[WIP] Stacja benzynowa ORLEN

...gdzie widać jak MOC rodzi się w bólu :)

Moderatorzy: JAREMA., JAREMA.

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#61 Post autor: legosamigos »

Fuku pisze:Drugi będzie dobry, tylko dałbym O z pierwszego ;)
Spróbuj jak sugeruje Fuku
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#62 Post autor: Szygalew »

meler pisze:Zaskoczył mnie też rozmach, sporo tych BP (nie mylić z konkurencją Orlenu ;)). Może przeoczyłem informację, ale planujesz obstawić tego MOCa większą ilością aut?
Mnie też zaskoczył.. :). Ale nie ma innego wyjścia - musi być troszkę "terenu". Bo i na stacji jest. Troszkę klocków z BOP i LS przyszło, to trzeba na nie zapracować.. :p W sensie... dzięki nim ciut łatwiej jest. A samochody.. Kilka chyba tak, i w tym, mam nadzieję - ciężarówkę orlenowską,która "napełnia zbiorniki podziemne".
eric trax pisze:Nie podoba mi się ten słup. Wywal to w cholerę bo odstaje od reszty stacji. Daj tam pylon z cenami ze slope curved na snocie :)
Mnie się na razie też nie podoba. Będę z nim kombinował - głównie chodzi o "wyrównanie" linii zwężania się ku górze. Stoi on obecnie w miejscu pylonu, o którym piszesz, a to z uwagi na to, że jeszcze nie dołożyłem pasa PB przed wiatą, na którym miałby stać. A pylon będzie, nie martw się! :), bo... musi być!:) ....

A co dokładnie w słupie Ci nie pasuje? (Pomijając to co sam widzę, a mianowicie, że jest za gruby :p) Trudno jest uzyskać to zwężanie się ku górze, dlatego wziąłem ten system na travisie, który podpatrzyłem w necie i "zmodyfikowałem go o groszka z dziurką + fleksa, co daje możliwość uzyskania pożądanego skosu.. No bo jak inaczej to zrobić? ... A Orlen bez słupa nie będzie ten sam... :)
legosamigos pisze:Fuku napisał/a:
Drugi będzie dobry, tylko dałbym O z pierwszego ;)

Spróbuj jak sugeruje Fuku
... I jak Wielkamucha@ sugerował.. Tak, spróbuję. Z innym "O", które nie będzie wyższe niż dwa study snotem. I z pewną modyfikacją "..RLEN" :)

p.s. Już rozumiem o co chodzi w słowach: "jak MOC rodzi się w bólu.." :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2020-11-23, 23:09 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#63 Post autor: Jaskier »

Ja bym poszedł w drugą wersję napisu.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#64 Post autor: Biedrus »

Zdecydowanie dać porządną naklejkę, będzie wtedy stacja na wypasie :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#65 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Poszedłem trochę w kierunku pylonu. I mam dwie rozpoczęte wersje. I raczej będzie ta bardziej opływowa, na "curved slopach", a nie z "serkami", chociaż każda ma swoje plusy jak i minusy... Podstawą zbudowania obydwu jest travis "nabity" na flexa, a to dla uzyskania odstępów między segmentami mniejszych niż standardowe (chociaż w wersji z serkami najmniejsze nie są :)).

W oczekiwaniu na klocki wywaliłem to na bok biurka i zbudowałem odkurzacz. I z niego jestem raczej zadowolony.

Parę zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-12-04, 08:32 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#66 Post autor: eric trax »

Szygalew pisze: A co dokładnie w słupie Ci nie pasuje? (Pomijając to co sam widzę, a mianowicie, że jest za gruby :p) Trudno jest uzyskać to zwężanie się ku górze, dlatego wziąłem ten system na travisie, który podpatrzyłem w necie i "zmodyfikowałem go o groszka z dziurką + fleksa, co daje możliwość uzyskania pożądanego skosu.. No bo jak inaczej to zrobić? ... A Orlen bez słupa nie będzie ten sam... :)
Ta rozchodząca się podstawa słupa nie wygląda dobrze. Stacja zapowiada się genialnie i odstaje on jakością ad całej reszty na poziomie światowym. Przy autostradach są faktycznie słupy ale w mieście raczej się ich unika. Pylon ze slope znacznie lepiej wygląda. Kibicuje.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#67 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:Ta rozchodząca się podstawa słupa nie wygląda dobrze. Stacja zapowiada się genialnie i odstaje on jakością ad całej reszty na poziomie światowym. Przy autostradach są faktycznie słupy ale w mieście raczej się ich unika.
Jestem w stanie uznać takie argumenty.. ;p

Popróbuję pewnie jeszcze jeśli jakiś pomysł na "uładnienie" słupa wpadnie :), ale bez ciśnienia. A pylon.. też bardziej mi oslopowany pasuje.

Dzięki!

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#68 Post autor: tomaq »

A ja się pozachwycam odkurzaczem bo jest genialny. 😁 Nawet jakbym go zobaczył luzem na jakimkolwiek podłożu to od razu widać, że to odkurzacz z Orlenu. 😋

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#69 Post autor: eric trax »

tomaq pisze:A ja się pozachwycam odkurzaczem bo jest genialny. 😁 Nawet jakbym go zobaczył luzem na jakimkolwiek podłożu to od razu widać, że to odkurzacz z Orlenu. 😋
Póki nie będzie tam tile w kolorze metalic silver nie ma się co zachwycać :PP
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#70 Post autor: Szygalew »

tomaq pisze:Nawet jakbym go zobaczył luzem na jakimkolwiek podłożu to od razu widać, że to odkurzacz z Orlenu. 😋
Bardzo się cieszę! Siłą rzeczy, chciałem zrobić podobny - i widać się udało! :) .. Dla "niedowiarków" po zrobieniu fotek dokleiłem naklejkę jak na dystrybutorach., :p

p.s. Jak to dobrze, że korona przyszła i zacny Orlen wyprodukował płyn antywirusowy! Dzięki niemu takie "asy naklejkowe" jak ja mają ciut łatwiej.. Przynajmniej wtedy, kiedy budują Orlena.. :P.

Dzięki!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#71 Post autor: legosamigos »

Myślę, że jak Obajtek zobaczy Twoją pracę, to będzie zadowolony :) Czy planujesz też zbudować jakieś konkurencyjne stacje?
Ostatnio zmieniony 2020-12-01, 21:58 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#72 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:
tomaq pisze:A ja się pozachwycam odkurzaczem bo jest genialny. 😁 Nawet jakbym go zobaczył luzem na jakimkolwiek podłożu to od razu widać, że to odkurzacz z Orlenu. 😋
Póki nie będzie tam tile w kolorze metalic silver nie ma się co zachwycać :PP

A będą wszystkie w tym kolorze? Bo w sumie nie patrzyłem.. :) Ale fakt, odkurzacz jest w nierdzewce..

Edit:
legosamigos pisze:Czy planujesz też zbudować jakieś konkurencyjne stacje?
Broń Boże!!! :)
Ostatnio zmieniony 2020-12-01, 22:03 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#73 Post autor: legosamigos »

A czemu zrezygnowałeś z "koperty"? Teraz wygląda trochę jak basen :)

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#74 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:A czemu zrezygnowałeś z "koperty"? Teraz wygląda trochę jak basen :)

Obrazek
Bo jakoś tak głupio wyglądało.. :) Teraz też głupio wygląda.. :) Ale zawszeć to duży basen, a nie cztery małe :P. Zobaczymy jeszcze... Wszystko, co się w wątku przewija będzie powracało i decydujący kształt niuansów jeszcze nie jest rozstrzygnięty.. :)..

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#75 Post autor: legosamigos »

Ale "koperta "lub/i miejsce dla niepełnosprawnych to był dobry kierunek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ