Krone BigX 770

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Krone BigX 770

#1 Post autor: eric trax »

Co prawda już kiedyś budowałem sieczkarnię i to w moim ulubionym limonkowym kolorze niestety wtedy jeszcze nie zakładałem że będę chciał zostawiać modele w jednej skali. Tak więc Claas Jaguar poszedł na żyletki. Cały czas nie mogłem się zdecydować czy go odbudować w odpowiedniej skali czy zbudować coś nowego żeby nie odgrzewać kotleta.

Obrazek


Żeby wypróbować funkcjonalności fejsa zrobiłem ankietę.. która o mało co prawie nic nie wniosła bo wynik otarł się o remis. Ostatecznie wybór padł na maszynę KRONE. Więc zacząłem budować:

Obrazek


W planach póki co są następujące funkcje:

Jazda - silnik XL
Skręt - serwomotor
Podnoszenie gardzieli - silnik L + dwa siłowniczki śrubowe
Napęd przystawki - silnik L
Włącznik zasilania - silnik M + switch
Obsługa wieży - 2x silnik M

Zasilanie 2x 8878

Na chwilę obecną nie podjąłem decyzji czy całość będzie sterowana Sbrickami czy standardowymi wieżyczkami.
Ostatnio zmieniony 2020-10-12, 22:20 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Pierwsze przymiarki do tylnego zderzaka i obudowy. Połączenie zieleni i tanu wypada dość interesująco :D

Budowa idzie zaskakująco szybko. Większość klocków mam a i doświadczenia wyniesione z budowy poprzedniej sieczkarni wiele pomogły.

Obrazek


Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Kiedy instrukcja?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Nie wiem jak to wygląda w modelach w tak dużej skali, może się nie opłaca, ale nie myślałeś, żeby zamiast skosów ze zwykłych slopów, któe nie dają zbyt równej linii, zrobić skosy z https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/2/92946.png? Co 2,5 plejta

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Fuku pisze:Nie wiem jak to wygląda w modelach w tak dużej skali, może się nie opłaca, ale nie myślałeś, żeby zamiast skosów ze zwykłych slopów, któe nie dają zbyt równej linii, zrobić skosy z https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/2/92946.png? Co 2,5 plejta
Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan. Nie podjąłem jeszcze decyzji jaki skos tam wstawię. Póki co są te, jeśli wymyślę coś lepszego na pewno zdążę wymienić.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#6 Post autor: Żbik »

To zestawienie kolorów jakieś takie niecodzienne ;) No ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Sama bryła mi sie podoba. Ładnie upakowane mechanizmy ale to raczej standard :)
eric trax pisze:Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan.
O jakim klocku mowa?
Ostatnio zmieniony 2019-12-06, 00:58 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: JAREMA. »

Żbik pisze:eric trax napisał/a:
Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan.
O jakim klocku mowa?
chyba chodzi o to:
Obrazek
Slope, Curved 8 x 2
Ostatnio zmieniony 2019-12-06, 08:33 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Tak dokładnie o ten klocek mi chodziło :)

Przyszło małe tanowe zamówienie z BLa więc pora było iść w ostateczny kształt. Będzie kilka kosmetycznych zmian ale póki co jestem raczej zadowolony z tego jak to wygląda. Martwiło mnie że przy użyciu dużego BBoxa (pierwszy raz od czasu trialówek) spadało mi napięcie podczas jazdy i skręcania. Okazało się, że jeden akumulatorek był praktycznie umarnięty :D

Po dodaniu zarysu kabiny cały kształt zaczął mi się na prawdę podobać. Bałem się, że może wyjść to pokracznie.

Obrazek

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

eric trax pisze:Bałem się, że może wyjść to pokracznie.
Oryginał jest pokraczny, ale w pozytywnym słowa znaczeniu więc no całkiem na plus :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#10 Post autor: Żbik »

Ładnie. Te grille fajnie wyglądają.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#11 Post autor: eric trax »

Tak właśnie kończy się rozpoczynanie kilku modeli naraz. Ostatnio pisałem cokolwiek w temacie w grudniu i pierwsza część budowy poszła wręcz błyskawicznie. Wczoraj po 4 miesiącach powróciłem do kontynuowania budowy. doszedłem do wniosku, że jeśli model ma być na wypasie trzeba zbudować dodatkową przystawkę, która będzie bardziej widowiskowa. Zwłaszcza, że to flagowy model na tegoroczny Skarbek. Postanowiłem, że będzie to Easycollect 6000 czyli 6 metrowy pochłaniacz do kukurydzy. Jest to trochę inna niż w przypadku poprzedniej do sieczkanii Claasa bo nie ma dysków zbierających a taśmy z zębami, które nagarniają kukurydzę do gardzieli. Wstępne przymiarki wyglądają tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-10-12, 21:08 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

Straszne to...
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Ciamek pisze:Straszne to...
Właśnie o tym śni kukurydza w najstraszliwszych koszmarach, ha, ha [diaboliczny śmiech]...

Straszne, ale fajne :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

Długo nie było w tym temacie wpisu ale ostatnimi czasy nie próżnowałem. Miałem sobie odpuścić przystawkę do kukurydzy ale na pewnym etapie stwierdziłem, że jadę z tym modelem po całości.

Od ostatniego czasu dorobiłem się plotera więc wyciąłem sobie naklejki transferowe. O boziu jakie one są cudowne!

Do tego zakupiłem i zamontowałem ledy firmy vonado. To moje pierwsze takie oświetlenie w modelu lego. Jak się okazuje przy 15% mocy świecą tak samo jasno jak oryginalne legowe. Samo oświetlenie w trzech obwodach. Światła drogowe (2 pary z przodu jedna z tyłu), oświetlenie robocze (3 pary z przodu kabiny i być może jeszcze jedno dodam z tyłu pojazdu) i dwa koguty :D (tylna cześć kabiny)

Jak wcześniej pisałem powstała kolejna przystawka tym razem Easy Collect 600-2 do zbioru kukurydzy. Wiesłav drży w rogu biurka.

Na koniec krem de la krem. Wyleciały trzy wieżyczki IR które skutecznie ograniczały możliwości w to miejsce wpadły trzy sbricki. Potrzebowałem 4 dodatkowych kanałów dla świateł i rozkładania nowej przystawki.

Została mi do poprawy kwestia udźwigu gardy bo słabo radzi sobie z nową przystawką a jest dość ciężka i uzupełnienie naklejek. Od momentu kiedy musiałem zastosować modyfikowane własnoręcznie klocki i uświadomiłem sobie, że mam szanse stanąć w szranki z koparką DMACa muszę podjąć tą rękawicę z godnością :D

Kilka fotek. W sumie ostatnie przed premierą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

eric trax pisze:Do tego zakupiłem i zamontowałem ledy firmy vonado.
I tu pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. Firma vonado to ****** w **** złodzieje. Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz. Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 10:45 przez Sariel, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ