[WIP] Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy AWFiS w Raduniu

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[WIP] Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy AWFiS w Raduniu

#1 Post autor: Iwona »

Od dawien dawna miałam/mam w planach zbudować makietę Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego AWFiS w Raduniu. Miejsce dla mnie szczególne, dlatego też to będzie mój WIP (pewnie na lata).
Ośrodek w Raduniu powstał na początku lat 70, położony jest w otulinie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Brzeźno. Pierwsza grupa (kwatermistrzowska) zawitała do Radunia w roku 1972 i miała do dyspozycji trzy małe domki campingowe oraz namioty. Dzisiaj ośrodek w Raduniu dysponuje 82 miejscami noclegowymi, o różnym standardzie, dostosowanymi do rozmaitych wymagań gości. Dla zainteresowanych posiadających własne namioty lub przyczepy campingowe dostępne jest pole namiotowe. Goście ośrodka mogą na co dzień korzystać ze sprzętu wodnego (łódek, kajaków, rowerów wodnych i żaglówek), rowerów oraz boisk: do gry w tenisa, koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej.

Długo zastanawiałam się od czego zacząć budowę, koniec końców zaczęłam od okolic jeziora i będącej zmorą studentów małej zatoki. Problemem nie jest wpłynięcie w to miejsce, problemem jest wypłynięcie. Na zajęciach z windsurfingu niejedna osoba była stamtąd holowana za pomocą motorówki. Co bardziej uparci kładą się na brzuchu i zawzięcie wiosłują rękoma ;)

Przy układaniu wody mocno zastanawiałam się czy serki to dobry pomysł. Z jednej strony sugerują dość wzburzoną wodę, z drugiej ta woda rzeczywiście faluje i „żyje”.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Serdecznie witam w gronie WIP-owców!

Ścieżka jest trochę za "kanciasta" (A może nie - bo może to studenci ją tak geometrycznie wydeptali.. :)). Ale za to woda jest całkiem spoko. Generalnie - solidny początek! Życzę wytrwałości!

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#3 Post autor: Reglin »

Woda pofalowana idealnie pod żagle. Fajowe.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, bo strasznie mnie to denerwuje ; o)
To chyba moja obsesja...
Trawa powinna być ponad poziomem ścieżki, a nie na odwrót.

Proponuję zaopatrzyć się w, jeśli nie dużo zielonych skosów, to w dużo zielonych drobnych plate/tile/serków (1x1) żeby wygładzić krawędzie trawy.

Woda całkiem dobra.
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ