[MOC] The best Lego Arcade Game EVER!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] The best Lego Arcade Game EVER!

#1 Post autor: BHs »

Obrazek
Jeśli chcecie pozgadywać co, gdzie i dlaczego – skupcie się na zdjęciach i nie czytajcie dalej tekstu :).
Obsługa konsoli:
Dwa minifigi, 1 Fabuland (mysz Marjorie), 4 pikofigi. I jeden kot (choć na zdjęciach w dwóch postaciach).
Wymiary: 50x38 studów, 36 2/3 bricka wysokości. Klocków: teoretycznie, za LDD ok. 2000 klocków.

Inspiracje:
Architecture – panorama miasta Ninjago City z filmu. Jeśli się dobrze przypatrzycie, to znajdziecie też sierściucha ganiającego za laserem, i pojedynek micro Lloyd versus Garmadon (+ jego generalcja).
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze kadr z filmu:
Obrazek

Classic space – dwie rakiety nawiązujące do 924 Space Transporter czy 497 Galaxy Explorer.
Obrazek

ObrazekObrazek Obrazek

Exo-Force – mech. Nic dodać, nic ująć. Dwie nogi, dwie ręce, otwierana kabina. Jakieś rakiety z tyłu, granaty z przodu, działka a la Iron Man w dłoniach.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Fabuland – seria miała bardzo ładnie wykonane moldowane narzędzia (jak np. piła, młotek), instrumenty (puzon!) i inne przedmioty (odkurzacz, lampy).
Ja się zafiksowałem na trzepaczce do dywanu, tutaj nieco powiększona jako oręż na inwazję obcych :).
Obrazek

Całość wrzuciłem w obudowę a la konsola na kartridże z lat 80-tych.
Obrazek

Enjoy. Córka już grała, poleca!
Obrazek

Reszta fotek tradycyjnie na Flickr .
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: parsom »

Panie, wypas! Lubię takie konstrukcje a la sprzęt AGD RTV.
SZAFA kontratakuje

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#3 Post autor: SAMOLOT »

Świetnie to jest. Urzekła mnie trzepaczka do dywanów w ręku mecha. Historia jak z wizji przyszłości A la lata 60 te, "w gospodarstwie domowym wyręczą nas roboty".
Ostatnio zmieniony 2019-09-24, 07:45 przez SAMOLOT, łącznie zmieniany 1 raz.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

Kurde Super - szacun - trzepaczka wymiata

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#5 Post autor: Jaskier »

Miasto wygląda świetnie, a trzepaczka to typowy przykład tego, co można zrobić z danym elementem, gdy ma się go dużo sztuk. Bardzo fajnie wyszła. ;)

Za to robot mi się w ogóle nie podoba.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#6 Post autor: romkoo »

Bardzo pomys³owe, podoba mi siê konwencja zamkniêcia kilku motywów w konsoli z grajbudy typowej w latach 90.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Dobrze ci to wyszło. Ładnie powiązałeś te wszystkie epoki Lego.Tylko te zdjęcia takie sobie:p
Mimo wszystko, masz mój głos:)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#8 Post autor: BHs »

Jaskier pisze:Za to robot mi się w ogóle nie podoba.
A wiesz, mi też :D.
Ale ma to podłoże w tym, że same oryginalne roboty z tej serii były takie... pokraczne? Dużo różnych elementów odstających, jakieś skrzydełka, do tego zróżnicowane kolorystycznie, co też nie zawsze skutkuje estetyką. Widać, że Lego nieco eksperymentowało, a eksperymenty czasem udaj się inaczej. A zatem, nieźle wpisał się w nurt :).
Biedrus pisze:Tylko te zdjęcia takie sobie:p
No trochę czasu zabrakło - 1 dzień na stworzenie modelu w LDD, dwa na budowę, dorzućmy w to jeszcze sortowanie supportu, przygotowanie modeli i wyjazdu do Skarbka, itp. itd.. Poza tym to jednak jest duży kawałek plastiku, z dużą ilością elementów i szczegółów - będę musiał pomyśleć o innym namiocie do zdjęć. Generalnie do tego typu prac nie podchodzę z ideą zdjęcie + obróbka inna niż kadrowanie - jak wezmę model na wystawę, to będzie to dokładnie to co na fotkach :).
Teraz, po skończonym i wysłanym supporcie, przerzucam siły na bemowską wystawę i kolejny projekt.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ