[MOC] The 19th Century Museum of Science and Technology

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] The 19th Century Museum of Science and Technology

#1 Post autor: lechkulina »

Cześć,

Kilka dni temu udało mi się po ponad 18 miesiącach pracy skończyć swój najnowszy projekt "XIX wieczne muzeum Nauki i Techniki", który mam teraz przyjemność zaprezentować.

Co jakiś czas wrzucałem postępy z pracy na flickra, ale dopiero teraz mogę zaprezentować wszystkie kawałki razem. Całość trwała długo, głównie dlatego, że chciałem dopracować każdy szczegół możliwie najdokładniej co przy geometrii jakiej chciałem użyć wymagało sporej ilość przebudowywania, modeli testowych itp. sami wiecie jak to jest... Kilka przykładów ów geometrii to: zewnętrzne mury fundamentów są pod kątem, a ich narożniki ścięte, okrągły mały budynek i okrągła altana, zaokrąglone główne wejście, wklęsłe, podwójnie załamane dachy stożkowe, główna kopuła. W każdym budynku jest wnętrze, tj. ściany są podwójne, podłogi są wyłożone i dostępne są klatki schodowe na wszystkie poziomy.

Po drodze miałem trochę innych pomysłów, które ostatecznie porzuciłem ponieważ nie pasowały do całości i jakością odstawały od tego co chciałem uzyskać (np. małe obserwatorom z małą białą kopułą).

Mam nadzieje, że zdjęcia oddają klimat całości :)

Cała galeria dostępna jest tutaj https://www.flickr.com/photos/147862201@N05/
Kolejne etapy z pracy jak i pomysły z których ostatecznie zrezygnowałem można znaleźć tutaj https://www.flickr.com/photos/147862201 ... 2204589797

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Overview by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Steam cars arrived by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Center by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Left side of the main entrance by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Right side of the main entrance by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Crowd at the main entrance by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Main entrance by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Basement by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - First floor by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Second floor by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Third floor by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The attic and dome's drum by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The roofs by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - First floor interior by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Interior and the main staircase by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Interior by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Attic interior by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Small house at the west wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West wing details by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Steam car on the west flyover by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The worker making some final touches by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the west wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Swap next to the west flyover by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - West flyover by Lech Kulina, on Flickr


ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Gazebo by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East wing with the gazebo by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - East flyover by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the east wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - Back of the east wing by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekThe 19th Century Museum of Science and Technology - The back by Lech Kulina, on Flickr

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2019-12-24, 05:29 przez lechkulina, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Spektakularny MOC. Ilość detali, smaczków, użytych technik jest powalająca. Jest na co patrzyć i jest czego się od Ciebie nauczyć. BRAWO!

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#3 Post autor: meler »

Obserwuję postępy na Flickr (pewnie jak spora grupa osób z LP) i podziwiam styl oraz rozwiązania. Znakomita robota, fajnie zobaczyć ją w jednym miejscu z opisem jak też miło poznać nowego kolegę na forum. Gratulacje!

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#4 Post autor: Kloss »

Debiut roku!
Ilość detali zapiera dech w piersiach. Mam nadzieję, że będzie można zobaczyć tę pracę na żywo.

wave_pl
Posty: 5
Rejestracja: 2019-12-24, 00:01
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wave_pl »

Super MOC. Gratuluję. Dużo zachowanych detali budynku od piwnic aż do dachu i te pierwsze XIX wieczne samochody. Rewelacja. Jeszcze raz gratuluję.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

SERVATOR pisze:Spektakularny MOC. Ilość detali, smaczków, użytych technik jest powalająca. Jest na co patrzyć i jest czego się od Ciebie nauczyć. BRAWO!
Jestem tego samego zdania. Dawno nie widziałem tak wypełnionej dioramy. To jest po prostu cudowne. Schody to arcydzieło legowej architektoniki :D

Przypatruje się zdjęciom i coraz to wypatruje nowe ciekawe techniki jakie zastosowałeś. Ten moc jest genialny.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: lechkulina »

SERVATOR pisze:Spektakularny MOC. Ilość detali, smaczków, użytych technik jest powalająca. Jest na co patrzyć i jest czego się od Ciebie nauczyć. BRAWO!
Ponownie, wielkie dzięki SERVATOR!
meler pisze:Obserwuję postępy na Flickr (pewnie jak spora grupa osób z LP) i podziwiam styl oraz rozwiązania. Znakomita robota, fajnie zobaczyć ją w jednym miejscu z opisem jak też miło poznać nowego kolegę na forum. Gratulacje!
Bardzo mi miło, dzięki za dobre słowo! Jeżeli chodzi o styl to głównie wzorowałem się na architekturze (neo)klasycznej. Bardzo lubię ten styl szczególnie gdy chce się wymusić wrażenie, że budynek jest monumentalny, masywny etc.
Kloss pisze:Debiut roku!
Ilość detali zapiera dech w piersiach. Mam nadzieję, że będzie można zobaczyć tę pracę na żywo.
Dzięki wielkie Kloss miło mi, że się podoba. Jeżeli chodzi o pokazywanie tego MOCa na żywo to powiem szczerze nie planowałem tego. Całość co prawda jest z konieczności bardzo modułowa, ale logistyka transportu całości trochę mnie przeraża...
wave_pl pisze:Super MOC. Gratuluję. Dużo zachowanych detali budynku od piwnic aż do dachu i te pierwsze XIX wieczne samochody. Rewelacja. Jeszcze raz gratuluję.
Dzięki wave_pl. Zrobienie wnętrza było od początku jednym z celów ponieważ to jest coś czego później po prostu nie można byłoby dorobić. Te samochody też bardzo lubię i uważam, że przede wszystkim wyszły zabawnie :) Wzorowałem się na Kanadyjskich Steam Buggy (stąd nazwa mojej wersji Steam Frog).
eric trax pisze: Jestem tego samego zdania. Dawno nie widziałem tak wypełnionej dioramy. To jest po prostu cudowne. Schody to arcydzieło legowej architektoniki :D

Przypatruje się zdjęciom i coraz to wypatruje nowe ciekawe techniki jakie zastosowałeś. Ten moc jest genialny.
Duże dzięki eric trax! W razie jakiś pytań co i jak to daj proszę znać, a z chęcią opiszę co i jak jest zbudowane.

Pozdrawiam

lech

wielkamucha
Posty: 796
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: wielkamucha »

No, powiem tylko tyle: NA WYPASIE.
Szacun i podziw za detale i pomysł, jawna i nieskrępowana zazdrość za rozmach.
Przyłączam się do zdania przedmówców - spektakularna i niesamowita praca.

Teraz przydałyby się jeszcze jakieś inne konstrukcje "miejskie", aby zrobić cały kwartał w stylu XIX-wiecznym - i do Miasteczka na Legowisko :) A może zrobić coś takiego na tej osobnej "wyspie", połączonej z resztą miasteczka torami?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Imponujące!
Zdrufko, Ciamek

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: mw »

o ja cię szok i nie dowierzanie toż to arcydzieło - naprawdę zrobiło na mnie ogromne wrażenie dawno nie widziałem tylu dopracowanych szczegółów i technik. Całość wygląda obłędnie można spędzić na oglądaniu fotek dużo czasu BRAWO

Szygalew
VIP
Posty: 1578
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze: - i do Miasteczka na Legowisko :)
Wydaje mi się, że praca raczej pójdzie na "Zbudujmowisko". :)

Bardzo się ucieszyłem, gdy zobaczyłem tę budowlę i tutaj. Bo jest świetna, monumentalna i bardzo dopracowana. Więc i naszemu forum czegoś, by tak rzec, dodaje.
I można by zacytować znów Wielkąmuchę : "...jawna i nieskrępowana zazdrość za rozmach." Ale i za wielkie umiejętności stworzenia tak wielu różnych wysokiej jakości detali świetnie wypełniających i współtworzących przepiękną całość. Szkoda tylko, że jest tak mało zwiedzających to muzeum. Ale , rzecz jasna, niewielka to szkoda. :)
Szczere gratulacje i podziw.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: lechkulina »

Ciamek pisze:Imponujące!
Dzięki Ciamek!
mw pisze:o ja cię szok i nie dowierzanie toż to arcydzieło - naprawdę zrobiło na mnie ogromne wrażenie dawno nie widziałem tylu dopracowanych szczegółów i technik. Całość wygląda obłędnie można spędzić na oglądaniu fotek dużo czasu BRAWO
Dzięki wielkie mw, miłego oglądania :)
Szygalew pisze:Bardzo się ucieszyłem, gdy zobaczyłem tę budowlę i tutaj. Bo jest świetna, monumentalna i bardzo dopracowana. Więc i naszemu forum czegoś, by tak rzec, dodaje.
I można by zacytować znów Wielkąmuchę : "...jawna i nieskrępowana zazdrość za rozmach." Ale i za wielkie umiejętności stworzenia tak wielu różnych wysokiej jakości detali świetnie wypełniających i współtworzących przepiękną całość. Szkoda tylko, że jest tak mało zwiedzających to muzeum. Ale , rzecz jasna, niewielka to szkoda. :)
Szczere gratulacje i podziw.
Dzięki wielkie Szygalew! Przy tej liczbie utalentowanych AFOLowi na forum to za dużo nie dodaje, ale i tak dzięki :) Jeżeli chodzi o wypełnienie detalami to był to jeden z ostatnich etapów budowy, aby rozłożyć je w miarę równomiernie po całości (chodzi mi tutaj o zieleninę, kwiatki, latarnie etc.). Minifigów faktycznie mógłbym więcej dodać, ale zużyłem prawie wszystkie minifigowe części pasujące do tego okresu jakie miałem (nie specjalnie przykładam się do zbierania ich...).

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2019-12-25, 18:39 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

Bardzo mocno i z dużym przytupem wkroczyłeś w nasze szeregi!
Imponująca i zapierająca dech w piersiach budowla. Multum fantastycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych.
Genialnie Panie :)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#14 Post autor: JAREMA. »

lechkulina, Śledziłem postępy na Flickr prawie od początku, model zapiera dech w piersiach, mam ogromną nadzieję że będę miał okazje zobaczyć muzeum na żywo.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na MOC grudnia 2019:
KLIK
Ostatnio zmieniony 2019-12-27, 10:26 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#15 Post autor: dmac »

O rety. Wybacz, nowy Kolego, że nie napiszę o wszystkim, co mi się podoba w tej budowli, ale nie mam aż tylu godzin :) . To na przykład, co się dzieje pod tymi podjazdami wiodącymi do budynku, to już "figury niemożliwe" ;). Ale chyba najbardziej podziwiam dachy, kopuły. Super schludna robota w niełatwym temacie.

Brawo. Nie przestawaj!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ