[MOC] TIE Bomber

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] TIE Bomber

#1 Post autor: barneius »

Przedstawiłem się to i czas na pierwszą prezentację na forum. TIE Bomber.

Jak na ciężką wojenną maszynę przystało jest wyjątkowo ciężki - 1644 elementy mimo stosunkowo nie największych rozmiarów robią swoje.

Najważniejsza była dla mnie solidna i stabilna konstrukcja. Wewnątrz kadłubów znajdują się technicowe ramy, które łączą się pinami z poprzeczką biegnącą między panelami. Te z kolei zbudowane są według założeń, które opracowałem wcześniej przy budowie Interceptora.

W drugiej kolejności postawiłem na proporcje. Panele mogłyby ewentualnie być z tyłu krótsze o jeden stud ale przy tych rozmiarach ten szczegół nie ma większego znaczenia a w zamian zachowałem ich spójność i symetrię budowy.

Na koniec poszły wszelkie detale - tu sami możecie ocenić na ile udało mi się odwzorować oryginał.

Proces projektowania był bardzo interesujący i w sumie poszedł zaskakująco gładko. Kadłuby były wielokrotnie przerabiane tak aby uzyskać pożądane kształty dla tej skali; sporo było kombinowania przy uzyskaniu stabilnie połączonych okręgów o mniejszej średnicy (tych z tyłu i na froncie kokpitu) ale największym wyzwaniem był rzecz jasna front kadłuba zrzucającego bomby. Próbowałem różnych rozwiązań ale pomysł Jeraca na wykorzystanie zakrzywionych slope’ów 1x2 jest po prostu najlepszy i to oczywiście on stanowił inspirację. Sporo trzeba było pogłówkować aby upchać tam te wszystkie study wystające z przodu w odpowiednich miejscach z jednoczesnym zachowaniem otworu na rakiety ale się udało. Poza tym detale wymusiły sporo budowania studami do boków i do góry nogami a to, wiadomo, daje sporo frajdy.

Zdecydowanie skupiony byłem na tym co na zewnątrz ale kokpit choć ciasny, to jednak mieści pilota.

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr

ObrazekTIE Bomber LEGO MOC by barneius heavy machinery and vessels industries, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2019-02-25, 09:42 przez barneius, łącznie zmieniany 2 razy.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: MarcinMK »

Piękny MOC. Bardzo mi się podoba.
Chętnie powiesiłbym go obok swoich Tie. Ile waży?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Niech Dmac wypunktuje błędy o ile są. Dla mnie świetny.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#4 Post autor: dmac »

Jellyeater pisze:Dmac wypunktuje błędy
Eee tam zaraz wypunktuje - nie budowałem tego statku, więc nie mam co się mądrzyć. Wygląda na to, że proporcje są dobre, a najważniejsze elementy konstrukcyjne są na miejscu. Mogę tylko powiedzieć, że model Jeraca jednak jest lepszy w kilku punktach (zwłaszcza jeśli chodzi o otoczenie szyby, a także o gładkość skrzydeł i ich załamania, gdzie widać u Ciebie duże prześwity, wynikające z innej metody łączenia). Ale to żaden wstyd, bo model Jeraca - zresztą nie tylko ten - jest najlepszy na świecie ;) .

Tak czy inaczej, budowla bardzo fajna i dobrze wróży na przyszłość, więc brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: barneius »

MarcinMK pisze:Chętnie powiesiłbym go obok swoich Tie. Ile waży?
Nie mam wagi więc nie wiem ale wzięty do ręki jak na swoje rozmiary wydaje się być bardzo ciężki. A gdybyś miał ochotę go zbudować, to jest dostępny na rebrickable z instrukcją pdf krok po kroku :)
Ostatnio zmieniony 2019-02-26, 10:35 przez barneius, łącznie zmieniany 1 raz.
mocs: rebrickable | pics: flickr

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: mw »

bardzo ale to bardzo udany debiut, moje klimaty :) - Bomber bardzo ładnie się prezentuje

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Michu_666 »

Lucas byłby dumny ;)

ODPOWIEDZ