[MOC] Drakkar

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 294
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Drakkar

#1 Post autor: Jaskier »

Hej, oto zapowiedź najnowszego projektu zbudowanego przez członków Stowarzyszenia Zbudujmy To! oraz sympatyków. Makieta przedstawiać będzie fragment morza oraz wioskę wikingów położoną na plaży i niewiekim klifie ponad nią, całość będzie w premierowej wersji liczyć ponad pięćdziesiąt BP.

Jestem koordynatorem tego projektu i autorem całkiem sporej części (szesnaście BP), ten niewielki statek stanowi zajawkę makiety, która swoją premierę będzie miała w trakcie wystawy na Targach Hobby w Poznaniu w najbliższy weekend.

Obrazek

Mam nadzieję, że się podoba i zapraszam do komentowania. ;)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Z tej perspektywy bardziej wygląda jak "kanou bojowe", niż klasyczny drakkar - trochę wąski, jak dla mnie.
Niemniej, załoganci wyglądają zacnie, kudłaci i pozarastani, jak na Wikingów przystało. Tarcze OK, całość bardzo spójna. Ta latarnia na maszcie dodaje smaku - bardzo mi się ten elemencik tutaj podoba.

Fajnie wygląda woda - te przezroczyste serki dodają realności. Swoją drogą - myślał ktoś kiedyś o zrobieniu tej wody trochę bardziej "pofalowanej" - np. dodając 1 lub 2 warstwy płytek pod tilami - tak, żeby "wyrzeźbić" doliny i grzbiety fal itp.?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Fajnie wygląda woda - te przezroczyste serki dodają realności. Swoją drogą - myślał ktoś kiedyś o zrobieniu tej wody trochę bardziej "pofalowanej" - np. dodając 1 lub 2 warstwy płytek pod tilami - tak, żeby "wyrzeźbić" doliny i grzbiety fal itp.?
W Swarzewie w 2014 roku robiliśmy makietę morską i zrobiliśmy chyba tak jak piszesz. Na brickshelfie powinny jeszcze wisieć jakieś zdjęcia
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jaskier
Posty: 294
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#4 Post autor: Jaskier »

wielkamucha pisze:Z tej perspektywy bardziej wygląda jak "kanou bojowe", niż klasyczny drakkar - trochę wąski, jak dla mnie.
Niemniej, załoganci wyglądają zacnie, kudłaci i pozarastani, jak na Wikingów przystało. Tarcze OK, całość bardzo spójna. Ta latarnia na maszcie dodaje smaku - bardzo mi się ten elemencik tutaj podoba.

Fajnie wygląda woda - te przezroczyste serki dodają realności. Swoją drogą - myślał ktoś kiedyś o zrobieniu tej wody trochę bardziej "pofalowanej" - np. dodając 1 lub 2 warstwy płytek pod tilami - tak, żeby "wyrzeźbić" doliny i grzbiety fal itp.?

bzzz-bzzz
Na makiecie docelowo ma pojawić się więcej jednostek pływających, moja ma być najmniejsza. Z powodu zmian terminu wystawy kolega, który ma pełnowymiarowy drakkar zajmujący dwa BP, nie mógł dołączyć w tym roku, ale w kolejnym już jego działka wskoczy na makietę.

Dyskusja na temat wody była długa i zacięta, koniec końców ustaliliśmy, że będzie wyglądała właśnie tak - warstwa plate'ów symulująca zmianę głębokości, potem warstwa tile'i i dodatkowo fale. W projekcie takich rozmiarów nie chciałem robić nic bardziej skomplikowanego, bo dogranie tego byłoby koszmarem logistycznym.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Rysiek »

Mi bardzo podoba się skala okrętu. Jest taka "legowa". Praca dynamiczna i ładnie wykończona.
Świetna robota! :)

ODPOWIEDZ