[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#91 Post autor: Szygalew »

Witam ponownie. :)

Malutka aktualizacja. Fotka tego samego w sumie, ale z paletami, o których napisał Reglin@ oraz ze skrzynką gazową, której główne zadanie to złamanie szarości dużego pustego kawałka ściany. :)

Przepraszam, jeśli to już spam.:P

Fotka:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-27, 15:57 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#92 Post autor: legosamigos »

Załóż sobie konto na Brickshelf.com lub Bricksafe.com bo przekroczysz limit i wtedy nie będziesz mógł już nam pokazywać dalszych postępów swojej pracy :) a po założeniu na stronie Sariela masz możliwość wstawiania miniaturek do zdjęć
http://thumbs.sariel.pl/
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 21:31 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#93 Post autor: Szygalew »

Ja znam sprawę. Znam http://thumbs.sariel.pl/ i korzystam z tego. Mój błąd polega na tym, że najpierw wstawiam zdjęcia jako załączniki, a dopiero po jakimś czasie podlinkowuję je jako miniaturki z Brickshelf. Bierze się to z tego, że nie mogę utworzyć miniaturek do czasu upublicznienia się na nowo galerii Brickshelf. Kiedyś szło od razu, a teraz nie da rady do wspomnianego upublicznienia. Nie umiem inaczej :) A że chcę od razu dać fotki gdy piszę posta, to wychodzi tak trochę na raty..:). A panel kontrolny załączników znam i patrzę, czy mam jeszcze miejsce, czy nie, także się nie martw. Ale, oczywiście, dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 22:12 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#94 Post autor: legosamigos »

Po prostu musisz się ponownie zalogować na stronie Brickshelf i wejść galerię
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#95 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Po prostu musisz się ponownie zalogować na stronie Brickshelf i wejść galerię
Nie działa. Kilkukrotne logowanie i wylogowywanie nie pomaga. Nie pomaga też wstawianie do sarielowego narzędzia linków pojedynczych zdjęć. Niezmiennie pojawia się tekst: Images found: 0. Sytuacja zmienia się wyłącznie po upublicznieniu się galerii. Może coś robię nie tak, nie wiem.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#96 Post autor: Reglin »

Wyszło super. Jak już bawić się w szczegóły to przy ścianie na dole mógł by znaleźć się ten element jako łapka na gryzonie. :-)
Tzn najbardziej pasował by tam pociąg ale wiadomo jak jest. :-)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#97 Post autor: Szygalew »

Dzięki!
Reglin pisze:przy ścianie na dole mógł by znaleźć się ten element jako łapka na gryzonie. :-)
Tzn najbardziej pasował by tam pociąg ale wiadomo jak jest. :-)
Łapki raczej nie będzie.. Bo na zewnątrz inna zwierzyna może się w nią złapać! :) Ale za to myślałem o czymś, co przypomina pociąg :P, a mianowicie karmnik z "jedzonkiem" dla gryzoni :)..

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#98 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Jako że ostatni post w danym wątku wstawiałem w zeszłym roku, to pora nadrobić zaległości :P.

Wziąłem się za "lewe skrzydło". Uznałem, że teren między wjazdem i wyjazdem ze stacji nadaje się na usytuowanie w tym miejscu instalacji/wlewów do napełniania podziemnych zbiorników paliwa. Kryją się one pod czterema włazami (chyba włazami..). Piąty - lpg - będzie gdzie indziej (jeszcze nie ma dystrybutora LPG więc się nie pali z włazem :)). Przy włazach są odpowietrzniki oraz, a jakże!, kamera na słupku. Teren przy włazach wysypany kamyczkami. No i drzewka też posadziłem.

Wyżej pisałem, że ze względu na słup z orzełkiem prawdopodobnie powiększy się ogólna powierzchnia pracy, ale to był błąd - powiększy się bowiem ze względu na konieczność dopasowania wjazdu i wyjazdu do płytek drogowych typu "T" :). Dużo polbruku będę musiał dokupić :( ..

Dobrze to wygląda?

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek

I link do galerii: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581348
Ostatnio zmieniony 2021-01-06, 11:18 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#99 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Mam ostatnio (a może zawsze tak było?:)) nieodpartą tendencję, aby porzucać niedokończone kwestie i brać się za coś nowego. Rodzi to pewnie jakiś chaos w prezentacji postępów prac.. Mam tu na myśli kwestię napisu ORLEN przede wszystkim (bo on najbardziej sumienie me nieskalane dotąd gryzie :)), ale nie tylko.. A może to naturalne, że przy większej pracy trochę skacze się to tu to tam, bo brak weny, bo znudzenie, bo brak klocków, bo brak jeszcze czegoś innego (!)... W każdym bądź razie są pewne powody, że to tak, a nie inaczej idzie, za co biję się w pierś :P

Ale nie przynudzając zbytnio..

Spróbowałem się trochę z orlenowską ciężarówką. Padło na VOLVO FM. Na razie ciągnik. A wstawiam to i tym samym poddaję Wam pod ocenę, bo średnio u mnie ze skalą przy budowie pojazdów..:). Przy prezentowanej niniejszym ciężarówce poszedłem na swoistą "łatwiznę" i kółka zgapiłem od Fuku, i do nich dopasowywałem "resztę".

Efekt jest taki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-01-12, 23:22 przez Szygalew, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#100 Post autor: M_longer »

Co się stanie, jak się pstryknie kabinę palcem?
Bo wygląda na mocno robioną na wcisk.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#101 Post autor: Szygalew »

M_longer pisze:Co się stanie, jak się pstryknie kabinę palcem?
Bo wygląda na mocno robioną na wcisk.
Nie jest tak źle jak wygląda :). Jedyne elementy nie zamocowane w mniej lub bardziej tradycyjny sposób, to te "na pierwszym planie" dolnej części ze światłami (tak jak zresztą widać na pierwszy rzut oka), czyli pionowo ustawione slopki no i wężyk pneumatyczny, którego oczywiste zadanie to trzymanie tych slopków na zasadzie "rozpierania do zewnątrz". Nauczony doświadczeniem MAN-a, który mi się niestety rozsypał, postawiłem Volvo zbudować jednak solidniej. Pstryknięcie palcem, nawet solidne, nie czyni szkód :).

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#102 Post autor: M_longer »

Szygalew pisze:Nauczony doświadczeniem MAN-a, który mi się niestety rozsypał, postawiłem Volvo zbudować jednak solidniej.
A do gięcia klocków na gorąco to kiedy się przyznasz? :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#103 Post autor: Szygalew »

M_longer pisze:
Szygalew pisze:Nauczony doświadczeniem MAN-a, który mi się niestety rozsypał, postawiłem Volvo zbudować jednak solidniej.
A do gięcia klocków na gorąco to kiedy się przyznasz? :)
A który element Ci podpada pod ten proceder? :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#104 Post autor: M_longer »

Szygalew pisze:A który element Ci podpada pod ten proceder? :)
Filtr powietrza.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#105 Post autor: Szygalew »

M_longer pisze:
Szygalew pisze:A który element Ci podpada pod ten proceder? :)
Filtr powietrza.
Nie było takiej potrzeby. Tam są na dole dwie świeczki, a u góry wężyk pneumatyczny naciągnięty na fleksa, którego wygiąłem "naturalnie". A na wylocie są dwa czarne groszki z dziurką nałożone na tegoż fleksa wystającego z "otuliny" również z tej strony . Czy to mniej karalne? :)

ODPOWIEDZ