Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] New Holland TM140 + Claas Quadrant 2200 RC
Autor Wiadomość
Atros 
VIP
Kuba

Wpisy: 695
Wysłany: 2019-03-26, 21:30   

Masz dobre założenie, żeby szukać maszyny którą da się odwzorować z klocków. To potem znacznie ułatwia i oszczędza sporo frustracji na te kanciaste klocki.
I w tym przypadku świetnie zbudowałeś traktor i prasę. Kolory ciekawe. Wszystko tam mamy, nawet koła białe i czerwone a mimo to jakoś pasuje do siebie.

Jak pisałeś o inspiracji GBC myślałem, że prasa będzie jednak bardziej efektowna, że coś będzie zbierała, rozczepiała klocki albo te snopki będą w obiegu zamkniętym. A tu w sumie niewiele się dzieje.

Czekam zatem na nowy model
eric trax napisał/a:
w pełni funkcjonalny
:)

Waler 
VIP

Wpisy: 753
Wysłany: 2019-03-26, 22:44   

Powodzenia ze zbieraniem groszków z ziemi ^^. Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża. Poza tym gąsienice w taśmociągu przy zgięciu tworzyły taką dziurę, że te groszki wpadały do mechanizmu, blokowały go i tym podobne historie. U mnie może i z grubą przesadą ale roundbricki 2x2 zrobiły robotę. Myślę, że roundbricki 1x1 są do ogarnięcia.

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2572
Wysłany: 2019-03-27, 01:01   

Mi też się podoba. Na miniaturach wygląda jak prawdziwy :) Pewnie będzie się dobrze sprzedawał. Szkoda, że LEGO tak długo każe czekać na mniejsze jodełki...
Fajna jest ta modułowość prasy. Moim zdaniem schodki w limonce można by chyba ciut lepiej załatać. Ale jak mawiał kierownik schroniska: pierwsze koty za płoty! ;)

Trzymam kciuki za głosowanie na MOC marca :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1202
Wysłany: 2019-03-27, 07:56   

Atros napisał/a:
Masz dobre założenie, żeby szukać maszyny którą da się odwzorować z klocków. To potem znacznie ułatwia i oszczędza sporo frustracji na te kanciaste klocki.

Jak to się mówi "życie mnie tego nauczyło" :D

Atros napisał/a:

Jak pisałeś o inspiracji GBC myślałem, że prasa będzie jednak bardziej efektowna, że coś będzie zbierała, rozczepiała klocki albo te snopki będą w obiegu zamkniętym. A tu w sumie niewiele się dzieje.

Faktycznie może trochę na wyrost napisałem. Niestety z racji umieszczenia wielu detali i otwieranych pokryw nie było miejsca na większe wodotryski. Ciężko żeby snopki krążyły w obiegu zamkniętym bo oryginał wypluwa je i zostawia.

Atros napisał/a:
Czekam zatem na nowy model
eric trax napisał/a:
w pełni funkcjonalny
:)

Tutaj będzie już znacznie więcej finezji. Zakładając że uda mi się zrealizować to czego nie udało w Holmerze :)

Waler napisał/a:
Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża.

Ja mam pewien pomysł. Co prawda jeszcze nine testowany ale jak będę miał dwa dni wolnego czasu z pewnością to sprawdzę

Żbik napisał/a:
Trzymam kciuki za głosowanie na MOC marca :)

Przyda się bo konkurancja Castlowa w tym miesiącu jest bardzo silna :)
Ostatnio zmieniony przez eric trax 2019-03-27, 07:57, w całości zmieniany 1 raz  

CamelXP 
VIP
Troll, nie dokarmiać

Wpisy: 294
Wysłany: 2019-03-27, 16:23   

eric trax napisał/a:
Waler napisał/a:
Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża.

Ja mam pewien pomysł.

Mi tylko to przychodzi do głowy:

Bricksley 

Wpisy: 63
Wysłany: 2019-03-27, 21:48   

Jellyeater napisał/a:
Cytat:
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że niezależnie od tego jakie zestawisz kolory, model będzie wyglądał dobrze o ile użyte kolory będą jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Bo pierwowzór projektuje nawet pewnie kilku stylistów? :-)

Stylista gwoli ścisłości to od wizerunku osób jest ;) Tutaj pierw do akcji wkracza projektant (inżynier związany z wzornictwem przemysłowym), a dalej pracę przejmują konstruktorzy i zaczyna się długa i kręta droga swoich racji, kompromisów itd. bo niestety co łatwe, piękne i proste wygląda na szkicu/modelu 3D niestety nie może znaleźć się w realnym produkcie np. ze względu na proces wytwarzania, właściwości mechaniczne i wytrzymałościowe oraz to co wewnątrz maszyny się znajduje. Stąd też niejednokrotnie wszelkie koncepty maszyn i pojazdów wyglądają tak a nie inaczej w porównaniu do finalnego produktu ;)

Ale w sumie nie po to tu przyszedłem ;) Miałem okazję zobaczyć jak w środku mechanicznie ciągnik jest upchany i no naprawdę zgrabnie to zrobiłeś, pomysłowo, dzięki czemu na wygląd i szczegóły znalazło się miejsce :) No i plusik za pokazanie działających mechanizmów w prasie :)

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1973
Wysłany: 2019-03-28, 05:59   

https://encyklopedia.pwn.pl/encyklopedia/nadwozie.html

Wyszukaj słowo stylista na tej stronie. :-) Może i projektant, ale nie wiem czy projektant dobiera kolorki.

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 415
Wysłany: 2019-03-28, 10:50   

Super model, filmik obejrzałem kilka razy i czekam z niecierpliwością na wystawę, przyczepkę obejrzę z każdej strony :)

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1204
Wysłany: 2019-03-28, 16:32   

Jak zawsze, poziom klasy światowej. Piękny MOC.

eric trax 
VIP

Wysłany: 2019-03-28, 22:21   

W sumie nie dodałem dla porównania fotki na oponach playmobil, które były wynikiem bardzo długich poszukiwań i w zasadzie to od ich dopasowania rozpoczęła się budowa modelu.

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 415
Wysłany: 2019-03-29, 08:05   

eric trax napisał/a:
W sumie nie dodałem dla porównania fotki na oponach playmobil

a jak Ci sie lego zarazi ? myślałeś o tym dopuszczając się bluźnierstwa ;)
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2019-03-29, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  

Tranzystor 

Wpisy: 479
Wysłany: 2019-03-30, 11:55   

Bardzo ładny model i z instrukcją, więc YouTubowi "instruction plz" będą zachwyceni.

Dobrze, że zrezygnowałeś z tych opon, bo na legowych wygląda zdecydowanie lepiej.

SNIFFERR 

Wpisy: 26
Wysłany: 2019-03-30, 18:40   

No nie podzielam zdania dotyczącego opon. Uważam, że od playmobil pasują lepiej. Ale wybór z różnych powodów padł na te ostatnie.

Waler 
VIP

Wpisy: 753
Wysłany: 2019-03-31, 22:11   

CamelXP napisał/a:
Mi tylko to przychodzi do głowy:

No to właśnie te szczotki wykorzystałem u siebie w kombajnie:
http://www.brickshelf.com...er/dsc_0295.jpg

Napęd realizowany poprzez wsadzenie z jednej strony szczotki (tej ciaśniejszej, bo druga strona jest luźniejsza i ośka się obraca swobodnie) axla 3 ze stopem i studem, w środek studa i szczotki bar a na niego nasunięty wąż pneumatyczny starego typu (cieńsze ścianki pasuje ideolo) i po środku pin bo złączone dwie razem są mniejsze niż 4 study i by się przesuwały. Przy bardzo dużym momencie szczotki się poślizgną ale dawało u mnie to radę w zupełności.

eric trax 
VIP

Wysłany: 2019-03-31, 22:37   

Tranzystor napisał/a:
Bardzo ładny model i z instrukcją, więc YouTubowi "instruction plz" będą zachwyceni.

No właśnie nie są, bo teraz mam zalew pytań o instrukcję do lexiona, której tworzenie jest kompletnie nieopłacalne, tylko komu to wytłumaczysz :D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu