[MOC] Adventurers - kolejna wyprawa

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Adventurers - kolejna wyprawa

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów,

Powrót do tematu Adventurers.
Johnny Thunder na przedzie w swoim samochodzie wypełnionym po brzegi sprzętem wszelakim. Za nim ciężarówka kierowana przez Pippin Reed w towarzystwie Profesora Kilroy.

Celem jest kolejny niezbadany grobowiec gdzieś w piaskach Egiptu.

Pomysł na pracę wziął się z dyskusji pod poprzednim moim postem z tej serii. Była tam mowa o elemencie dwuosobowej kabiny, bardzo charakterystycznym dla tej serii.
Trochę czasu zajęło mi zbudowanie paki na ciężarówce, chciałem żeby nie była za szeroka, ale też mieściła sporo rzeczy. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tylna burta powinna się otwierać.

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego Adventurers Expedition by Ryszard Bosiak, on Flickr

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

O ile jeep nie porusza mnie za szczególnie (osłona silnika jest dla mnie za długa, trochę mu się proporcje rozjechały), to ciężarówka jest REWELACYJNA!

Może dach bym trochę inaczej zrobił, bardziej tak na wzór tych z zestawów z Indiany Jonesa (cysterna przy samolocie i pościg za arką przymierza) - ale poza tym - OCH i ACH.

Koła, kształt, kolory - bajka! Cudna!
Wybacz, ale zbuduję sobie podobną.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Po co takie kolory tych kokpitów? Nie lepiej piaskowe? W ciężarówce ten dach ze studami razi, bo tak to wygląda super.

Jeep ma za długą maskę.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Rysiek »

wielkamucha, bardzo dziękuję za komentarz. Tak zgadza się, jeep jest zrobiony nieco na szybko, mimo tego, że od niego się zaczęło. Ciężarówka dostała zdecydowanie więcej czasu. Nie widziałem przedtem tych zestawów z Indiany Jones. Rozwiązania tam zastosowane wyglądają ciekawie :) Szczerze mówiąc inspirowałem się ciężarówką z serii Adventurers, nie pamiętam dokładnie z którego zestawu.

Buduj do woli, ciekaw jestem efektów :)

Jellyeater, dziękuję za komentarz :) Kolory kokpitów chciałem zrobić inne niż piaskowe, lubię te odcienie czerwieni i zieleni. Nie chciałem żeby wszystko się za mocno zlewało. Z dachem w ciężarówce to tak jak pisałem powyżej - inspiracja zestawami Adventurers.

Z jeepem jak wyżej, zrobiony nieco na szybko, a szczerze mówiąc krótsza maska wydawała mi się trochę, hmm, za krótka :D

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za konstruktywną krytykę!

ODPOWIEDZ