[MOC] Dowództwo Piechoty - Warhammer 40k

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Dowództwo Piechoty - Warhammer 40k

#1 Post autor: Jaskier »

Hej!
Kolejna konstrukcja ze świata WH40k, tym razem budynek Gwardii Imperialnej - Dowództwo Piechoty.
Budynek służy do rekrutowania podstawowych jednostek, a dzięki kolejnym ulepszeniom także tych zaawansowanych. Dodatkowo, jak większość budynków tej frakcji, może posłużyć jako bunkier - żołnierzy można umieścić w środku i będą strzelać, korzystając z osłony murów. Cechą tej frakcji jest również to, że budynki automatycznie połączone są podziemną siecią tuneli, co znacząco zwiększa mobilność armii. Zbudowanie Dowództwa Piechoty w newralgicznym pukncie mapy pozwala skutecznie zablokować wroga i sprawnie dostarczać nowych rekrutów na front, nawet jeśli szkoleni są w głównej bazie.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Kilka zbliżeń:
Stanowisko z ciężkim bolterem. Jak widać, gwardziści chwilowo mogą nieco odetchnąć, chociaż jeden z nich bacznie wypatruje wrogów Imperium na horyzoncie.
Obrazek

Pani sierżant.
Obrazek

Serwitor techniczny, dokonujący drobnych napraw.
Serwitory są, praktycznie rzecz ujmując, skazańcami po lobotomii z licznymi cybernetycznymi wszczepami, którym często zastępuje się kończyny mechanicznymi protezami, żeby lepiej przystosować danego serwitora do zadania, jakie ma wykonywać. Albo humanoidami wyhodowanymi sztucznie w celu przekształcenia w serwitory. Korzystanie z "usług" ludzi w takiej formie związane jest z tym, że tysiąclecia temu rozegrała się wielka wojna ze sztuczną inteligencją, która cofnęła rozwój ludzkości z poziomu czegoś na kształt Zjednoczonej Federacji Planet ze "Star Treka" do etapu pojedynczych enklaw rozrzuconych po galaktyce, z których tylko część została zjednoczona przez Imperatora kilka tysięcy lat później. Z tego powodu jakiekolwiek AI jest teraz w Imperium traktowane jako herezja i surowo zakazane.
Obrazek

Nie mogę znaleźć żadnego sensownego screena z gry przedstawiającego zbudowany przeze mnie budynek, a te, które sam zrobiłem, mam na innym komputerze, więc wrzucam artystyczne wyobrażenie:
Obrazek

Rzecz jasna, mam ambitne plany dalszego rozwoju i stworzenia makiety przedstawiającej cały kompleks militarny, kolejnymi dodatkami będą zapewne dwie inne konstrukcje z gry:
Dowództwo taktyczne:
Obrazek

Generator plazmowy:
Obrazek

Mam też gdzieś szkic w LDD głównej bazy:
Obrazek

Zbudowanie Dowództwa Piechoty pokazało, że idee opracowane podczas projektowania w LDD okazały się z grubsza słuszne (poza złym policzeniem wysokości, które wymusiło łatanie szpary wysokości pół plate'a), więc i tę bazę uda się z czasem zbudować. Docelowo całość będzie liczyła 16 BP - główna baza, ten już zbudowany budynek, to, co zalinkowałem w formie artów, chciałbym też jakieś lądowisko z Valkyrią, jakąś linię tradycyjnych okopów rodem z WWI, czołgi (jeden sprawny i jeden wrak), więc zdecydowanie będę miał co robić przez następne kilka lat. :)

Zapraszam do komentowania! ;)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#2 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania nart jako osłon do ciężkie boltera. hełm rebeliantów tez zgrabnie pasują. Budowla tez klimatyczna poczułem się niemal jak na Istvanie III
Ostatni z Horadrimów

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Bardzo zgrabnie zbudowany ten ośmiokąt. Schludne, estetyczne i ciekawe.
Ostatnio zmieniony 2020-07-30, 08:43 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#4 Post autor: Jaskier »

Dzięki, dzięki! :D

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Podpisuję się pod tym co koledzy napisali.
Przede wszystkim jednak da się odczuć ten klimat, super sprawa :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Gdzieś to już kiedyś widziałem, tylko niedokończone i w wersji cyfrowej, fajnie że udało Ci się ukończyć projekt, wyszło bardzo fajnie

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#7 Post autor: Jaskier »

@Mestari
Dziękuję!

@Fuku
To nie było nigdy cyfrowe, musiałeś widzieć projekt głównej bazy, który od dwóch lat wisi w mojej galerii na Flickr.
Dzięki! ;)

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: lechkulina »

Jako fan wszelkich nieprostokątnych konstrukcji ten ośmiobok szczególnie wpadł mi w oko, jest super :) Ciekawie zbudowałeś dach - dwie płaszczyzny naprzeciwko siebie, które po bokach są ścięte skosami 1x2, bardzo czyste rozwiązanie bez szczelin.

Jaskier miałbym jedno pytanie, czy ściany są połączone ze sobą i gruntem? Pytam ponieważ jakiś czas temu budowałem podobne konstrukcje (w sensie ośmiobok w podstawie) i kiedy chce się uzyskać konkretne długości segmentów to średnica wewnątrz prawie zawsze wyjdzie poza systemem (w sensie nie wielokrotność 1,6mm). W moim przypadku dwa segmenty leżące naprzeciw sobie podłączyłem za pomocą 3,18 barów, aby średnica wskoczyła na wielokrotność 1,6mm, a od dołu oparłem je na panelach, aby można było podnieś całą konstrukcję. Jestem super ciekaw jakie rozwiązanie przyjąłeś. Zawsze szukam nowym pomysłów na ciekawe kształty :)

Pozdrawiam

lech

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#9 Post autor: Jaskier »

lechkulina pisze:Jako fan wszelkich nieprostokątnych konstrukcji ten ośmiobok szczególnie wpadł mi w oko, jest super :) Ciekawie zbudowałeś dach - dwie płaszczyzny naprzeciwko siebie, które po bokach są ścięte skosami 1x2, bardzo czyste rozwiązanie bez szczelin.

Jaskier miałbym jedno pytanie, czy ściany są połączone ze sobą i gruntem? Pytam ponieważ jakiś czas temu budowałem podobne konstrukcje (w sensie ośmiobok w podstawie) i kiedy chce się uzyskać konkretne długości segmentów to średnica wewnątrz prawie zawsze wyjdzie poza systemem (w sensie nie wielokrotność 1,6mm). W moim przypadku dwa segmenty leżące naprzeciw sobie podłączyłem za pomocą 3,18 barów, aby średnica wskoczyła na wielokrotność 1,6mm, a od dołu oparłem je na panelach, aby można było podnieś całą konstrukcję. Jestem super ciekaw jakie rozwiązanie przyjąłeś. Zawsze szukam nowym pomysłów na ciekawe kształty :)

Pozdrawiam

lech
Dzięki za słowa uznania. Spod Twojej klawiatury znaczą naprawdę dużo. ;)

Ściany są ze sobą spięte, tam w środku siedzi coś zrobionego z plate'ów, ale już nie pamiętam, czy krzyżak, czy prosta belka, w każdym razie konstrukcja jest solidnie usztywniona, a poszczególne boki wielokąta są pospinane plate'ami z zawiasami.
Jak mnie spingujesz w przyszłym tygodniu, to Ci podeślę zdjęcie "od spodu" albo po zdjęciu dachu, bo teraz mam to spakowane, gdyż zaraz się przeprowadzam. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładnie wykonane. I bryła świetna i teren świetny. Kolorystycznie przepięknie ze sobą sprzężone. Aż się chce coś podobnego zbudować. :) Gratulacje!
Ostatnio zmieniony 2020-07-31, 07:39 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#11 Post autor: meler »

Pani sierżant z piłą łańcuchową tak sobie śmiało poczyna kiedy panowie kryją się za barykadą, że aż musiałem sprawdzić o co chodzi z WH40K ;) Fajna praca, dobry początek czegoś większego.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: lechkulina »

Jaskier pisze:Ściany są ze sobą spięte, tam w środku siedzi coś zrobionego z plate'ów, ale już nie pamiętam, czy krzyżak, czy prosta belka, w każdym razie konstrukcja jest solidnie usztywniona, a poszczególne boki wielokąta są pospinane plate'ami z zawiasami.
Jak mnie spingujesz w przyszłym tygodniu, to Ci podeślę zdjęcie "od spodu" albo po zdjęciu dachu, bo teraz mam to spakowane, gdyż zaraz się przeprowadzam. ;)
Jasne, miło słyszeć, że konstrukcja nie tylko dobrze wygląda ale i od kuchni też jest solidnie zbudowana :)

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Bardzo podoba mi się ten bunkier. Niby kloc, a jednak wcale nie, bo bardzo ciekawie zrobiony.

Kibicuję projektowi większej makiety!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#14 Post autor: Ex3qtor »

Jak już wyżej napisano - bardzo zgrabne i klimatyczne, ładnie wypełnia całego BP-a?
Jako że wspominałeś o tym na ZT - jak to się ma skalowo choćby do tego Penitent Engine'a, którego pokazywałeś poprzednio?
I czy koncentrujesz się wyłącznie na WH40K czy Fantasy ewentualnie też by Cię interesowało?
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#15 Post autor: Jaskier »

Szygalew pisze:Bardzo ładnie wykonane. I bryła świetna i teren świetny. Kolorystycznie przepięknie ze sobą sprzężone. Aż się chce coś podobnego zbudować. :) Gratulacje!
Dziękuję bardzo! ;)
meler pisze:Pani sierżant z piłą łańcuchową tak sobie śmiało poczyna kiedy panowie kryją się za barykadą, że aż musiałem sprawdzić o co chodzi z WH40K ;) Fajna praca, dobry początek czegoś większego.
Wolę WH40k od takich np. SW, bo jest mniej sztampowe i jeszcze nie wszystko zostało z tego zbudowane z klocków. No i jest to na tyle obszerne uniwersum, że czego bym nie miał ochoty zbudować, to najprawdopodobniej jest jakiś model z WH40k, który to przedstawia - są roboty, czołgi, samoloty, pancerze wspomagane, najróżniejsza piechota, mniej lub bardziej futurystyczne klimaty od w zasadzie pierwszowojennych czołgów Gwardii Imperialnej po czysto mangowe roboty Tau i imperialne mechy rozmiarów Statuy Wolności. :D
lechkulina pisze:Jasne, miło słyszeć, że konstrukcja nie tylko dobrze wygląda ale i od kuchni też jest solidnie zbudowana :)
Wystarczyło pobudować trochę rzeczy trzymających się "na powietrze" i pojeździć z tym na wystawy, żeby się nauczyć budowania porządnie. ;P
Ciamek pisze:Bardzo podoba mi się ten bunkier. Niby kloc, a jednak wcale nie, bo bardzo ciekawie zrobiony.

Kibicuję projektowi większej makiety!
Dzięki! Teraz maraton klimatów nordyckich, ale coś czuję, że we wrześniu zatęsknię i być może uda się machnąć kolejne 3BP do tego projektu. ;)
Ex3qtor pisze:Jak już wyżej napisano - bardzo zgrabne i klimatyczne, ładnie wypełnia całego BP-a?
Jako że wspominałeś o tym na ZT - jak to się ma skalowo choćby do tego Penitent Engine'a, którego pokazywałeś poprzednio?
I czy koncentrujesz się wyłącznie na WH40K czy Fantasy ewentualnie też by Cię interesowało?
Staram się trzymać skali minifig, chociaż mam wrażenie, że samo Games Workshop czasem leci ze skalą w kulki, nie wspominając już o "Dawn of War", gdzie niektóre rzeczy miały pozmieniane rozmiary.
Z WHFB zainspirowany "Total Warem" w tym świecie zrobiłem kiedyś kilka figurek, chciałbym kontynuować tę serię, ale czy zrobię coś większego - nie wiem. Najmocniej mnie kusi jakaś "elfia trylogia" - trzech elfów, każdy z innej frakcji i każdy na jakimś wierzchowcu, poczynając od leśnego elfa na jeleniu.

ODPOWIEDZ