[MOC] Ostatni mnich

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Ostatni mnich

#1 Post autor: Jellyeater »

Jest rok 2177. Hongkong. Ludzie znowu zgromadzili się w miastach twierdzach. Wszędzie indziej świat opanowały bandy renegatów. Niewielka powierzchnia za murami wymusza sukcesywną rozbudowę w górę. Zdjęcie przedstawia poziom zero. Świątynia pochodzi z roku 1839. Budynki po prawej i lewej pochodzą z lat 80 XX wieku. Następny skok w rozwoju miasta odbył się po wynalezieniu carbostali, kompozytu lżejszego i wytrzymalszego niż stal, pozwalającego budować dłuższe i wytrzymalsze belki. Z tego okresu pochodzi zabudowa nad świątynią, rok około 2054. Od tego czasu miasto nadbudowano kolejnymi poziomami i ulicami. Tu gdzie jesteśmy nie dociera już światło Słońca. Ostatni mnich, który dogląda dziedzictwa przodków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak to wygląda z tyłu.

Obrazek

Odkąd zobaczyłem konstrukcje cyberpunkowe, myślałem jak takie miasta mogły by się rozwijać. I musiało być to nadbudowywanie jednego na drugim przy użyciu jakichś wytrzymalszych materiałów budowlanych. 64 study szerokości to jednak było trochę za mało. Przydałoby mi się jeszcze ze 32. Wtedy szary budynek po prawej mógłby być bardziej rozbudowany. Tak to udajemy, że on jest dalej tylko się w kadrze nie zmieścił. Praca zawiera same części od TLG i oświetlenie własne które widać na ostatnim zdjęciu. Każda dioda połączona jest ze swoim rezystorem dzięki temu wszystko ładnie zasila się z ładowarki USB. Pierwotnie planowałem tylko jedno ujęcie. Ale udało się potem znaleźć jeszcze jeden satysfakcjonujący kadr. Świątynkę sobie zostawię. Może pomyślę nad dachem i całym klasztorem w przyszłości. Już takim w formie retro.
Ostatnio zmieniony 2020-07-01, 05:46 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Jak dla mnie, jest to dosyć mroczna wizja przyszłości (od czysto architektonicznej strony), ale jednocześnie wydaje się bardzo realistyczna i prawdopodobna w przedstawionej sytuacji.

Jakoś tak sprytnie to zbudowałeś, że ta ulica wygląda prawdziwie. Lub inaczej - jak prawdziwie istniejąca.

I w ogóle chwała inżynierom za to, że zostawili świątynię! :) A świątynia jest bardzo ładna, ale chyba nie jest to szczyt Twoich umiejętności.

Podsumowując, praca mi się bardzo podoba. Ma fajną ideę w sobie.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

Masz rację, wywal te rudery i zostaw tylko świątynię :)

Może z BHs'em i Stelario zrobilibyście takie "Little Tokyo" na wystawie klubowej? Albo chociażby w grudniu na Bemowie?

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Wygląda bardzo ładnie, choć myślę, że lepiej by to wyglądało w świetle dziennym, bo na tych pierwszych zdjeciach wszystko się trochę zlewa. Plus za klimaty cyberpunkowe

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#5 Post autor: BHs »

Mnie to interesuje, gdzie kupiłeś taką fajną płytkę do łączenia przewodów :). Mój system jest na razie przynajmniejm na razie na samych lutowanych kablach. A to mało zdrowe i ustawne.
Co do świątyni, to bardzo ładnie Ci ona wyszła, ale rzeczywiście ginie w ulicy. Co akurat biorąc pod uwagę zamysł i konwencję - wyszło dobrze :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Płytka na allegro. Płytka stykowa wpisz i masz.

Teraz to kupiłbym jeszcze przewody z końcówkami żeńskimi i męskimi i w żeńskie wetknął diody. Bo u siebie też mam lutowanie rezystorów do diod.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

To jeszcze potem podpytam o te rozwiązania :)
Świątynia piękna i bardzo mi się podoba ta prezentacja w przyszłości :)

ODPOWIEDZ