[KONKURS] Pojazd w stylu City/Speed Champions

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[KONKURS] Pojazd w stylu City/Speed Champions

#1 Post autor: JAREMA. »

Pojazd w stylu City/Speed Champions
Pomysłodawcą i współautorem konkursu jest Szygalew

1: Założenia konkursowe:
Zadaniem uczestników konkursu jest zbudowanie pojazdu w stylu City/Speed Champions który zostanie zaprezentowany na makiecie Klocki-Zdrój 2020 lub poza nią* podczas wystawy głównej LUGPOLu w roku 2020.

*w zależności od ilości zgłoszeń, gabarytów modeli oraz indywidualnych upodobań, koordynator makiety Klocki-Zdrój 2020 zdecyduje o wyborze pojazdów na makietę, ewentualne pozostałe modele zostaną wyeksponowane zbiorczo poza makietą.

2. Wytyczne:
Zadanie polega na zbudowaniu pojazdu: motoru, samochodu, pojazdu dostawczego, pojazdu służb miejskich jak np: karetka, śmieciarka, autobus; pojazdu koncepcyjnego czy innego wykreowanego na potrzeby filmu, komiksu, gry pod warunkiem spełnienia wymagań dodatkowych.

3. Dodatkowe wymagania:
• Zgłoszony model musi być bryłą o maksymalnej szerokości:
- 6 studów dla pojazdów osobowych
- 8 studów dla pojazdów większego gabarytu
w obu przypadkach akceptowalne elementy wystające którymi mogą być: lusterka, nadkola, progi czy koła.

• Model musi być odwzorowaniem maszyny istniejącej w rzeczywistości lub popkulturze, który zostanie zaprezentowany wraz z dokumentacja graficzną jak: zdjęcia, grafiki, blueprint'y dzięki której widz będzie miał możliwość ocenić poziom odwzorowania modelu.

• Ze względu na skomplikowane konstrukcje nie ma obowiązku umieszczania minifiga wewnątrz pojazdu, jednak figurka przy modelu powinna wyglądać "naturalnie"

• Technika budowy dowolna, akceptowalne jest cięcie flexów oraz używanie naklejek.

• W wypadku użycia naklejek model musi zostać zaprezentowany również w wersji "gołej" tzn. autor musi pokazać że klocki zostały przymocowane do konstrukcji a nie przyklejone za pomocą naklejki.

• Praca nie może być upubliczniona wcześniej na żadnym innym forum/portalu itp.

• Model musi zostać wykonany z prawdziwych klocków, modele wirtualne nie mogą wziąć udziału w konkursie.

4. Sposób zgłaszania prac:

Zgłoszenie musi zawierać:
- nazwę pracy
- jedno reprezentatywne zdjęcie
- graficzną dokumentację porównawczą do tworu na którym oparto model
- link do tematu gdzie opublikowano pracę.

Jeden autor może zgłosić maksymalnie 3 modele konkursowe, jednak może otrzymać tylko 1 nagrodę.
Prace należy zgłaszać w okresie od 01.03.2020 do końca dnia 15.04.2020 w wątku zgłoszeniowym TUTAJ

5. Zwycięzcy:

Wyłonienie zwycięzców nastąpi poprzez głosowanie w publicznej ankiecie, która pojawi się nie później niż 17.04.2020, potrwa 5 dni, a do oddania każdy będzie miał 1 głos.

Jako, że podstawowym założeniem jest wykorzystanie modeli zgłoszonych do konkursu na makiecie, Warunkiem przyznania nagrody jest ich ekspozycja na wystawie głównej.
Jeśli autor nie będzie mógł przyjechać na wystawę powinien postarać się by sam model dotarł. W przeciwnym przypadku nagroda przechodzi na kolejnego uczestnika.

6. Nagrody:
I miejsce:
Warsztat tuningowy 60258
Obrazek
II miejsce:
Stacja benzynowa 60257
Obrazek
III miejsce:
Rakietowy samochód
31103

Obrazek


7. Pytania i uwagi

Pytania i uwagi zgłaszamy w tym wątku do momentu zamknięcia przyjmowania zgłoszeń dnia 15.04.2020
W sprawie zagadnień nieujętych w regulaminie decyduje Administracja od której decyzji nie ma odwołania.
Ostatnio zmieniony 2020-04-16, 18:46 przez JAREMA., łącznie zmieniany 5 razy.

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

• Model musi składać się z minimum 100 klocków, ze względu na skomplikowane konstrukcje nie ma obowiązku umieszczania minifiga wewnątrz pojazdu, jednak figurka przy modelu powinna wyglądać "naturalnie"

Wydaje mi się, że w przypadku osobówek, a już na pewno w przypadku motocykli, ten warunek może być niemożliwy do spełnienia, tylko w przypadku ciężarówek nie powinno być problemu

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: JAREMA. »

Fuku pisze:Wydaje mi się, że w przypadku osobówek, a już na pewno w przypadku motocykli, ten warunek może być niemożliwy do spełnienia, tylko w przypadku ciężarówek nie powinno być problemu
to dość trudny warunek i jeżeli pojawi się więcej głosów przedyskutujemy jego edycję, jednak ... wczoraj zbudowałem zestaw 60182 z takim oto autkiem:
Obrazek
Samochód ten zawiera 95 klocków i dodatkowe 5 klocków to by było dla mnie za mało żeby przestał straszyć dziurami, po przejrzeniu zestawów z serii speed champions okazało się że najmniejszy ma 114 klocków a najczęściej jest to 150 -180 elementów.
List BL

Jeżeli chodzi o motor myślę że jest możliwe zbudowanie konstrukcji typu "trajka" czy jakiś motor z koszem, z dużą ilością szczegółów, zależało mi żeby uniknąć modeli na "odwal się" z 20 klocków.

Według mnie 100 klocków nie jest warunkiem "niemożliwym do spełnienia" może nagrody chociaż odrobinę zmotywują do minimalnego wysiłku.

Edytowałem punkt o szerokości modeli, 6 i 8 studów odnosi się do maksymalnej szerokości, węższe modele jak najbardziej się liczą.

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:na pewno w przypadku motocykli, ten warunek może być niemożliwy do spełnienia
Fuku ma chyba rację. Jeśli mogę się tak wyrazić, przegapiliśmy to. Jest dużo świetnych motocykli w necie, które absolutnie nie mają stu klocków. :)
Co do osobówek natomiast - to raczej nie ma problemu. Ile klocków ma np. Ford Granada Mateusza, Toyota Fuku, czy Audi 80 Dawkuba? - myślę, że spokojnie dobijają do tej słusznej setki. A z kolei delikatna "niedoilość" też może nie będzie piętnowana, gdy autko będzie wyraźnie nie "na odwal".

Przy okazji bardzo zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie. Jego cel nadrzędny to wypełnienie ulic miasteczka Klocki Zdrój. Budynki w nim są piękne, ale brakuje właśnie ruchu na ulicy. Dobrze byłoby to zmienić.
Więc budujmy! :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#5 Post autor: Johan »

Bardzo fajnie że pozwalacie na więcej niż jedno zgłoszenie :)
Jedno będę miał na pewno, a nad następnymi pomyślę.

Przyłączam się do krytyki wymogu co najmniej 100 klocków - wydaje mi się to sztuczne ograniczenie, które zawszwe można obejść w przypadku samochodów wsypaniem groszków do środka (bagażnika?), a znacząco utrudnia robienie małych motocykli. Jeśli boisz się, Jarema, że ktoś zbuduje coś na odwal się, to moim zdaniem to ograniczenie przed tym nie chroni - zawsze można zbudować coś na odwal się tylko większego. Zresztą w głosowaniu i tak taka praca dostanie mało głosów, więc czym tu się przejmować?

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Termin do 15 kwietnia, trochę mało czasu, ale może bym zrobił w końcu tego Jelcza lub Stara, albo Traxowego John Deera.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: JAREMA. »

Johan pisze:Jarema, że ktoś zbuduje coś na odwal się, to moim zdaniem to ograniczenie przed tym nie chroni - zawsze można zbudować coś na odwal się tylko większego. Zresztą w głosowaniu i tak taka praca dostanie mało głosów, więc czym tu się przejmować?
Przekonałeś mnie ;) usuwam zapis o 100 klockach

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#8 Post autor: Johan »

JAREMA. pisze:
Johan pisze:Jarema, że ktoś zbuduje coś na odwal się, to moim zdaniem to ograniczenie przed tym nie chroni - zawsze można zbudować coś na odwal się tylko większego. Zresztą w głosowaniu i tak taka praca dostanie mało głosów, więc czym tu się przejmować?
Przekonałeś mnie ;) usuwam zapis o 100 klockach
Super, to nie muszę przeliczać ilu klocków używam :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

• Zgłoszony model musi być bryłą o maksymalnej szerokości:
- 6 studów dla pojazdów osobowych
- 8 studów dla pojazdów większego gabarytu
w obu przypadkach akceptowalne elementy wystające którymi mogą być: lusterka, nadkola, progi czy koła.
Czy jak zbuduję amerykańskiego lowridera, to może mieć on szerokość 7 studów?
Przykładowo: Mercury

I jeszcze jedno, bo w regulaminie tego nie zauważyłem: czy musi być to nowa konstrukcja? Czy może być coś co było już prezentowane na forum? (Nie, nie zamierzam zgłaszać Mercurego. Wrzuciłem go jako przykład)
Ostatnio zmieniony 2020-03-12, 06:10 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Musi być całkiem nowa konstrukcja. Ani na Lugpolu, ani nigdzie indziej wcześniej nie publikowana.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Szygalew pisze:Musi być całkiem nowa konstrukcja. Ani na Lugpolu, ani nigdzie indziej wcześniej nie publikowana.
Ok, a co z lowriderem na 7 studów?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#12 Post autor: eric trax »

glaz_pimpur pisze:
Szygalew pisze:Musi być całkiem nowa konstrukcja. Ani na Lugpolu, ani nigdzie indziej wcześniej nie publikowana.
Ok, a co z lowriderem na 7 studów?
Dla pickupów city to 6 stud plus błotniki. Postaraj się zbudować bo tak żeby zmieścić się w tych 6 studach ;)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

eric trax pisze:
glaz_pimpur pisze:
Szygalew pisze:Musi być całkiem nowa konstrukcja. Ani na Lugpolu, ani nigdzie indziej wcześniej nie publikowana.
Ok, a co z lowriderem na 7 studów?
Dla pickupów city to 6 stud plus błotniki. Postaraj się zbudować bo tak żeby zmieścić się w tych 6 studach ;)
Prace są już zbyt zaawansowane. Najwyżej nie wystartuję:D
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze:Prace są już zbyt zaawansowane. Najwyżej nie wystartuję:D
Jest dużo czasu na przebudowanie lub na zbudowanie czegoś innego. Tym bardziej, że zaraz zamkniemy się w domach na cztery spusty. :) Nie rezygnuj. Szkoda by było nie zobaczyć Twojego ładnego autka. :)

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#15 Post autor: DARON »

a Wystawa?
Szygalew pisze:Musi być całkiem nowa konstrukcja. Ani na Lugpolu, ani nigdzie indziej wcześniej nie publikowana.

ODPOWIEDZ