Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] CYRK
Autor Wiadomość
Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1288
Wysłany: 2020-01-01, 00:04   [MOC] CYRK

Witam wszystkich. W tym roku do naszego Miasteczka chciałby przyjechać Cyrk :)
Jest nieduży, mieście się na 2 BP. Ma kilka atrakcji i mam nadzieje, że się wam spodoba:)
Przysporzył mi dużo siwych włosów, szczególnie namiot. Kilkadziesiąt klocków w górę i szpara około 1-1,5[mm], miedzy najwyższym a najniższym punktem. Kilka razy mi się wszystko rękach rozsypało, takie duże naprężenia powodowały połączenia klocków.
Zapraszam do konstruktywnej krytyki i ...Szczęśliwego Nowego Roku!!!!

GALERIA.
Ostatnio zmieniony przez Biedrus 2020-01-01, 21:11, w całości zmieniany 5 razy  

Stelario 
VIP

Wpisy: 1702
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2020-01-01, 00:17   

Zamiast kupować bilety wystarczy stać przy kasie i można oglądać za free.

Szygalew 

Wpisy: 407
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-01-01, 00:26   

Stelario napisał/a:
Zamiast kupować bilety wystarczy stać przy kasie i można oglądać za free.

Uśmiałem się. W sumie też pomyślałem o tym, że kasa coś blisko. Ale potem doszedłem do wniosku, że wcale nie przeszkadza. Bywa przy wejściu do cyrku.. Może trochę lepiej by wyszła po "zamkniętej" stronie.
Bardzo ładna praca.

p.s. Ten słoń to chłopakom z Lego jakiś taki mroczny wyszedł.

Rysiek 

Wpisy: 87
Wysłany: 2020-01-01, 12:13   

Za samymi cyrkami nie przepadam, ale praca jest bardzo ładna. Dobór kolorów wyszedł świetnie :)

https://www.flickr.com/photos/184969510@N08/">

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1500
Wysłany: 2020-01-01, 12:41   

Progress w stusunku do muzeum dinozaurów jest bardzo duży. Namiot wygląda super choć uważam, że mógłby być 5-6 stud głębszy
- John Deere 7710 + Pottinger Terrasem R3 - 45%

mw 
VIP

Wpisy: 574
Wysłany: 2020-01-01, 15:21   

bardzo fajny namiot , widać że kosztowało cię stworzenie go - wiele czasu i nerwów :) tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :). Wtedy mógłby to być Cirque du Soleil !!! ale Brawo - a i chyba to był pierwszy MOC 2020 roku :)

DominikAjka 

Wpisy: 13
Wysłany: 2020-01-02, 07:10   

mw napisał/a:
bardzo fajny namiot , widać że kosztowało cię stworzenie go - wiele czasu i nerwów :) tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :). Wtedy mógłby to być Cirque du Soleil !!! ale Brawo - a i chyba to był pierwszy MOC 2020 roku :)

Dokładnie to samo pomyślałam. Jednak jeśli chodzi o całą pracę - naprawdę dobrze wygląda. Nawet nie mówię słowa o kasach :)

Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wpisy: 420
Wysłany: 2020-01-02, 13:04   

Rozumiem ideę przekroju, która Ci towarzyszyła i bardzo ją pochwalam.
Myślałeś może, żeby tam, gdzie teraz jest ściana żółto-beżowa zrobić wejście do namiotu cyrkowego?
Wtedy z tej kasy biletowej można zrobić osobną budkę i postawić ją obok tego wejścia? I chodnik przerzucić wtedy na drugą stronę. Wtedy wnętrze namiotu masz dalej widoczne dla ludzi, a jednocześnie praca zyskuje na sensie :).
Z innych uwag - wnętrze wybiegu przełamałbym płytkami Tan/DarkTan - tam na pewno trawa powinna być zadeptana choćby z uwagi na tego słonia, albo i w ogóle wysypany piasek.

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2020-01-07, 16:59   

mw napisał/a:
tylko jedno co mnie razi to zwierzęta w nim. Teraz już to jest nie modne a wręcz mało akceptowalne. Zrób alternatywną scenkę ale bez zwierzaków a z artystami, akrobatami i klownami :)

Nie byłem w Cyrku dwadzieścia klika lat, nie wiedziałem, że zaszły takie zmiany. Wezmę twoją sugestię pod uwagę :)

Ex3qtor napisał/a:
Myślałeś może, żeby tam, gdzie teraz jest ściana żółto-beżowa zrobić wejście do namiotu cyrkowego?

Jest tam wejście, słabo widoczne na tych zdjęciach, ale w galerii na jednym dobrze je widać.
Ex3qtor napisał/a:
Z innych uwag - wnętrze wybiegu przełamałbym płytkami Tan/DarkTan - tam na pewno trawa powinna być zadeptana choćby z uwagi na tego słonia, albo i w ogóle wysypany piasek.

Słuszna uwaga, postaram się ją wprowadzić w życie.

DominikAjka napisał/a:
Dokładnie to samo pomyślałam. Jednak jeśli chodzi o całą pracę - naprawdę dobrze wygląda. Nawet nie mówię słowa o kasach :)

Dzięki :)

Dziękuje wszystkim za komentarze.

Cytat:
Rozumiem ideę przekroju, która Ci towarzyszyła i bardzo ją pochwalam.

Dokładnie. Tym się kierowałem, aby model był wystawowy i było coś widać.
Dlatego min.kasa jest w takim miejscu, więc musiałem pójść na ustępstwa.

Biedrus jeśli chcesz coś dodać edytuj proszę post. Nie uprawiajmy dublowania / eric
Ostatnio zmieniony przez eric trax 2020-01-08, 17:29, w całości zmieniany 2 razy  

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wysłany: 2020-01-08, 18:02   

Biedrus napisał/a:
Biedrus jeśli chcesz coś dodać edytuj proszę post. Nie uprawiajmy dublowania / eric

Ok. Chciałem tylko coś wyjaśnić, edytowanie nie informuje nikogo.

Dlatego najlepiej napisać nowy post, wkleić do niego zawartość poprzedniego a stary skasować ;)

eric
Ostatnio zmieniony przez eric trax 2020-01-08, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  

Deckard Cain 
VIP

Wpisy: 260
Wysłany: 2020-01-09, 16:56   

Bardzo podoba mi się ten układ pracy no i sama konstrukcja dachu oczywiście. Układ trybun sprawia jak dla mnie takie fajne wrażenie, że do cyrku przyszły tłumy.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1340
Wysłany: 2020-01-09, 17:27   

Bardzo umowne. Przypomina mi książeczkę lego z pomysłami z lat 80-tych. Tam też był taki półotwarty cyrk. Wolałbym, żeby ściana namiotu była wycinkiem okręgu.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu