[MOC] M29 Weasel

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] M29 Weasel

#1 Post autor: pit »

Pora na coś nowszego, chociaż historia tego MOCa jest stara.

Obrazek

Pierwszy raz zobaczyłem taki transporter na żywo (i w sumie w ogóle) ładnych parę lat temu na jakiejś inscenizacji na Helu.
Oczywiście od razu zapaliła się lampka - może to zbudować. :)
Najpierw zrobiłem kadłub szeroki na 5 studów i utknąłem na zawieszeniu. Tak przeleżał parę lat w szufladce. :D
Z rok temu stwierdziłem, że te 5 studów jest do kitu, bo raz - nie da się sensownie dopasować szerokości gąsienic, a dwa te małe kółka musiałyby być jeszcze mniejsze. Zrobiłem nowy kadłub i znowu utknąłem na zawieszeniu.
Ostatnio stwierdziłem, że muszę go skończyć bo nie może przecież leżeć w nieskończoność. :)

Przez te kilka lat wyszło sporo nowych, drobnych klocków, m.in. bracketów, dzięki czemu, mam wrażenie, było mi znacznie łatwiej.

Sam pojazd to amerykański lekki transporter gąsienicowy zaprojektowany z założeniem, że będzie w stanie poruszać się w trudno dostępnym terenie.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Piotrek

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Michu_666 »

W grze Heroes & Generals widuję go dość często i uważam, że jest bardzo dobrze odwzorowany.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

To teraz już wiadomo, skąd po latach czerpali natchnienie konstruktorzy innego pudełka na gąsienicach, zwanego M113 ;) .

Bardzo urocze maleństwo i wcale niełatwe w skali minifig. Niby mogłeś się pokusić o użycie gąsienic z Brickmanii szerokich na 2 (tych od Shermana), ale podwójne łańcuchy chyba nawet lepiej oddają fakturę oryginału. Ostatnio mamy falę dużych modeli pływających - może dorobisz mu pływającego braciszka M29C? ;)

Brawo!

P.S. Zgaduję, że koła jezdne są jasnoszare po to, żeby pasowały do napędowych, więc zawołajmy jednym głosem w stronę Danii: my, budowniczy czołgów, żądamy produkowania WSZYSTKICH elementów w DBG! Bo jak nie, to.... (kupimy takie, jakie będą ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

W sumie to nawet nie mam gąsienic od Brickmanii. Ale chyba rzeczywiście łańcuchy i tak wyglądają lepiej. :)
dmac pisze:Ostatnio mamy falę dużych modeli pływających - może dorobisz mu pływającego braciszka M29C? ;)
I to z działającym napędem. Szyderca. :)
Poza tym jest jakiś taki pokraczny, niemal odstręczający. :)
dmac pisze:P.S. Zgaduję, że koła jezdne są jasnoszare po to, żeby pasowały do napędowych
Tak jest w istocie. Co gorsze, kół napędowych już od dawna nie produkują nawet w LBG.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Rysiek »

Bardzo podoba mi się ten model, fajnie że dorzuciłeś z tyłu łopatę i siekierę. Niby to wojskowy pojazd, a na swój sposób uroczy ;)

ODPOWIEDZ