[MOC] Wieża

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Wieża

#1 Post autor: Darkelmo »

Witam.
Niedawno zbudowałem Moca, który będzie na wystawie Spotykalnia Bemowo Warszawa.
Parę zdjęć z budowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam do komentowania.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Wieża mi się bardzo podoba. Jest fajnie zbudowana. Całość jest, by tak rzec, czyściutka, przejrzysta, miła dla oka. Zbyt proste jest tylko drzewo.

A teraz dygresja.
Mówiło się na wystawie, aby zbyt ostro nie jechać po prezentowanych na forum mocach.
I oczywiście jestem za. Bo to deprymuje, zniechęca i odpycha od danej społeczności młodego twórcę, ale i tych bardziej doświadczonych też. Powiedzcie mi jednak, jak tymczasem wpływa na twórcę brak komentarzy w ogóle? Brak komentarzy nawet, gdy praca, tak jak ta, jest bardzo fajna, podczas gdy inne prace, często słabiutkie, mizerne zyskują komentarzy, że ho ho tylko dlatego, że... Właśnie, co?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Praca ciekawa, wygląda schludnie, miejscami zbyt prosto, ale jako całość prezentuje się dobrze. Bardzo mi się podoba drewniana wieża, poza dachem, który jak dla mnie jest zbyt masywny, myślę, że lepiej by wyglądał jakiś spiczasty. No i też drzewko zbyt proste, rzekłbym zestawowe, gdzie reszta pracy prezentuje wyższy poziom niż zestawy.
Szygalew pisze:
A teraz dygresja.
Mówiło się na wystawie, aby zbyt ostro nie jechać po prezentowanych na forum mocach.
I oczywiście jestem za. Bo to deprymuje, zniechęca i odpycha od danej społeczności młodego twórcę, ale i tych bardziej doświadczonych też. Powiedzcie mi jednak, jak tymczasem wpływa na twórcę brak komentarzy w ogóle? Brak komentarzy nawet, gdy praca, tak jak ta, jest bardzo fajna, podczas gdy inne prace, często słabiutkie, mizerne zyskują komentarzy, że ho ho tylko dlatego, że... Właśnie, co?
Z tego, co zauważyłem, najwięcej komentarzy zyskują prace osób znanych lub zupełnie nowych, ale wpasowujących się w forumowe trendy. Tak to chyba działa, że wielu osobom się nie chce komentować, chyba że widzi że to praca kolegi, to wtedy komentuje powodowany jakąś koleżeńską lojalnością. Są też osoby, które siedzą w węższej legowej specjalności, np technic i komentują raczej tylko dział technic, co też jest zrozumiałe. Brak komentarzy może też być powodowany jakąś zazdrością, nieumiejętnością docenienia kunsztu budowlanego lub po prostu chęcią wstrzymania się od komentarza jeśli miałby być on głównie krytyczny, choć myślę, że głownym czynnikiem jest lenistwo. Brak komentarzy działa bardzo zniechęcająco, znam to z własnego doświadczenia, na ZT w temacie dotyczącym jednego z lepiej odwzorowanych AT-ST mam 0 komentarzy, przez co na kilka miesięcy odechciało mi się budować i publikować cokolwiek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Ja mam prostą zasadę. Jak widzę, że ktoś życzliwie (nawet krytycznie) komentuje cudze MOCe, to i mi się chce komentować jego. Jak gość innych i mnie olewa, to i ja olewam jego.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#5 Post autor: liwnik »

Fajnie wyszło, szczególnie podoba mi się dach. Może faktycznie jest trochę za duży do takiej wieży, ale sam pomysł na niego jest świetny. P
Tylko drzewo jest trochę zbyt ubogie.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

Masz bardzo fajny talent do robienia rzeczy prostych, ale uroczych - w zeszłym roku ta wioska, w tym wieżyczka z przystanią i łodką.
Mi się praca podoba, aczkolwiek przychylam się do uwag dotyczących drzewa - po prostu pora na inną technikę, ta obecna jest jak stary żart o choince 12 gałęzi na 2 metry.
Jeszcze jedna rzecz, którą zasugerowałbym, to różne odcienie zieleni - albo w ogóle inny kolor - DarkTan albo Tan - przy dojściu do wieży - jakaś wydeptana ścieżka, albo po prostu różne odcienie podłoża.
To pomaga z odczuciem, że praca jest "sterylna" i zbyt monotonna.
A - i zabrałbym jedna barierkę - w końcu jakoś na tą przystań muszą dochodzić...
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Bardzo mi się podoba pomysł na ściany wieży. Udało Ci się chyba uzyskać zamierzony efekt ułożonych belek. Dach też mi się podoba choć myślę, że bardziej sprawdził by się taki z niedociśniętych tile żeby wyglądał jak z desek.

Chyba najfajniejszą częścią pracy jest statek. Prosty pomysł ale bardzo udany. Sam przystań nadaje dużo dynamiki całej pracy. Sama wieża nie była by tak przystępna w odbiorze. Czekam na kolejne prace :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Rysiek »

Wygląda to tak "słowiańsko", bardzo dobra robota :)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#9 Post autor: romkoo »

Mia³em okazjê przyjrzeæ siê z bliska w spotykalni. Bardzo podoba mi siê dach.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Na żwyo prezentuje się faktycznie dużo lepiej. Kup jakiś karton na tło. ;-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ