Odkrycie w egipskiej świątyni

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Odkrycie w egipskiej świątyni

#1 Post autor: Jaskier »

Scena zbudowana na crossoverowy konkurs.
Połączyłem w niej (najlepszą) serię Adventurers w postaci egipskiej świątyni i figurki głównego bohatera oraz ogólnie pojęte Space reprezentowane przez rozbity latający talerz pilotowany przez ufoludka.

Obrazek

Widok całej sceny:
Obrazek

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

Fajna praca, jako całość bardzo mi się podoba, uwielbiam egipskie klimaty, tylko na tym pierwszym zdjęciu jakoś tak mało widać, jak to ma być na konkurs to dałbym trochę większy zakres
Ostatnio zmieniony 2019-09-30, 11:00 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Praca fajna, ale warto by popracować nad zdjęciami. Bo drugie ma okropne tło. Pierwsze zły balans bieli i za ciasne.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Całkiem zgrabna praca. Plus za fajną podstawkę.
Ostatnio zmieniony 2019-09-30, 11:41 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#5 Post autor: romkoo »

Ciekawa praca, podoba mi siê :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Praca wywołująca uśmiech pomysłem, a i wykonanie w porządku... poza ustawieniem figurek, które jest złe. Oni pozują do zdjęcia zbiorowego z kolonii? Jeśli tak to gdzie fotograf? Jeśli nie to brakuje dynamiki, a do tego są nienaturalnie ułożone.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: --pg-- »

Ależ ta praca jest zbudowana z lekkością charakterystyczną dla filmów przygodowych w stylu Indiany Jonesa i innych! Podobają mi się zwały piasku przed spodkiem wskazujące na niezbyt udane lądowanie. Fasadę świątyni przemyślałeś doskonale. Zgadzam się z przedmówcami: dwie postacie występujące w scence mogłyby bardziej ze sobą oddziaływać. Pomyśl na przykład o takim rozwiązaniu: kabina w spodku jest otwarta, ufoludek dobiega do spodka, uciekając ze świątyni z jakimś artefaktem, archeolog-łowca przygód trzyma go na muszce, udaremniając ucieczkę z artefaktem. Zachęcam do wymyślenia czegoś swojego lub nawet wrzucenia zdjęć kilku dynamicznych wersji opowiadających jakąś historię na tle wejścia do świątyni ze spodkiem wbitym w piach. Przy takiej scenerii masz dużo możliwości za pomocą ustawiania ludzików w tej scence.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Praca jako całość robi bardzo dobre wrażenie i przywołuje uśmiech na twarz, ale ustawienie figurek rzeczywiście wydaje się nieprzemyślane i nietrafione. Poszukiwacz przygód mógłby jakoś reagować na rozbity spodek, który, jak rozumiem, spadł dopiero przed chwilą, a nie przed wiekami (choć byłoby to ciekawe nawiązanie do Dänikena i "Starożytnych kosmitów", a ufoludek ma akurat taką minę, że równie dobrze może robić za zmumifikowane zwłoki).
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Taausz »

Nie będę, narzekał... Wygląda scenka dobrze, urzekła mnie technika układania slopa
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Choć praca mi się podoba to Krisowaty ma trochę racji. Ja wiem, że Indiana Jones widział wiele ale ładowanie statku kosmicznego na pewno zrobiło by na nim wrażenie :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#11 Post autor: Jaskier »

Dzięki za komentarze. ;)

Praca przechodzi obecnie renowacje, dzięki przedłużeniu czasu na zgłoszenia doczeka się wnętrza.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#12 Post autor: Kocur »

eric trax pisze:Ja wiem, że Indiana Jones widział wiele (...)
O rany a ja od razu jakoś nazwałem gościa 'Johnny Thunder', zupełnie mi się z Henrym Jonesem nie skojarzył.

Praca super, masz tego więcej? np fotki zaplecza? :D
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze ja dorzucę swoje dwanaście groszy :)

Całość mi się bardzo podoba. Podstawka jak i ściana świątyni prezentują się znakomicie. Budowla nie jest nudna pomimo tego, że dominującym kolorem jest tan.
Mam tylko jedno "ale", ale jest to tak naprawdę duże "ALE". Piszesz główny bohater serii Adventures czyli Johnny Thunder. Otóż figurka która dałeś to nie może być wyżej wymieniona postać. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - gdzie są wąsy! To jest niedopuszczalne przeoczenie. Jak mam zagłosować na Twoją prace jak brak najważniejszego elementu.

ODPOWIEDZ