 2019-01-18, 22:22 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ