7224 (2003 Christmas Promotional Set polybag)

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

7224 (2003 Christmas Promotional Set polybag)

#1 Post autor: SERVATOR »

2003 Christmas Promotional Set polybag

Obrazek

Seria: Creator. Seasonal.
Rok premiery: 2003
Liczba elementów: 34
Opakowanie: Polybag
Cena RPP: Zestaw promocyjny
Bricklink, Brickset

Na zestaw ten trafiłem zupełnie przypadkowo i z ciekawości zerknąłem sobie na jego opis na BL. Zdziwiłem się, bo większość nowych takich zestawów jest w jednym sklepie w Polsce i kosztują one 15 zł/szt a pozostałe sprzedawcy wyceniają średnio po prawie dwa razy tyle. Ja kupiłem go za niecałe 7 zł. :)
Na Brickset.com jest napisane, że zestaw ten był dodawany do zakupów w sklepach Blockbuster w Hong Kongu. Prawdopodobnie to nie jedyne miejsce gdzie można było go dostać, bo kiedy wrzuciłem fotkę tego zestawu na FB jakaś dziewczyna z Polski napisała mi, że ona ten zestaw otrzymała „wieki temu” dokonując zakupu margaryny Rama w sieci Real. :)

Opakowanie
Klocki zapakowane zostały w niewielką saszetkę z miękkiej folii. Mój polybag wyglądał na dość mocno „zmęczony” ale co ciekawe nie udało mi się znaleźć w sieci zdjęcia lepszej saszetki. Może więc one od początku wiele lepiej nie wyglądały?

Obrazek

Jak widać, pomimo upływu lat kolory są nadal żywe i przykuwające wzrok.
Z tyłu opakowania jest to co najbardziej mi się spodobało… zestawy alternatywne, do których dawnym obyczajem nie ma instrukcji.

Obrazek

Zawartość
Zestaw składa się z 34 elementów (+2 dodatkowych groszków).

Obrazek

Dla mnie najfajnieszy jest brick z nadrukiem twarzy Mikołaja. Ucieszyłem się jednak również z dwóch klocków w kolorze Dark Grey.
W środku była również złożona w kostkę instrukcja.

Obrazek Obrazek

Modele
Głównym modelem zestawu jest Mikołaj z choinką i prezentem. Prezentują się naprawdę sympatycznie. U mnie wszystkie te drobiazgi z tym roku zawisną na choince.

Obrazek

Modele alternatywne (do których nie ma instrukcji) przedstawiają różne świąteczne „wariacje” tego zestawu. Czasami ciężko jest jednak stwierdzić czym dany model ma być – zwłaszcza jeżeli spojrzymy na „zwierzęta”. Nie zmienia to faktu, że konstrukcje te wzbudziły uśmiech na mojej twarzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście sam również postanowiłem się zmierzyć z tym zestawikiem.
Zbudowałem „christmas ornament” na tegoroczną edycję akcji Lego #buidtogive.

Obrazek

Posumowanie
Myślę, że dla większości z nas każdy gratis z LEGO zawsze jest mile widziany. W 2019 roku u przeciętnego dziecka zestawik ten pewnie nie wzbudziłby wielkiego pożądania ale serce niejednego AFOLA zapewne szybciej zabiłoby na możliwość jego zdobycia. ;)
Najmocniejszą stroną tego zestawu jest dla mnie świąteczny klimat jaki ten zestaw przedstawia - chyba u wszystkich Mikołaj wywołuje pozytywne reakcje.
Na dziś najfajniejsze są nim dla mnie oldskulowe klocki: nadruk buźki Mikołaja i klocki w kolorze Dark Grey.
Na koniec niech przemówi jedno zdjęcie...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-09-08, 07:38 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3940
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Jakbyś ten zestaw zaprezentował w grudniu, to rozumiem, ale we wrześniu? :D To tak ja, prezentowałem ciężarówkę CC również we wrześniu, a która to bardziej kojarzy się ze świętami BN ;) :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Dobry Mikołaj jest dobry o każdej porze roku. ;)

A w tym roku muszę zdobyć takiego... szkoda, że nie 3in1.
Obrazek

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#4 Post autor: martinb »

Wygląda, jakby stał ze strzelbą i zamierzał w tym roku trafić do wszystkich dzieci. ;-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

martinb pisze:Wygląda, jakby stał ze strzelbą i zamierzał w tym roku trafić do wszystkich dzieci. ;-)
Ja myślałem, że to narkoman chodzący o kuli ;)

ODPOWIEDZ