[MOC] ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

[MOC] ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

O takie. Małe, jest czerwono-szare, jeździ i w ogóle. Całkiem podobnie jak oryginał.

Wprawdzie nie znalazałem info, że akurat 810 569-4 jeździł jako 33990 pomiędzy Zagórzem a Sanokiem, ale jak dla mnie zdecydowanie bardziej pasuje na ten odcinek niż jakakolwiek większa jednostka.

Napęd: 1xPF Medium, Buwizz. Warcy, Rycy, Cescy. Jest moc.

Obrazek
ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" by Maciej Drwięga, on Flickr

Obrazek
ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" - with original board by Maciej Drwięga, on Flickr

Obrazek
ČD Class 810 - Motorak - SKPL 810 569-4 - "Albert" - top 3/4 view by Maciej Drwięga, on Flickr
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#2 Post autor: adamski »

Widziałem wcześniej na Flickrze, moja pierwsza myśl to było "O, fajny model, chyba H0". Naprawdę wyszło małe cudo, od malowania do detali.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

Piękne!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Bardzo, bardzo ładny i dopracowany powrót po latach! :)
Jak to się zwykło pisać: Brawo!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Ślinka mi cieknie jak patrze na tego cukiereczka :D Dbałość o detale jak zwykle na najwyższym poziomie!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

Dziękuję ślicznie. Z tymi detalami to bym nie przesadzał. Nie ma lusterek, nie ma poręczy przy drzwiach, klamki powinny być ciut inne. Może w vNext coś tam się wykombinuje, pierwsze przymiarki zaburzały kształt będąc nieproporcjonalnie dużymi do reszty.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: Greg »

piękny, robotę robią okienka, jakby to tego modelu stworzone

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Rysiek »

Świetny, bardzo ładnie wyszło :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Fajnie, gładko i "czysto" wygląda :) Ale okolice toru ubogaciłbyś o coś, same study tak hmm... bliżej do renderu im niż miłej scenki ;)
Pozdrawiam :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: wielkamucha »

Cacuśny!
Fajne kolory (SKPL to chyba ta organizacja, co obsługuje też kolejki wąskotorowe na Pomorzu?), detale - podobają mi się zwłaszcza elementy układu biegowego. No i najważniejsze: porządne 8s! :)

Jedynie szkoda, że w środku widać silnik i buwizza… Ale zdaję sobie sprawę, że nie dało by się zbytnio inaczej. Chociaż... jeśli próbować by schować silnik w tej szarej skrzyni pod wagonem (to zbiornik paliwa?)...

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#11 Post autor: Maciej Drwięga »

Bricksley pisze:okolice toru ubogaciłbyś o coś, same study tak hmm... bliżej do renderu im niż miłej scenki
Właśnie mi uświadomiłeś, że ten kawałek toru może być odebrany jak kawałek modelu/scenki. Racja. On tam tylko ułatwiał późniejszą obróbkę zdjęcia :D
Racja, muszę go urozmaicić.
wielkamucha pisze:SKPL to chyba ta organizacja, co obsługuje też kolejki wąskotorowe na Pomorzu?
Raczej wielkopolska, ale tak, obslugują też wąskotorówki.
wielkamucha pisze:szkoda, że w środku widać silnik i buwizza… Ale zdaję sobie sprawę, że nie dało by się zbytnio inaczej. Chociaż... jeśli próbować by schować silnik w tej szarej skrzyni pod wagonem (to zbiornik paliwa?)...
To jasnoszare to raczej skrzynie na akumulatory i pewnie jakieś sterowniki (np. ogrzewania). Z zbiornik paliwa jest zdaje się za tymi szarymi panelami umieszczony poprzecznie.

Problem z umieszczeniem całości niżej wynika z tego, że obydwie osie są skrętne. Ich rozstaw jest znaczny i na łukach i rozjazdach LEGO by to nie banglało. Osie są więc skrętne i dodatkowo połączone osiami (z kardanem), aby skręt jednej powodował przeciwstawny skręt drugiej. Ponieważ nie ma tutuaj wózka ani pojazdu prowadzącego, nic po wyjściu z łuku nie ustawia ich na wprost. U mnie za to odpowiada gumka, która powoduje dużo trudniejszy skręt osi, ale też ułatwia jazdę na wprost i niweluje naturalny obrót osi spowodowany przeniesieniem napędu (oś napędzająca jest równocześnie osią skrętu).

Reasumując - pod podłogą idzie jednen "wał" sterujący/synchronizujący skręt osi a tuż nad podłogą idzie drugi do dystrybucji napędu z silnika na osie. Można by to jeszcze przekombinować, ale w rezultacie może bym obniżył buwizza i motor o 3-4 płytki. Kosztem trwałości konstrukcji. Na wnętrze nie było by i tak miejsca :(
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#12 Post autor: dmac »

Pierwszy raz widzę, więc nie mam w pamięci materiału porównawczego (jak w przypadku Gagarinów i innych takich), toteż mogę się podzielić wrażeniem "na świeżo", a brzmi ono: słodziak :) . A wrażenie nr 2 było takie: ale to schludne! Jest elegancko, żadnych wymysłów z doopy (jak u mnie :) ). I niech ktoś powie, że naklejki są be! Czekamy na wejście Żbika: 3...2...1... :D

Brawo Maciej!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Taausz »

Jak dla mnie rewelacja. Mały „wagon” ale zgrabny.Podoba mi się też kolorystyka
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#14 Post autor: Żbik »

Ładny wagonik (?) :) Ja się nie znam na kolei ale robi wrażenie.
dmac pisze: I niech ktoś powie, że naklejki są be! Czekamy na wejście Żbika: 3...2...1... :D
Tłumaczyłem już nie raz, że nie jestem talibem - jeśli ktoś ma wolę używać naklejek, to super. Ja jedynie proszę, żeby mnie na siłę nie zmuszać do ich stosowania. Ot i cała tajemnica ;)

Tak czy siak, może pojawisz się na wystawie w Sępólnie z całym dobytkiem kolejowym?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#15 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:słodziak :)
Taausz pisze:Jak dla mnie rewelacja
Dziękuję :)
Żbik pisze:Ładny wagonik (?)
Wagon motorowy, więc łapie się w podzbiór wagoników :)
Żbik pisze:może pojawisz się na wystawie w Sępólnie z całym dobytkiem kolejowym?
Nie dam rady kalendarzowo. Dodatkowo kilka dni później mam BSBT w Schkeuditz (na które i tak nie wiem, czy pojadę ze względów ogólnieznanych).
Co ciekawe, BSBT odbędzie się chyba bez publiczności. Skaerbaek, który planuję zaliczyć w tym roku, też cholera wie, czy się odbędzie lub czy będzie możliwe, aby tam dotrzeć bez późniejszej kwarantanny. Generalnie - jakiekolwiek wystawy w tym roku to jedna wielka niewiadoma.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ