[MOC] Jeep Cherokee xj

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Szygalew »

Dziękuję za komentarze. Pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo:
dmac pisze:Ale do niczego więcej się nie przyczepię, bo konstrukcyjnie to jest wyższa półka.
Bardzo miło mi to słyszeć. Dziękuję.
dmac pisze:A tak z ciekawości - patrzyłeś, jak by wyglądał na węższych oponach?
Siwa wersja ma koła osadzone głębiej. Z grubsza nie wychodzą dzięki temu po za obrys nadkoli. Są inaczej zamontowane. Zwróciłeś na to uwagę? Czy raczej chodzi o jeszcze węższe, tak, aby wchodziły nieco wgłąb nadkoli?
romkoo pisze:Super wyszedł. Grill rzeczywiście bardzo pomysłowy i kierunkowskazy z flexów - ekstra.
Długo z tym walczyłem, wiele różnych rozwiązań próbowałem.., więc tym bardziej się cieszę, że się podoba. Dzięki.
Johan pisze:Nie podoba mi się używanie naklejek dla odwzorowania elementów konstrukcji. Tak jak na słupki jestem w stanie zrozumieć, tak przy tylnych światłach (w białym) to dla mnie trochę oszukiwanie.
Ja też nie jestem najszczęśliwszy, że użyłem naklejek. A te na światłach też mi w sumie nie leżą. Pewnie je zdejmę. :) W szarej wersji ich nie ma, i wcale w niczym to nie przeszkadza.
Johan pisze:Wydaje mi się też za duży do skali minifig
Jest za duży. Dlatego też nie ustawiałem minifiga obok :).
SERVATOR pisze:Widać, że starałeś się oddać jak najwięcej szczegółów oryginału. Podobnie jak innym najbardziej podobają mi się pomysłowe kierunkowskazy i grill.
Tak. Starałem się całkiem mocno. I cieszę się, że to widać. Wielkie dzięki.
SERVATOR pisze:w miasteczku będzie wyglądał słabo. On jest po prostu za duży.
Gdzieś na uboczu, a na pewno z dala od minifigów :) dałby może radę, ale bezwzględnie jest za duży. :(
DARON pisze:mam wrażenie, że przód białego jest trochę za długi w porównaniu do całego samochodu.
Siwy i biały są identyczne z przodu. Nawet sam swego czasu doszedłem do tego samego wniosku, co Ty, tj. że przód/maska jest za długa względem całości. Przemierzyłem i wyszło bardzo dobrze. Jeep Cherokee jako taki ma długą maskę. Dziękuję za komentarz.


Raczej postaram się zrobić drugą, bardziej minifigową wersję.., bo chyba szkoda by było zmarnować potencjał grilla i kierunkowskazów.. :) Dziękuję wszystkim!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Szygalew pisze: Siwa wersja ma koła osadzone głębiej. Z grubsza nie wychodzą dzięki temu po za obrys nadkoli. Są inaczej zamontowane. Zwróciłeś na to uwagę? Czy raczej chodzi o jeszcze węższe, tak, aby wchodziły nieco wgłąb nadkoli?
Zdawało mi się, że może jest różnica "w granicach luzów" między klockami; nie zwróciłem uwagi na inny sposób zamontowania. A chodziło mi o to, że w mieście często się widuje takie jeepy, ale rzadko na tak szerokich oponach. Może na "miejskich" byłby jeszcze bliższy wizerunkowi, który mam przed oczami. Ale z drugiej strony - może wydawałby się jako całość jeszcze węższy/dłuższy, więc może nie warto. Takie tam gdybanie ;) . Zrobiłeś wersję off-roadową i tyle.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Szygalew »

dmac pisze:
Szygalew pisze: Siwa wersja ma koła osadzone głębiej. Z grubsza nie wychodzą dzięki temu po za obrys nadkoli. Są inaczej zamontowane. Zwróciłeś na to uwagę? Czy raczej chodzi o jeszcze węższe, tak, aby wchodziły nieco wgłąb nadkoli?
Zdawało mi się, że może jest różnica "w granicach luzów" między klockami; nie zwróciłem uwagi na inny sposób zamontowania. A chodziło mi o to, że w mieście często się widuje takie jeepy, ale rzadko na tak szerokich oponach. Może na "miejskich" byłby jeszcze bliższy wizerunkowi, który mam przed oczami. Ale z drugiej strony - może wydawałby się jako całość jeszcze węższy/dłuższy, więc może nie warto. Takie tam gdybanie ;) . Zrobiłeś wersję off-roadową i tyle.
Źle się wyraziłem, przepraszam. Oczywiście, na zdjęciach nie widać sposobu mocowania. A ja skonstruowałem zdanie w ten sposób, jakbym się pytał, czy zauważyłeś różnicę w tym mocowaniu. :) Chodziło mi, rzecz jasna, o sam rozstaw kół.
Tak czy inaczej, już kumam o co Ci chodziło! :) Kłopot w tym, że nie znam zbyt mocno gamy opon Lego, jedyne mi znane, które mają podobną średnicę a są węższe, to te, które użyłem do styczniowej Furgonetki Studco, ale one mają traktor i w ogóle słabo wychodzą. Więc na razie musi być off-road. :) Jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ