[MOC] Pierścień Kafrene

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] Pierścień Kafrene

#1 Post autor: Falcrum »

Relaksacyjna konstrukcja powstała w przypływie weny po wystawie w Pszczynie tylko po to bym przez następny rok nie miał ochoty dostawić pięciu klocków i ją obfotografować.


[SPOILERY]

Pierścień Kafrene to jedna z pierwszych lokacji, które obserwujemy w filmie Łotr 1: Gwiezdne Wojny - historie. Poznajemy tam agenta wywiadu Sojuszu, Cassiana Andora, spotykającego się z jednym ze swoich kontaktów. Dowiaduje się, że Imperium buduje nową broń, która ponoć jest zdolna niszczyć całe planety - oczywiście chodzi o Gwiazdę Śmierci. Gdy zza rogu wyłania się patrol szturmowców i postanawia wylegitymować konspiratorów, Cassian w mgnieniu oka wyciąga blaster i eliminuje imperialnych. Scena ta byłą inspiracją dla stworzenia MOCa.

MOC zdecydowanie nie jest żadnym dziełem, raczej eksperymentem, gdzie mogłem swobodnie pobawić się greeblami jak i popracować nad różnorodnością terenu. Ponadto, mogłem pokombinować z figurkami i stworzyć "scum and villainy", gwiezdnowojennych zbirów i maruderów, którzy grają bardzo istotną rolę w tworzeniu klimatu. Można powiedzieć, że figurek jest wręcz za dużo, ale taka to już specyfika tłumu :)



Nie, to nie jest Gwardia Imperialna, to galaktyczni pielgrzymi! Mało tego, jeden z nich zamontował kadzidło na lasce - nie dość, że zasięg większy, to na dodatek można nieźle przyłożyć jakiemuś niedowiarkowi :D (według słownika ilustrowanego w kosturze naprawdę było kadzidło - nie zamierzałem tutaj nikogo urazić).

Bójki się zdarzają - tym bardziej jak co drugi obywatel nosi blaster w kieszeni kurtki.


Natomiast prawdziwi specjaliści nawet nie próbują ukrywać swoich gnatów.



Pokusiłem się o zbudowanie kompletnego wnętrza sklepu, ale obfotografowanie (lustrzanką!) takiej niedostępnej drobnicy nie było łatwym zadaniem.




Dajcie znać jak Wam mój MOC przypadł do gustu w czasie tego "przesytu SW" :D
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 15:04 przez Falcrum, łącznie zmieniany 3 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Fajnie to wygląda, i faktycznie co sobie poćwiczyłeś greeblowanie to Twoje :).
Tłum też jest jak najbardziej na miejscu, przynajmniej tak jak pamiętam tą scenę.
Więc skoro pytasz - mi się podoba.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Bardzo fajne, widać że pieczołowicie odwzorowałeś lokację i całą scenę. Jeszcze lepiej byłoby jakbyś całość podniósł do góry, teraz jest ucięte zbyt nisko, wtedy z relaksacyjnego moca mógłby być bardzo dobry wystawowy moc. No i ucięcie z przodu w ogóle mi się nie podoba, dałbym je proste, ewentualnie z jakimiś wystającymi rurami itp. Teraz sprawia wrażenie jakbyś po prostu poprzyczepiał tam resztę klocków jakie Ci zostały. To drobna rzecz ale wpływa na odbiór pracy
Ostatnio zmieniony 2020-04-25, 17:13 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Dla mnie ta praca mogła by się kończyć na ścianach :O
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Ex3qtor pisze:co sobie poćwiczyłeś greeblowanie to Twoje :).
No jest wypas pod tym kątem! :) A pod innymi też. :)
W ogóle nie przeszkadza, że to ten niedobry przebrzmiały starwars. Bo to ten dobry, dla mnie ulubiony odcinek... :) Z Małym tłukliśmy go chyba kilkanaście razy pod rząd.
Super oddany "syf" tego miejsca.

Dolne partie ostatniego znaku czerwonego napisu na ścianie to muszą być pod takim kątem i stąd te szpary, czy też wcale nie tu przyczyna?

Relaksuj się jak najwięcej!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#6 Post autor: Falcrum »

Ex3qtor Dzięki!
Fuku pisze:Jeszcze lepiej byłoby jakbyś całość podniósł do góry
Masz 100% racji, ale po prostu chciałem opublikować model na forum przed rozbiórką (potrzebuję części), więc już nie dobudowywałem ścian.
Fuku pisze:Teraz sprawia wrażenie jakbyś po prostu poprzyczepiał tam resztę klocków jakie Ci zostały
Bo tak było :P
eric trax pisze:Dla mnie ta praca mogła by się kończyć na ścianach :O
Zapewne byłaby strasznie nudna bez tych wszystkich kolorowych obcych, ale dzięki za miły komentarz :)
Szygalew pisze:Dolne partie ostatniego znaku czerwonego napisu na ścianie to muszą być pod takim kątem i stąd te szpary, czy też wcale nie tu przyczyna?
Zgadza się, ciężko było się ich pozbyć i skończyło się na czymś takim.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ