10265 Ford Mustang [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#16 Post autor: DARON »

Model genialny. Dawno nie pragnąłem innego zestawu jak ten.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Sariel pisze:Oficjalne video od Lego. W 1:57 można zobaczyć na półkach inne wersje kolorystyczne.

Np. w czerwonym całkiem fajnie się prezentuje, choć zamiast elementów w kolorze LBG przydałyby się chromy
Ostatnio zmieniony 2019-03-17, 10:44 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:choć zamiast elementów w kolorze LBG przydałyby się chromy
... których LEGO nie robi od lat.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:choć zamiast elementów w kolorze LBG przydałyby się chromy
... których LEGO nie robi od lat.
Ale zawsze można zapytać Auriego :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: tomaq »

Cześć. Powiedzcie mi proszę jak ma się u was sprawa z tymi paskami na masce? Byłem pełny obaw po tym co zbaczyłem i przeczytałem w necie, ale okazało sie że w moim zestawie paski są idealne. :) Szybki były porysowane,ale Lego bez problemu przysłało nowe - przy tak dużych i delikatnych elementach to pakowanie razem z drobnicą to troszkę strzał w kolano na własne życzenie...
Ostatnio zmieniony 2019-05-22, 19:16 przez tomaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Ja tu tylko tak zostawię recenzję od mojego ulubionego blogera, Złomnika :)
https://spidersweb.pl/autoblog/ford-mus ... or-budowa/
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#22 Post autor: stpman »

Widzę, że nie tylko ja lubię Złomnika :)
Ride Your Way!

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: adf1985 »

Niedawno też kupiłem ten zestaw i w moim przypadku szybki również były porysowane - już wysłałem prośbę do LEGO o podesłanie nowych :). Problem z nierównym układaniem się ozdobnych pasów również występuje, ten typ tak ma.

Poza opisywanymi powyżej problemami zestaw bardzo mi się podoba i świetnie prezentuje się jako ozdoba wnętrza. Lusterka boczne faktycznie są nieco chybotliwe zaś przednia szyba nienaturalnie prosta, ale to już naprawdę czepialstwo. Poza tym model robi świetne wrażenie i dopiero po chwili można zauważyć, że jest zrobiony z klocków.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#24 Post autor: stpman »

Nareszcie udało mi się dorwać Mustanga i postanowiłem się podzielić z wami na świeżo wrażeniami. Tym bardziej, że uwielbiam serię Creator Expert, która godnie kontynuuje tradycje serii Model Team.

Ale od początku.
Pudełko jest duże, ładne i uczciwie wypełnione klockami.
Instrukcja bardzo obszerna, interesujący wstęp, oraz rozsiane po niej ciekawostki o Mustangu. Niestety z każdym kolejnym zestawem instrukcje są coraz bardziej łopatologiczne i wymagają niewiele myślenia o główkowania podczas budowania. Szkoda, tym bardziej, że to zestaw dedykowany dla osób w wieku 16+.
Nie podoba mi się także fakt, że LEGO odwraca się od pomysłu wkładania usztywniającej tekturki do instrukcji.
Budowa zajęła mi jakieś 3 godziny, buduje się bardzo sprawnie, głównie dzięki temu, że woreczki są podzielone na poszczególne etapy, plus mamy trochę "jajecznicy" ułatwiającej budowę.

Co do zalet samego modelu:
- jest zwyczajnie, tak normalnie bardzo ładny :) ,
- świetnie prezentuje się na półce, od razu widać, że to Mustang, że to ten legendarny pojazd, może być (jest?) ozdobą salonu,
- skrętne koła, które poprawiają wygląd i bawialność,
- ładna kolorystyka, niby powinien być ciemno zielony, ale ten kolor jest równie ładny i bardziej oryginalny,
- pięknie odwzorowany silnik!
- ładne kola,
- idealna kolorystyka wnętrza,
- wiele "smaczków" (lusterko, tablice rejestracyjne itp)

A teraz wady (albo malkontenctwo)
- niedopracowane wnętrze! Cholera! taki duży zestaw, tyle klocków, a we wnętrzu brakuje pedałów i hamulca ręcznego! Na podłodze study, oparcia tylnych foteli zamontowane tak głupi, że mamy wielką dziurę pomiędzy oparciem a siedziskiem, gdzie są klamki? korbki do szyb?
- totalnie olany został bagażnik... Jest zrobiony byle jak, na odwal się. Straszą dziury, study... A przecież mieliśmy już wspaniałe bagażniki (pamiętacie ten z Mini?)
- totalnie durna opcja "tuningu", zmarnowano na to kupę klocków, podnoszenie tylnej osi sprawiło, że w bagażniku nie było miejsca na koło zapasowe i np. zestaw narzędzi, zamiast tego można było dopieścić wnętrze, pięknie zagospodarować bagażnik...
- brakuje też przednich wycieraczek (ale to już czepialstwo na siłę).

Tyle z mojej strony :) Zestaw piękny, must have dla każdego fana motoryzacji i Model Team.
Za nieco ponad 500zł (po tyle chodzą teraz nówki na allegro) zdecydowanie warto.
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 08:35 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ