Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kąpiel
Autor Wiadomość
JK 

Wpisy: 457
Wysłany: 2020-05-09, 16:33   [MOC] Kąpiel

Witam wszystkich znów po dłuższej przerwie.

Koncepcja tej pracy zrodziła się mniej więcej rok temu, jednak jak to często bywa realizacja musiała nieco poczekać, a i tempo pracy było delikatnie mówiąc niezbyt szybkie. Tak więc efektem końcowym mogę się z Wami podzielić dopiero teraz.

Po raz kolejny postanowiłem zmierzyć się z motywem kobiety - w tej samej skali co wiolonczelistka, tym razem kobiety w kąpieli, co dało mi możliwość popracować nad twarzą, proporcjami i kształtem ciała, ale także nad jego interakcją z wodą, oraz oczywiście nad samą wanną. Jak wyszło, oceńcie proszę sami. Praca miała mieć w założeniu klimat relaksu, zmysłowości i delikatnego vintage.

The Bath by Krzysztof J, on Flickr

The Bath 2 by Krzysztof J, on Flickr

The Bath 3 by Krzysztof J, on Flickr

wielkamucha 

Wpisy: 319
Wysłany: 2020-05-09, 20:08   

Wow!

Muszę przyznać, że zadziwiasz mnie umiejętnością modelowania postaci ludzkiej z klocków i oddania jej ekspresji. To jest naprawdę dobre!

W latach 80-tych był teledysk Dire Straits "Money for nothing", jeden chyba z pierwszych zrealizowanych techniką grafiki komputerowej. Twoje postacie trochę przypominają te, które wtedy się tam pojawiły - jeśli chodzi o twarz i sposób jej modelowania, oddania mimiki itp. To żaden przytyk - wręcz przeciwnie, wyrazy uznania, bo teledysk jest moim zdaniem jednym z najfajniejszych do tej pory. Nie pokusiłbyś się o tych dwóch kolesi i zatytułował pracę "Money for nothing"? Myślę, że na Flickerze miałoby to niezły oddźwięk :)

Najbardziej jednak urzekła mnie bateria wannowa. Zwłaszcza słuchawka - jest po prostu rewelacyjna!

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony przez wielkamucha 2020-05-11, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

Szygalew 

Wpisy: 559
Wysłany: 2020-05-09, 22:02   

Piękne! Zmysłowe, na luziku i z uśmiechem. Ociera się o sztukę. Albo nią jest po prostu. Wielkie brawa!

Nie od razu zauważyłem, że to takie duże. Tylko chodniczek ciut mały. No ale może ona taki sobie kupiła... :)

Bateria faktycznie świetna.

No i zastanawiają mnie te butki. Tylko w nich doszła... do wanny? :)

Ex3qtor 
VIP
Szkieletofan

Wpisy: 439
Wysłany: 2020-05-09, 22:16   

Przede wszystkim fajnie, że wróciłeś :).
Praca bardzo w Twoim stylu, przynajmniej mi od razu kojarzyła się z Tobą i wiolonczelistką.
Zarówno modelka (?), jak i wanna wykonane są świetnie - też jestem fanem baterii :). Jeśli miałoby mi coś przeszkadzać, to jakkolwiek tarcza w charakterze kolczyka jest fajnym szczegółem, to kolczyk w kąpieli jest cokolwiek kłopotliwy.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2239
Wysłany: 2020-05-10, 03:40   

Wana wanną, kobieta kobietą, ale te gorseciki na podłodze to wymiatają. ;-)

Woda powinna mieć pianę... A tak to super.

SAMOLOT 
VIP

Wpisy: 283
Wysłany: 2020-05-10, 07:01   

Bardzo to dobre jest. Mnie urzekła zwłaszcza wanna i dywanik.

http://www.brickshelf.com...y.cgi?m=Samolot

Biedrus 
VIP
The Old Hunter

Wpisy: 1318
Wysłany: 2020-05-10, 09:15   

Bateria, dozownik do mydła i sama wanna są genialne.

JK 

Wysłany: 2020-05-10, 11:08   

Bardzo Wam dziękuję za komentarze! Cieszy mnie pozytywny odbiór pracy - zarówno jako całości jak i różnych detali. Jeśli chodzi o baterię, chciałem uzyskać efekt takiej mosiężnej baterii retro i cieszę się, że podoba Wam się ten element. Odnośnie takich drobiazgów jak rozrzucone elementy garderoby, pomyślałem właśnie, że dodają one kolorytu pracy oraz dają pole do interpretacji. Sugestia, iż owa postać doszła do łazienki w samych tylko butach na obcasie jest bardzo trafiona. ;)

Generalnie pomysłów na różne tego typu scenki mam całkiem sporo. Idea projektu postaci z teledysku "Money for Nothing" też wydaje się świetny :) Tyle, że jak dla mnie to są już całkiem duże przedsięwzięcia, które przy moich zasobach czasowych ogarniam miesiącami. Tak więc może teraz dla odmiany skuszę się na jakąś mniejszą formę. :)

Reglin 

Wpisy: 115
Wysłany: 2020-05-10, 12:19   

Fantastyczna praca. Najpierw zastanawiałem się z jakiego zestawu wziąłeś ten klocek z kranem, dopiero po dłuższej analizie i oglądaniu dywaników oraz twarzy można zobaczyć jak spora jest to praca i w jakiej skali jest postać i wanna.
Bardzo udane. Podziwiam

JK 

Wysłany: 2020-05-10, 21:10   

Dzięki :-) Faktycznie na podstawie zdjęć nie zawsze można sobie zwizualizować rzeczywistą skalę - nawet jeśli teoretycznie da się wyliczyć rozmiar. Mam nadzieję, że kiedyś będzie okazja, żeby zaprezentować tę pracę na żywo. :-)

romkoo 
VIP

Wpisy: 432
Wysłany: 2020-05-11, 15:46   

Fantastyczne, zmysłowe. To jedna z tych prac które mają w sobie to coś. Scena jak żywa. Zdecydowanie przebiła wiolonczelistkę.

Fuku 

Wpisy: 462
Wysłany: 2020-05-11, 16:14   

Bardzo dobrze zbudowane, podoba mi się

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3425
Wysłany: 2020-05-11, 16:53   

Nie jest to co prawda Colargol ale też niezłe... ;)

A poważnie. Rewelacja! Na żywo na pewno lepsze, bo można zobaczyć rzeczywisty rozmiar. Aż przydałaby się tam jakaś figurka np. jako mini szampon żeby uchwycić skalę. Albo jako nakrętka butelki z czymś tam przydatnym w kąpieli.
Ostatnio zmieniony przez SERVATOR 2020-05-11, 16:56, w całości zmieniany 2 razy  

Piot.rec.bricks 

Wpisy: 4
Wysłany: 2020-05-11, 20:18   

Ale to Ci wyszłoooo chłopie...

Szygalew 

Wpisy: 559
Wysłany: 2020-05-11, 21:54   

JK napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś będzie okazja, żeby zaprezentować tę pracę na żywo. :-)

Tu nie ma co mieć nadziei, trzeba się po prostu wpisać w arkusz do Sępólna Krajeńskiego i tyle. :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu