RC-Battle-Tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

RC-Battle-Tank

#1 Post autor: szykus »

Znalazłem na BrickShelf.com:
RC-Battle-Tank
Obrazek

Autorem tego dzieła jest ta sama osoba która zbudowała to:
Obrazek

W czołgu doszukałem się:
- 5 odbiorników RC
- 4 silniki RC
- około 5 silników "nowego" typu

No i strzela piłeczkami LEGO

Aż strach myśleć co "Steen" będzie budował w przyszłości mając do dyspozycji 8 niezależnie sterowanych silników PowerFunction (i bardziej kompaktowe odbiorniki)
Ostatnio zmieniony 2007-07-01, 10:41 przez szykus, łącznie zmieniany 1 raz.

Quaz

#2 Post autor: Quaz »

czy tylko mnie przeraziły te gąsienice?;]

Grygus

#3 Post autor: Grygus »

IMHO to słabą przyczepność ma ;) . Tam jest jakieś zawieszenie w ogóle? Christie, albo chociaż wózki? Bo koła nośne wyglądają na wsadzone na chama na sztywnych osiach.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Chyba lepszy byłby ten temat: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=2694

Niezłe źródło zasilania, ciekawe ile pojeździ? Nie lubie jak się w MOCach używa nieoryginalnych części, a z tego co wiem to w Racers są specjalne akumulatory. Tylko z dugiej strony na normalnym zasilaniu pewnie nie ruszyłby z miejsca. Ciekawi mnie jak napędzane są gąsienice. A wygląd to nic dodać, nic ująć.
szykus pisze:No i strzela piłeczkami LEGO
Szkoda, że nie ma jakiegoś filmiku.
Ostatnio zmieniony 2007-07-01, 18:54 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

moris
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-25, 18:16
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5 Post autor: moris »

no niezłe cackoooo :)

fajna maszynka ale te gąsienice i mnie przeraziły :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Wypowiem się tylko na temat wyglądu, bo o jego działaniu nic nie wiem.
Być może da się tym jakoś bawić, ale wyglądu jest przerazająco paskudny.
Właściwie to zlewa się w jedną nieregularną masę.
Żadnej dbałości o spójność kolorystyki. Np. gąsienice koleś bez problemu mógł zrobić całe czarne, ew. zostawić szare jedynie half-bushe.
Panele poprzyczepiane przypadkowo, jakby z nudów... bo nie chce mi się wierzyć że to ma imitować maskujące malowanie pancerza.
Mnóstwo klocków, pewnie mnóstwo roboty, ale efekt (wizualny, bo technicznie nie wiem) żałosny.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Popieram. Oglądałem to cudo rano i w pierwszej chwili chciałem wrzucić jako notkę na blog Hippa. Niestety z bliska jest to tak szpetne że zrezygnowałem.
A co do przyczepności gąsienic, podejrzewam że przy masie tego cuda jest mało istotna. Tam samych akumulatorków jest conajmniej pół kilo, więc trudno żeby to się ślizgało.

rekrutacja

#8 Post autor: rekrutacja »

Szpetne? Szczerze mowiac tego zarzutu zupelnie nie rozumiem. Moim zdaniem uzycie roznokolorowych paneli do imitacji kamuflazu jest bardzo fajnym pomyslem, a z palety lego tylko metallic green, czarny, ciemno- i jasno-szary sie do tego nadaja. Natomiast gdyby gasienice byly jednolicie czarne, to by sie zlaly w jedno z bryla pojazdu.
Natomiast mechanizm strzelajacy jest bardzo intrygujacy chocby z powodu zastosowania b. interesujacych elementow - o , tych zoltych, na tym zdjeciu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2600394
Widzicie? To jest to:
http://www.peeron.com/inv/parts/x928cx1
W srodku jest sprezynka pozwalajaca na skrecenie axla o 90 stopni w dowolnym kierunku, ale prostujaca go z powrotem jak dzialajaca sila zniknie. Z moich testow (specjalnie dla tej czesci kupilem sobie jednego hokeiste...) wynika, ze sprezynka jest slaba. Nie dziwi mnie wiec zastosowanie az 6 takich elementow. Niestety, ze zdjec zupelnie nie wynika do czego to konkretnie sluzy w tym wypadku.
Tak czy siak ja bym tego czolgu nie spisywal automatycznie na straty.

ODPOWIEDZ