[MOC] Klasa eliksirów w Hogwarcie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#16 Post autor: Biedrus »

Ciekawa i ładna scenka. Dużo fajnych detali. Gratuluje:)

Awatar użytkownika
Insomnia
Posty: 177
Rejestracja: 2018-01-20, 17:08
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Insomnia »

Super scenka! Jest tłoczno i dużo się dzieje. Pomysł z duchem też super.
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#18 Post autor: romkoo »

Dziêki za komentarze, cieszê ¿e siê podoba :)
@Jaskier co do mieszania ró¿nych klas to przyznam siê ¿e ¶wiadomie tu namiesza³em. Ludzie na wystawach bardziej zwracaj± uwagê na rzeczy czy postacie rozpoznawalne w pracy ni¿ na niuans mieszania klas ;) A tu mi zale¿a³o ¿eby praca przykuwa³a wzrok zwiedzaj±cych.

Co do konkursu i drzwi to oczywi¶cie zg³oszê pracê a Jury zostawiam decyzje. Od pocz±tku mia³em pomys³ na taki wygl±d sali i umiejscowienie drzwi.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#19 Post autor: eric trax »

romkoo pisze: @Jaskier co do mieszania różnych klas to przyznam się że świadomie tu namieszałem. Ludzie na wystawach bardziej zwracają uwagę na rzeczy czy postacie rozpoznawalne w pracy niż na niuans mieszania klas ;) A tu mi zależało żeby praca przykuwała wzrok zwiedzających.
Ciężko nie rozpoznać skąd ten pokój :) Świadome pomieszanie klas to jak najbardziej dobry pomysł. Zdecydowana większość odbiorców patrzy na ten świat przez pryzmat filmów więc najbardziej charakterystycznych postaci więc zabieg jest na plus.

Podoba mi się ile zmieściłeś w tej pracy, czuć taki zamczyskowy charakter niektórych komnat hogwartu.

romkoo pisze: Co do konkursu i drzwi to oczywiście zgłoszę pracę a Jury zostawiam decyzje. Od początku miałem pomysł na taki wygląd sali i umiejscowienie drzwi.
Wczoraj dyskutowaliśmy na ten temat i każdy z nas wyraził swoje zdanie. Ostateczną decyzję pozostawiamy liwnikowi, który pilotuje ten konkurs i z pewnością zabierze głos.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#20 Post autor: Fuku »

Nie jestem fanem idei tego lego tower, takie wyjęte z kontekstu piętra nie przemawiają do mnie, kojarzy mi się to z jakąś taką gierką ze stron lego z początków internetów której nie lubiłem ;P
Jednak całość jest ładnie i ciekawie zbudowana, jakbyś kiedyś zmienił zdanie, dobudował jakiś modułowy dach, jakąś wieyczkę, moze też później inne pasujące piętra, to byłyby z tego świetne harrypotterowy moce. Przypomina ideę pierwszych setów HP, gdzie można było z takich modułów układać cały Hogwart
Ostatnio zmieniony 2020-05-26, 10:14 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#21 Post autor: romkoo »

eric trax pisze: Ciê¿ko nie rozpoznaæ sk±d ten pokój :) ¦wiadome pomieszanie klas to jak najbardziej dobry pomys³. Zdecydowana wiêkszo¶æ odbiorców patrzy na ten ¶wiat przez pryzmat filmów wiêc najbardziej charakterystycznych postaci wiêc zabieg jest na plus.

Podoba mi siê ile zmie¶ci³e¶ w tej pracy, czuæ taki zamczyskowy charakter niektórych komnat hogwartu.
Dziêki :)
Fuku pisze:Nie jestem fanem idei tego lego tower, takie wyjête z kontekstu piêtra nie przemawiaj± do mnie, kojarzy mi siê to z jak±¶ tak± gierk± ze stron lego z pocz±tków internetów której nie lubi³em ;P
Jednak ca³o¶æ jest ³adnie i ciekawie zbudowana, jakby¶ kiedy¶ zmieni³ zdanie, dobudowa³ jaki¶ modu³owy dach, jak±¶ wieyczkê, moze te¿ pó¼niej inne pasuj±ce piêtra, to by³yby z tego ¶wietne harrypotterowy moce. Przypomina ideê pierwszych setów HP, gdzie mo¿na by³o z takich modu³ów uk³adaæ ca³y Hogwart
Dziêki, mam pomys³ na wiêksz± sceneriê w tym temacie, bez w±tpienia inspiracj± s± tutaj moje dzieci. Nie bêdzie to Hogwart, pracujê nad layoutem Ulicy pok±tnej, pierwsze budynki ju¿ zaprojektowa³em w stud.io. Zobaczymy jak to siê rozwinie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: Fuku »

Nie widziałem wielu mocy w tematyce Pokątnej, był też chyba jeden fajny set, więc temat ciekawy i na pewno oryginalniejszy niż Hogwart

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#23 Post autor: BHs »

Ja bym ducha dał na tym nowym trans clear barze z minifigurek DC :). To tyle wniosków - reszta super. Dużo i chaotycznie - bardzo fajnie - jak to na zajęciach u Snape'a - nic dziwnego że Hermiona ma dość bo w spokoju pouczyć się nie da rady :))).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#24 Post autor: romkoo »

Dziêki za komentarze :)
Po konsultacji z liwnikiem zaktualizowa³em MOCa i przenios³em drzwi na tyln± ¶cianê, niestety spowodowa³o to usuniêcie okna, wiêcej zdjêæ w galerii.

ObrazekPotion Class by M, on Flickr

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#25 Post autor: JAREMA. »

romkoo pisze:niestety spowodowało to usunięcie okna
Pokój wygląda świetnie, tyle się tam dzieje że brak okna jest niezauważalny

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#26 Post autor: romkoo »

Dziêki. Stara³em siê aby mo¿na by³o po¶wiêciæ wiêcej czasu pracy na wystawie poszukuj±c ró¿nych detali.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: JK »

Naprawdę dużo się dzieje w tej scence. Jest dynamiczna. Mi jednak najbardziej spodobał się przewrócony dzban z wylewającą się cieczą.

ODPOWIEDZ