[MOC] Fendt Favorit 514c + Lemken Europal 9

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Fendt Favorit 514c + Lemken Europal 9

#16 Post autor: eric trax »

legosamigos pisze:więc może coś z tych nietypowych maszyn rolniczych będzie inspiracją dla Ciebie do zbudowania kolejnego fajnego ciągnika
Generalnie z poodobnych filmików faktycznie czerpię inspiracje. Mimo, że znam budowę i wygląda znacznej większości maszyn to na takich filmach często są ciekawie zestawione. Z tego konkretnego inspiracją może być tylko pług ale już raz do niego podchodziłem i luzy klockowe zniwelowały moje zamysły.

Jednak kto wie, może za 15 lat znów będę się chwalił kolejnym pługiem :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Fendt Favorit 514c + Lemken Europal 9

#17 Post autor: dmac »

Puściłem filmik i już myślałem, że toto będzie nudzić orką, a to nagle, bez ostrzeżenia, zrobiło salto i w dodatku przestawiło koło do odwrotnej pozycji! No, takie sztuczki to ja lubię :) . Ciągnik oczywiście też bez zarzutu; zgrabnie to wszystko upchałeś i bez dużych naklejek się obyło ;) .
Ciekawe, czy z tym nowym hubem (i nową całą resztą) będzie równie praktycznie, jak z sBrickiem.

Jak zwykle brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Jellyeater »

Ale pokazanie jak pług orze nie byłoby nudne. Nie było na filmiku pracy w pozycji roboczej... Obejrzałem teraz po powrocie z urlopu na kompie. I nie ma. Do tej pory maszyny Erica naśladowały funkcje pierwowzoru. A tu mamy jakieś salta mortale.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Ciekawe, czy z tym nowym hubem (i nową całą resztą) będzie równie praktycznie, jak z sBrickiem.
Nie będzie. W tym traktorze (jak i w New Hollandzie) aku PF/mały box zajmuje miejsce przy prawym kole, a Sbrick nad lewym. Nie ma opcji na to, aby zmieścić w podobny sposób nowego huba Control + na 4 wejścia, bo jest jeszcze większy od dużego boxa PF :(

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#20 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Puściłem filmik i już myślałem, że toto będzie nudzić orką, a to nagle, bez ostrzeżenia, zrobiło salto i w dodatku przestawiło koło do odwrotnej pozycji! No, takie sztuczki to ja lubię :)
Ja też. W sumie przy wszystkich modelach które budowałęm zawsze najbardziej cieszyły mnie realistyczne funkcje oddane za pomocą banalnych mechanizmów. Przyznam szczerze że ten bajer z obracanym kołem jest u mnie w top 3 :D

dmac pisze:Ciągnik oczywiście też bez zarzutu; zgrabnie to wszystko upchałeś i bez dużych naklejek się obyło ;) .
Bardzo śmieszne :P

Jellyeater pisze:Do tej pory maszyny Erica naśladowały funkcje pierwowzoru. A tu mamy jakieś salta mortale.
Nie koniecznie, przy opryskiwaczy już od tego odeszłem. Dokładne nagrywanie i wrzucenie do filmu kilku ujęć z polowej pracy to od 1 do 1:30 a nawet wiele dłużej. Z założenia mój film ma mieć max 3:30 dlatego trzeba sporo upychać i z czegoś rezygnować. 7 minutowych filmów samochodu który ma dwie funkcje nikt nie chce oglądać
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: mw »

Rewalka jak zwykle zresztą, zawsze to powtarzam i dziś nie będzie inaczej - jak ty to robisz człowieku, zawsze wszystko tobie tak pięknie wychodzi ? jak??

alchemist
Posty: 33
Rejestracja: 2016-12-29, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: alchemist »

Bardzo fajny model traktora, jak zwykle :)
Tym razem już wiem, jak to wszystko się pomieściło, bo stałem się szczęśliwym nabywcą instrukcji ;) Jest pod wrażeniem! Wkrótce, jak tylko trochę się ogarnę z wolnym czasem i domówię parę brakujących części skonstruuję sam :) tyle, że na czerwono :)

Btw. jak tak patrzę na Twój model i wymiary tych nowych elementów elektryki, to niestety wydaje się, że skonstruowanie podobnych rozmiarów pojazdów będzie praktycznie niemożliwe przy ich użyciu ;/

Btw2. Czy robiłeś już jakieś podchody pod BuWizza? Teoretycznie dodatkowa oszczędność miejsca, bo nie ma konieczności wykorzystywać Sbricka, ale cena trochę odstrasza...
Ostatnio zmieniony 2019-08-05, 16:39 przez alchemist, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

alchemist pisze:Jest pod wrażeniem!
Dzięki.
Buwizz ma wyjścia na boki, ale jest jednocześnie niższy, pewnie dałoby się to jakoś upchnąć na miejscu aku PF.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

eric trax pisze:Dokładne nagrywanie i wrzucenie do filmu kilku ujęć z polowej pracy to od 1 do 1:30 a nawet wiele dłużej. Z założenia mój film ma mieć max 3:30 dlatego trzeba sporo upychać i z czegoś rezygnować. 7 minutowych filmów samochodu który ma dwie funkcje nikt nie chce oglądać
A jak przyspieszysz film?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

alchemist pisze: Btw2. Czy robiłeś już jakieś podchody pod BuWizza? Teoretycznie dodatkowa oszczędność miejsca, bo nie ma konieczności wykorzystywać Sbricka, ale cena trochę odstrasza...
Da się po małych modeyfikacjach go włożyć bez większego problemu. Mój problem z Buwizzem polega na tym że pierwszą okazją przy jakiej zobaczyłem na żywo jego działanie była wystawa w Pszczynie w zeszłym roku. To jakie problemy z połączeniem z telefonem miał kolega Samolot skutecznie zniechęciło mnie do tego produktu.

Z Sbrickiem miałem różne przygody ale nigdy na taką skalę.
Sariel pisze:
eric trax pisze:Dokładne nagrywanie i wrzucenie do filmu kilku ujęć z polowej pracy to od 1 do 1:30 a nawet wiele dłużej. Z założenia mój film ma mieć max 3:30 dlatego trzeba sporo upychać i z czegoś rezygnować. 7 minutowych filmów samochodu który ma dwie funkcje nikt nie chce oglądać
A jak przyspieszysz film?
Póki co stoję w miejscu. Chciałem iść w innym kierunku jeśli chodzi o filmy ale brak mi umiejętności montażu i czasu by je zdobyć. Mam kilka pomysłów do tego by inaczej przedstawiać modele i chciałbym poeksperymentować. Jedną z przeszkód jest też mój bliskowschodni angielski akcent :D

Przyśpieszanie filmu ma swoje wady i zalety. Stosuje je do pewnego stopnia ale to zmiana ułamka prędkości. Nie chcę tego robić na skalę x2 x4, x8 bo uważam, że widzowi, który ma możliwość złożyć potem swój ciągnik należy się rzeczywiste przedstawienie możliwości modelu.

Będę kombinował, bo skala do jakiej rozwinął się mój kanał wymaga już pewnych zmian i innych sposobów aktywizacji widzów. Sam przerabiałeś ten etap :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

eric trax pisze:Sam przerabiałeś ten etap :D
E, teraz na YouTubie to już chyba tylko patostreamerzy się wybijają. Jak wejdziesz na kartę trending to można dostać raka, a potem ten rak dostaje raka.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#27 Post autor: Jaskier »

Dlatego się nie wchodzi w "Na czasie".
Ale prawda, jak przez przypadek się kliknie w aplikacji nie ten przycisk, to grozi to rakiem. Chociaż można się wtedy dowiedzieć, kto z kim ostatnio w MMA.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#28 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:
eric trax pisze:Sam przerabiałeś ten etap :D
E, teraz na YouTubie to już chyba tylko patostreamerzy się wybijają. Jak wejdziesz na kartę trending to można dostać raka, a potem ten rak dostaje raka.
Jaskier pisze:Dlatego się nie wchodzi w "Na czasie".
Ale prawda, jak przez przypadek się kliknie w aplikacji nie ten przycisk, to grozi to rakiem. Chociaż można się wtedy dowiedzieć, kto z kim ostatnio w MMA.
Nie nie nie. Źle mnie zrozumieliście Panowie :) Nie mam parcia na szkło, średnio mi się uśmiecha dołączanie do wspomnianych wyżej rakcontentów. Pisałem raczej o naturalnym rozwoju kanału z biegiem lat.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Mateusz92 »

A już liczyłem, że będziesz budował traktory w minecrafcie ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Mateusz92 pisze:A już liczyłem, że będziesz budował traktory w minecrafcie ;)
Najpierw seria "Reaguję na klocki", potem jakiś challenge w jedzeniu klocków i zanim się obejrzysz wylądujesz na ringu z sekspasztetmasterką ;)

ODPOWIEDZ