Wysłany: 2015-04-20, 20:17 [MOC] MAN TGS Wywrotka 8x4 + przyczepa
Był sobie kiedyś konkurs na wywrotkę która miała współpracować z zestawem 42030. Zbudowałem takie cuś:
http://www.00453005_00000...pic.php?t=23108
Nie był zły, ale doszedłem do wniosku że można by go zbudować lepiej. Obecna wersja ma taki sam układ silników, przy czym zmienił się sposób wyładunku. Teraz paka podnosi się do tyłu. Czyli: XL do napędu, Servo do skrętu, L do podnoszenia. Dodatkowo model zyskał światła przednie. Bardzo ładnie wszystko widać na renderze zrobionym przez Blakbirda:
Tak nawiasem mówiąc, robienie przewodów w Lsynth jest faaaajne inaczej.
Całość jest zaprojektowana właściwie od zera, jedynym elementem który nie zmienił się zbytnio jest paka. Chociaż też zyskała kilka detali. Kabina ma teraz otwierane drzwi i pełne wnętrze.
Dodatkowo zbudowałem przyczepę, przystosowaną do przewożenia maszyn budowlanych. Jest wzorowana na jednej z przyczep Schwarzmullera:
Jedyną funkcją jakie toto posiada to opuszczanie najazdów poprzez ręczne kręcenie małym siłownikiem śrubowym.
I parę zdjęć wykonanych przez Rh w czasie naszej wizyty na Beer Geek Madness:
Do obu modeli zrobiłem instrukcje, można je nabyć na MOCPlans.com.
Starałem się aby były czytelne, sam model nie jest szczególnie skomplikowany, za to jest podzielony na moduły, które ułatwiają budowę. Przykładowe strony:
Wiek: 33 Dołączył: 19 Maj 2006 Wpisy: 2094 Skąd: KrakóVW
Wysłany: 2015-04-20, 20:59
W niektórych krajach taki zestaw by mógł nawet po drogach jeździć (25,25m dopuszczalnej długości zestawu już zaczyna na zachodzie i w Skandynawii się pojawiać), u nas niestety to wciąż gabaryt (dopuszczalne 18,75m dla zestawu z przyczepą). czemu Ci to piszę? Toż www.40ton.net na pewno znasz, skoro jeden z Twoich modli tam już się pojawił ;)
Po co kabina podnosi się razem ze zderzakiem?
Przyznam, że ostatnio nie miałem pomysłu na podobne załamanie do lawety ze Zrembu, teraz chyba już po zawodach, ale kiedyś to poprawię, bo sobie podbiorę pomysł na ramę z liftarmów.
Longer, jesteś nudny, jak zwykle nie mam do czego się przyczepić w tym modelu :P Jest po prostu świetny. No, może trochę nudny stylistycznie, ale Mańki maja to do siebie, że są nudne i zabójczo skuteczne same z siebie.
Zabezpiecz tylko łańcuchami przewożoną wywrotkę i będzie idealnie. YEAH! Znalazłem coś :D
A no po to że zderzak się trzyma kabiny :P
Wiem że powinny być osobno, ale to jest tak zbudowane że przednie lampy muszą się trzymać stopni pod kabiną.
Powtórzę się choć to już raz pisałem...Longer, jak ja Cię szczerze nienawidzę ;D... Super sprawa z wywrotką, bardzo poprawiłeś, a raczej zrobiłeś od podstaw całą wywrotkę, powiem szczerze, jestem zachwycony, naprawdę świetna praca, aż miło zawiesić oko na niej. :) Co mogę rzec... dałeś czadu jak zwykle i to się ceni. :)
A ja trochę pomarudzę. Widziałem akurat dziś na żywo żółtą wywrotkę Mana i miał czarne błotniki, zarówno z tył wozu, jak i z przodu, dlatego uważam, że w Twojej wywrotce też by się właśnie przydały błotniki czarne lub w kolorze DBG. Jak dla mnie troszkę za dużo tego żółtego, bo i ciężarówka i przyczepa i ładowarka. Ale to tylko moje zdanie. Poza tym szkoda, że nie zrobiłeś jeszcze najazdów sterowanych PF, wtedy zestaw byłby naprawdę bardzo bawialny, choć nie ukrywam, że i tak jest. No i troszkę przyczepię się do filmu, bo w 6 minutowym kawałku prawie 2 minuty obraca się ciężarówka, a w kolejnych minutach 2 minutach obraca się naczepa. No dobrze, teraz trochę plusów. Zestaw bardzo mi się oczywiście bardzo podoba i nie ukrywam, że chciałbym budować też takie fajne MOCe. Może zbuduję sobie taki zestaw wg Twojej instrukcji
Kubrick napisał/a:
W niektórych krajach taki zestaw by mógł nawet po drogach jeździć (25,25m dopuszczalnej długości zestawu już zaczyna na zachodzie i w Skandynawii się pojawiać), u nas niestety to wciąż gabaryt (dopuszczalne 18,75m dla zestawu z przyczepą)...
To prawda, że najdłuższy zestaw, jak i autobus przegubowy w PL może mieć 18,75 m, ale widziałem kiedyś amerykańca z nosem, gdzie sam ciągnik miał ok 11 metrów, dlatego troszkę komicznie wyglądał taki amerykański ciągnik z bardzo krótką naczepą, na której był 1 kontener
_________________ Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2015-04-21, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Widziałem akurat dziś na żywo żółtą wywrotkę Mana i miał czarne błotniki, zarówno z tył wozu, jak i z przodu, dlatego uważam, że w Twojej wywrotce też by się właśnie przydały błotniki czarne lub w kolorze DBG
Aluminium jest jasnoszare :P
Mam już pomysł na inne nadkola, ale to przy kolejnej ciężarówce.
legosamigos napisał/a:
No i troszkę przyczepię się do filmu, bo w 6 minutowym kawałku prawie 2 minuty obraca się ciężarówka, a w kolejnych minutach 2 minutach obraca się naczepa.
No cóż, tak sobie prezentację modeli wymyśliłem. Zawsze można przewinąć :)
legosamigos napisał/a:
Jak dla mnie troszkę za dużo tego żółtego, bo i ciężarówka i przyczepa i ładowarka.
Ciężarówka, jeśli dobrze liczę, może być zrobiona w przynajmniej 6-7 kolorach, jeśli miałaby być jednolita kolorystycznie. W zasadzie kolor kabiny narzucają skosy 1x10, użyte na dachu. A jest żółta, bo pierwsza wersja taka była :)
Swietny zestaw. Wyglada bardzo realistycznie i jak zwykle uchwyciles mnostwo detali. Pomysl z wykorzystaniem silownika na "zlamanie" tylnej czesci przyczepy jest rewelacyjny. Jedyny szalony pomysl jaki mam to wcisniecie silniczka M (albo dwoch mikro) do przyczepy. Masz jeszcze jeden kanal IR wolny - moze warto go wykorzystac? :)
edyny szalony pomysl jaki mam to wcisniecie silniczka M (albo dwoch mikro) do przyczepy. Masz jeszcze jeden kanal IR wolny - moze warto go wykorzystac? :)
Mkę jak najbardziej, chociaż nie wiem czy nie trzeba by przebudować środka ramy. Mikromotory niczego by w niej nie ruszyły, są po prostu za słabe.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich wpisów Nie możesz usuwać swoich wpisów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum