[MOC] C model do Śmieciarki 60118

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

[MOC] C model do Śmieciarki 60118

#1 Post autor: SAMOLOT »

Kiedyś na wakacjach syn znajomych miał zestaw 60118, i kiedy dzieci poszły spać "wujek" się zapomniał.

Obrazek

Powstał C model do tego zestawu gdyż innych klocków nie było w promieniu 30 km. Może nawet trzeba by go nazwać B modelem gdyż ten zestaw posiadał tylko model A.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taki sobie, hakowiec chyba, bo mimo braku haka robi to co robi. Ale jak mam braki w nomenklaturze to proszę mnie poprawić.

Nigdy dotąd nie prezentowałem niczego poza działem Technic więc proszę o łagodne traktowanie.

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Wydaje mi się, że to bardziej "bramowiec" ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Wspominałeś o metodzie kanapki, więc uwaga, próbuję ;)

Mimo małej ilości dostępnych klocków zrobiłeś bardzo funkcjonalny model. (jedna kromka)
Nie podoba mi się ramię wygięte w ten sposób. Odwrócone tak, żeby łamało się złożone w górę zamiast w dół dałoby lepszy efekt przy tym samym zakresie ruchu. Do tego, w pojeździe komunalnym, który musi się przeciskać w ciasnych uliczkach (coś wspominałeś, że masz blisko do Rynku, więc wiesz dobrze o co mi chodzi ;) ), każdy centymetr długości jest ważny, a wystający nos nie pomaga w manewrowaniu. (to była wkładka do kanapki).
Ale ta kabina przypomina mi trochę Hondę Element, która dzisiaj pod Lidlem u mnie prawie wywołała odruch wymiotny, ale jako śmieciarka jest na swój sposób urocza (druga kromka).

No i może faktycznie to bardziej bramowiec...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Kubrick pisze:Ale ta kabina przypomina mi trochę Hondę Element,
Aż sobie musiałem to wyguglać :D Dla mnie jako osoby której podoba się Multipla czy Aztek to to coś, hmm no nie, po prostu nie ;)
Kubrick pisze:No i może faktycznie to bardziej bramowiec...
Dokładnie, bramowiec :) Najlepiej byłoby jakby ramię było proste, czyli zamiast tych białych connectorów #5 użyć zwykłych. W zestawie są akurat 2, jednego co prawa masz użytego do łączenia belek, ale może można by to jakoś zastąpić/zrezygnować?
Obrazek

Ale za model C zawsze plus, coraz bardziej podoba mi się takie kombinowanie z jednego zestawu :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

Też wygooglałem tą hondę, niczego mądrego się nie spodziewałem ale to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania, multipla to przy tym piękne auto.
Model C z zestawu city... Rewelacja.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#6 Post autor: SAMOLOT »

Dziękuję za zastosowanie wobec mnie zasady kanapki, muszę powiedzieć (z autopsji), że to działa, zniosłem krytykę nadspodziewanie spokojnie. :) Nie będę bronił tego modelu bo powstał w dwie godziny, a rano jak młody właściciel się obudził to był bardzo niezadowolony z tego co zrobiłem i kazał natychmiast przywrócić pojazd do wersji oryginalnej. Udało mi się tylko wynegocjować czas na zrobienie zdjęć. Co do maski to od niej zacząłem budowę modelu nie wiedząc jeszcze co mi wyjdzie, powiedzmy, że to wersja amerykańska, tam nie ma tylu ciasnych uliczek:).

ODPOWIEDZ