[MOC] No, I am your father

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] No, I am your father

#1 Post autor: Fuku »

Klasyczna scena z Imperium Kontratakuje. Trochę starszy MOC, który doczekał się lepszych zdjęć aparatem, więc publikuję. Wydaje mi się, że kiedyś go publikowałem, ale nie znalazłem tematu. Z założenia miał to być jakby zestaw, do postawienia na półkę, Lego nigdy nie wydało setu gdzie ta scena choć trochę przypominała oryginał. MOCe w większosci też jakoś niezbyt są dokładne. Całość jest nieco za duża, ale w mniejszej skali ciężko by było oddać wszystkie ważne kształty, walce na końcu mogłyby mieć 2,5 i 3,5 studa średnicy, a tak to jest w skali bardziej do szerokości minifiga niż wysokości. Całość się obraca na podstawce, choć nie wiem po co ;D
Galeria: https://flic.kr/s/aHsmHLcNpv

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Załączniki
Tutaj oryginalna scena
Tutaj oryginalna scena
b2bbeb152cddc2f7ceb1b0635568c777.jpg (102.15 KiB) Przejrzano 3952 razy

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#2 Post autor: Falcrum »

Mniej więcej w tej skali, co Lego robi AT-RT :P
Bardzo przyjemna i porządnie wykonana praca. A jakbyś te tuby skurczył tak dwukrotnie, to by było idealnie.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Mnie się też podoba. Niemniej, pomarudzę. :)
Kładka z lewej jest fajna, chociaż dzisiaj zrobiłbyś ją lepiej - używając łapek i fleksów. Dziur pod podestem okrągłym w obrysie podstawy nie mogę przeboleć :), chociaż świadomość trudności w ich załataniu posiadam (w tej skali). Obręcz, na której stoi Luke, o czym wiesz, jest stanowczo za mała, ale tutaj chyba trzeba czekać na jakiś klocek o większej średnicy, bo wystrugać z innych elementów chyba byłoby też trudno. Chociaż... Z rurki pneumatycznej obciągniętej na fleksie... Dmac kiedyś tak lufę od czołgu zrobił.
Zapomniałbym - użycie archbricka pomysłowe.

Reasumując: ładna praca. :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Tak estetycznie to wyszło. Zwłaszcza to pierwsze edytowane zdjęcie. Świetna robota.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Fuku »

Falcrum pisze:Mniej więcej w tej skali, co Lego robi AT-RT :P
Bardzo przyjemna i porządnie wykonana praca. A jakbyś te tuby skurczył tak dwukrotnie, to by było idealnie.
Dziękuję, dwukrotnie to już za bardzo w drugą stronę by było, były by węższe od minifiga ;p no i bym musiał ogólnie całość zmniejszyć, osiągnięcie tego kształtu podestu co jest mogłoby się okazać niewykonalne. Najlepiej by było zrobić po prostu drugą wersję i porównać, ale na razie niezbyt mi się chce wracać do tematu
Szygalew pisze:Mnie się też podoba. Niemniej, pomarudzę. :)
Kładka z lewej jest fajna, chociaż dzisiaj zrobiłbyś ją lepiej - używając łapek i fleksów. Dziur pod podestem okrągłym w obrysie podstawy nie mogę przeboleć :), chociaż świadomość trudności w ich załataniu posiadam (w tej skali). Obręcz, na której stoi Luke, o czym wiesz, jest stanowczo za mała, ale tutaj chyba trzeba czekać na jakiś klocek o większej średnicy, bo wystrugać z innych elementów chyba byłoby też trudno. Chociaż... Z rurki pneumatycznej obciągniętej na fleksie... Dmac kiedyś tak lufę od czołgu zrobił.
Zapomniałbym - użycie archbricka pomysłowe.

Reasumując: ładna praca. :)
Dzięki, kładkę bym wymodelował tak żeby jeszcze od spodu było zaokrąglone, ale łapek i flexów bym nie dawał, łapki są pod kątem, a te słupki co są mają podwójną zaletę, bo mają szparkę co może imitować to że w rzeczywistości są tam 2 cieniutkie rurki. Co do dziur, to to jak są załątane to i tak było największe kombinowanie w całej budowli ;)
Obręcz pasuje idealnie, ale nie do tej skali... a rurki pneumatyczne na flexie... przekombinowane jak dla mnie i jak to potem zdjąć? Archbrick pasuje tam idealnie to jeden z powodów dla których zostałem przy tej skali
Jellyeater pisze:Tak estetycznie to wyszło. Zwłaszcza to pierwsze edytowane zdjęcie. Świetna robota.
Dziękuję, też jestem zadowolony z tego zdjecia ogólnie, choć jak się przyjrzeć mogło być lepiej wycięte, ale nie mam PS

Ogólnie jak to wrzuciłem na różne grupki to cieszyło się dużo większym zainteresowaniem niż inne moje moce, nawet Hoth, choć są z reguły sporo bardziej dopracowane
Ostatnio zmieniony 2020-01-17, 11:43 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ