[MOC] Audi A6 C5 Allroad

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Audi A6 C5 Allroad

#1 Post autor: Fuku »

Przedstawiam mój najnowszy model, tym razem wirtualnie, ponieważ był robiony na zamówienie. Nie planuję go budować "na żywo". Model przedstawia konkretne auto, Audi A6 C5 Allroad w ciemnozielonej barwie, przyznam że nie było tak łatwo jak myślałem, bo kolorystyka jednak nieco ograniczała. Na przykład cena ciemnozielonego tile 1 x 2 była zbyt duża, ogólnie musialem unikać bardziej rzadkich i drogich części. Niestety model miał mieć szybę i być w stylu nowych Speed Champions, ze słupkami wyglądałby lepiej, ale taki myślę, że ma swój zabawkowy urok. Poszczęściło mi się z deklami, bo jeden z dostępnych wariantów odwzorowuje całkiem ładnie te w pierwowzorze. Kilka rendeów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 20:10 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Przyznam szczerze, że kiedy pierwszy raz spojrzałem na render to bryła skojarzyła mi się z subaru forester. Dopiero nadkola i tylne lampy skojarzyły mi się z oryginałem.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Na pierwszym renderze rzeczywiście przypomina forestera, ogólnie rendery wyglądają często dziwnie, coś jest nie tak z perspektywą. Koła które są dalej są większe niż te same koła które są bliżej. I wygląda jakby był posadzony na tyle

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

Fuku jesteś zdolny, ale w tym aucie podobają mi się tylko tylne lampy i gdybyś nie napisał że to Audi to myślę że nikt by nie odgadł co to :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

mw pisze:Fuku jesteś zdolny, ale w tym aucie podobają mi się tylko tylne lampy i gdybyś nie napisał że to Audi to myślę że nikt by nie odgadł co to :)
Nie no trochę widać, że to Audi ;p. Mnie się podoba najbardziej ostatnie ujęcie. Gdyby nie było pustej przestrzeni nad znaczkiem auta, a i gdyby same kółeczka znaku spróbować ustawić trochę jak a prawdziwym, to dla mnie ideał. Jak znam świat, Fuku@, to próbowałeś, ale się nie dało. Tył też jest fajny. A ujęcia z boku mi się nie podobają, bo Lego nie ma odpowiednich klocków. :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Brutalna skala dla takiego auta. Wiem że Audi, ale nie wiedziałbym które. Ale podoba się :) jak zresztą wszystkie Twoje auta...

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

W tej skali z samochodami nie jest łatwo, ale praca bardzo przyjemna :)

ODPOWIEDZ