Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Targ rybny w chińskiej dzielnicy
Autor Wiadomość
glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1307
Wysłany: 2019-01-06, 12:58   [MOC] Targ rybny w chińskiej dzielnicy

Na początku miał być budynek cyberpunkowy. Koncepcja podobna do tego co pokazał Insomnia: na dole slumsy, trochę w stylu Gotham, a im wyżej tym lepiej i bardziej futurystycznie. Ale jak pokazał swój WIP i jeszcze napatoczyło się Lego ze swoim Lunar New Year Opportunity to musiałem troszkę swoją koncepcję zmienić. To troszkę okazało się nie być tak mało, jak początkowo myślałem. Chiny to nie Japonia i "współczesny" świat to nie cyberpunk. Nie wszystkie litery Japońskie mają swoje sensowne odzwierciedlenie w chińskim, Chińczycy raczej nie jedzą sushi, nie mają ścian z papieru itp. Ostatecznie pojazdy opadły na ziemię, ludziki zmieniły odzienie, a flagę japoni zastąpił żuraw portowy. I powstał Targ Rybny

MOC przedstawia budynek, w którym na dolnych piętrach znajduje się ww targ rybny, wyżej znajdują się 2 knajpki oferujące owoce morza, następnie kondygnacja biurowo-mieszkalna. Ostatnie piętro to świątynia, którą można złożyć na 2 sposoby: tradycyjnie, lub z Rybką skaczącą przez Smoczą Bramę. Rybka ta nawiązuje do mitologi chińskiej i jest symbolem cierpliwości i ciężkiej pracy, która prowadzi do sukcesu. Takie bramy stoją w wielu miejscach w Chinach, występują na obrazkach, medalionach, płaskorzeźbach.

Ponieważ praca miała nawiązywać do Chińskiego Nowego Roku (Lunar New Year) to cały budynek udekorowałem lampionami. Święto Latarni w chińskim kalendarzu obchodzone jest 15 dni po Nowym Roku i kończy okres świąteczny.

Budując Targ myślałem nad tym, zeby można było pociągnąć budynek wyżej, dorobić mu z czasem więcej pięter. Wymyśliłem więc sobie system, tak że każde piętro można zdjąć i postawić na ziemi jako osobne budynki lub zamienić miejscami lub wstwić pomiędzy nie inne piętra.

[/list]

Parę innych zdjęć:

Link do GALERII

Dziękuję Stelario za zrobienie ładnych zdjęć; te brzydsze robiłem sam.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2070
Wysłany: 2019-01-06, 19:06   

Bardzo mi się podoba ta świątynka na górze. I brama. Dachy są świetne.

Ogólnie ciekawa praca.

Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wpisy: 392
Wysłany: 2019-01-06, 22:02   

Ale kilka rzeczy z tej pierwotnej koncepcji cyberpunkowej się ostało :).
W dalszym ciągu bardzo fajna rzecz.
"Systemowość" jak to nazwałeś jeszcze lepsza.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wysłany: 2019-01-06, 22:29   

Cytat:

Bardzo mi się podoba ta świątynka na górze.

Wzorowałem się troszkę na tym :
Ostatnio zmieniony przez glaz_pimpur 2019-01-07, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  

Taausz 
VIP

Wpisy: 352
Wysłany: 2019-01-07, 09:41   

Wygląda naprawdę bajecznie, bardzo rzuca się w oczy ten złoty dach, może dlatego ,że jest piękny.Styl cyberpunkowy bardzo mi odpowiada.

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 466
Wysłany: 2019-01-07, 09:51   

Podoba mi się kolorystyka poszczególnych pięter. Żałuję że dach na szczycie nie jest wykonany tak samo jak w bramie, wg technika z bramy jest o wiele bardziej atrakcyjna ale podejrzewam że klocków zabrakło a termin gonił ;) Gratuluje pomysłu.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wysłany: 2019-01-07, 10:41   

JAREMA. napisał/a:
Żałuję że dach na szczycie nie jest wykonany tak samo jak w bramie, wg technika z bramy jest o wiele bardziej atrakcyjna ale podejrzewam że klocków zabrakło a termin gonił ;) Gratuluje pomysłu.

Dzięki, do zrobienia takiego dachu w świątyni zabrakło ok. 200 złotych round-tilesów

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 466
Wysłany: 2019-01-07, 11:19   

glaz_pimpur napisał/a:
Dzięki, do zrobienia takiego dachu w świątyni zabrakło ok. 200 złotych round-tilesów
szkoda, model wyszedł świetnie

Mestari 
VIP

Wpisy: 1195
Wysłany: 2019-01-07, 12:59   

Bardzo to miłe dla oka. Nie przyjrzałem się dobrze na Białołęce , ale tam chyba miałeś tego WIPa?

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wysłany: 2019-01-07, 13:19   

Mestari napisał/a:
Bardzo to miłe dla oka. Nie przyjrzałem się dobrze na Białołęce , ale tam chyba miałeś tego WIPa?

Tam były pietra 1, 2, 3 w stylu cyber Tokio:)

Szygalew 

Wpisy: 202
Wysłany: 2019-01-07, 16:10   

Ta brama rzeczywiście prześwietna! Górna świątynia też.. Całość fajnie eklektyczna architektonicznie, jakoś tak faktycznie "po chińsku":). Lampiony, lampioniki i inne gadżety na ścianach dodatkowo sprytnie "uchińszczają" całość. Co znaczy znak na tanowym piętrze?

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wysłany: 2019-01-07, 17:20   

Szygalew napisał/a:
Ta brama rzeczywiście prześwietna! Górna świątynia też.. Całość fajnie eklektyczna architektonicznie, jakoś tak faktycznie "po chińsku":). Lampiony, lampioniki i inne gadżety na ścianach dodatkowo sprytnie "uchińszczają" całość. Co znaczy znak na tanowym piętrze?

Starałem się, żeby pomimo różnych kolorystycznie i architektonicznie pięter zachować pewne cechy wspólne, tj kolumny na całej długości i szeroki otwór/łuk na froncie pomiędzy środkowymi kolumnami. Znak oznacza ryby, zarówno w j. chińskim i japońskim.

Deckard Cain 
VIP

Wpisy: 250
Wysłany: 2019-01-08, 23:57   

Mnóstwo pracy i bogactwo szczegółów.
Pomysły z meteorami jako lampionami i drzewka bonsai rozwaliły mnie na łopatki.

Michu_666 
Michał & Anna

Wpisy: 40
Wysłany: 2019-01-10, 01:14   

Narzeczona mówi, że gdyby to był zestaw to kupowałaby

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wysłany: 2019-01-10, 06:47   

Michu_666 napisał/a:
Narzeczona mówi, że gdyby to był zestaw to kupowałaby