Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krone BigX 770
Autor Wiadomość
eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wpisy: 1615
Wysłany: 2019-12-05, 10:21   Krone BigX 770

Co prawda już kiedyś budowałem sieczkarnię i to w moim ulubionym limonkowym kolorze niestety wtedy jeszcze nie zakładałem że będę chciał zostawiać modele w jednej skali. Tak więc Claas Jaguar poszedł na żyletki. Cały czas nie mogłem się zdecydować czy go odbudować w odpowiedniej skali czy zbudować coś nowego żeby nie odgrzewać kotleta.

Żeby wypróbować funkcjonalności fejsa zrobiłem ankietę.. która o mało co prawie nic nie wniosła bo wynik otarł się o remis. Ostatecznie wybór padł na maszynę KRONE. Więc zacząłem budować:

W planach póki co są następujące funkcje:

Jazda - silnik XL
Skręt - serwomotor
Podnoszenie gardzieli - silnik L + dwa siłowniczki śrubowe
Napęd przystawki - silnik L
Włącznik zasilania - silnik M + switch
Obsługa wieży - 2x silnik M

Zasilanie 2x 8878

Na chwilę obecną nie podjąłem decyzji czy całość będzie sterowana Sbrickami czy standardowymi wieżyczkami.

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wysłany: 2019-12-05, 10:25   

Pierwsze przymiarki do tylnego zderzaka i obudowy. Połączenie zieleni i tanu wypada dość interesująco :D

Budowa idzie zaskakująco szybko. Większość klocków mam a i doświadczenia wyniesione z budowy poprzedniej sieczkarni wiele pomogły.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5271
Wysłany: 2019-12-05, 12:01   

Kiedy instrukcja?

Fuku 

Wpisy: 445
Wysłany: 2019-12-05, 12:13   

Nie wiem jak to wygląda w modelach w tak dużej skali, może się nie opłaca, ale nie myślałeś, żeby zamiast skosów ze zwykłych slopów, któe nie dają zbyt równej linii, zrobić skosy z https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/2/92946.png? Co 2,5 plejta

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wysłany: 2019-12-05, 14:25   

Fuku napisał/a:
Nie wiem jak to wygląda w modelach w tak dużej skali, może się nie opłaca, ale nie myślałeś, żeby zamiast skosów ze zwykłych slopów, któe nie dają zbyt równej linii, zrobić skosy z https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/2/92946.png? Co 2,5 plejta

Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan. Nie podjąłem jeszcze decyzji jaki skos tam wstawię. Póki co są te, jeśli wymyślę coś lepszego na pewno zdążę wymienić.

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2878
Wysłany: 2019-12-06, 00:58   

To zestawienie kolorów jakieś takie niecodzienne ;) No ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Sama bryła mi sie podoba. Ładnie upakowane mechanizmy ale to raczej standard :)

eric trax napisał/a:
Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan.
O jakim klocku mowa?

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

JAREMA. 
VIP

Wpisy: 537
Wysłany: 2019-12-06, 08:32   

Żbik napisał/a:
eric trax napisał/a:
Najlepiej wyglądał by slope z mustanga gdyby był w kolorze tan.
O jakim klocku mowa?

chyba chodzi o to:

Slope, Curved 8 x 2
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2019-12-06, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wysłany: 2019-12-11, 23:20   

Tak dokładnie o ten klocek mi chodziło :)

Przyszło małe tanowe zamówienie z BLa więc pora było iść w ostateczny kształt. Będzie kilka kosmetycznych zmian ale póki co jestem raczej zadowolony z tego jak to wygląda. Martwiło mnie że przy użyciu dużego BBoxa (pierwszy raz od czasu trialówek) spadało mi napięcie podczas jazdy i skręcania. Okazało się, że jeden akumulatorek był praktycznie umarnięty :D

Po dodaniu zarysu kabiny cały kształt zaczął mi się na prawdę podobać. Bałem się, że może wyjść to pokracznie.

Bricksley 

Wpisy: 143
Wysłany: 2019-12-11, 23:27   

eric trax napisał/a:
Bałem się, że może wyjść to pokracznie.
Oryginał jest pokraczny, ale w pozytywnym słowa znaczeniu więc no całkiem na plus :)

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2878
Wysłany: 2019-12-12, 08:37   

Ładnie. Te grille fajnie wyglądają.

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wysłany: 2020-04-14, 21:36   

Tak właśnie kończy się rozpoczynanie kilku modeli naraz. Ostatnio pisałem cokolwiek w temacie w grudniu i pierwsza część budowy poszła wręcz błyskawicznie. Wczoraj po 4 miesiącach powróciłem do kontynuowania budowy. doszedłem do wniosku, że jeśli model ma być na wypasie trzeba zbudować dodatkową przystawkę, która będzie bardziej widowiskowa. Zwłaszcza, że to flagowy model na tegoroczny Skarbek. Postanowiłem, że będzie to Easycollect 6000 czyli 6 metrowy pochłaniacz do kukurydzy. Jest to trochę inna niż w przypadku poprzedniej do sieczkanii Claasa bo nie ma dysków zbierających a taśmy z zębami, które nagarniają kukurydzę do gardzieli. Wstępne przymiarki wyglądają tak:

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2470
Wysłany: 2020-04-14, 21:58   

Straszne to...

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2109
Wysłany: 2020-04-15, 11:31   

Ciamek napisał/a:
Straszne to...

Właśnie o tym śni kukurydza w najstraszliwszych koszmarach, ha, ha [diaboliczny śmiech]...

Straszne, ale fajne :) .

eric trax 
Junior Admin
Wieslav the Corn

Wysłany: 2020-10-12, 22:33   

Długo nie było w tym temacie wpisu ale ostatnimi czasy nie próżnowałem. Miałem sobie odpuścić przystawkę do kukurydzy ale na pewnym etapie stwierdziłem, że jadę z tym modelem po całości.

Od ostatniego czasu dorobiłem się plotera więc wyciąłem sobie naklejki transferowe. O boziu jakie one są cudowne!

Do tego zakupiłem i zamontowałem ledy firmy vonado. To moje pierwsze takie oświetlenie w modelu lego. Jak się okazuje przy 15% mocy świecą tak samo jasno jak oryginalne legowe. Samo oświetlenie w trzech obwodach. Światła drogowe (2 pary z przodu jedna z tyłu), oświetlenie robocze (3 pary z przodu kabiny i być może jeszcze jedno dodam z tyłu pojazdu) i dwa koguty :D (tylna cześć kabiny)

Jak wcześniej pisałem powstała kolejna przystawka tym razem Easy Collect 600-2 do zbioru kukurydzy. Wiesłav drży w rogu biurka.

Na koniec krem de la krem. Wyleciały trzy wieżyczki IR które skutecznie ograniczały możliwości w to miejsce wpadły trzy sbricki. Potrzebowałem 4 dodatkowych kanałów dla świateł i rozkładania nowej przystawki.

Została mi do poprawy kwestia udźwigu gardy bo słabo radzi sobie z nową przystawką a jest dość ciężka i uzupełnienie naklejek. Od momentu kiedy musiałem zastosować modyfikowane własnoręcznie klocki i uświadomiłem sobie, że mam szanse stanąć w szranki z koparką DMACa muszę podjąć tą rękawicę z godnością :D

Kilka fotek. W sumie ostatnie przed premierą.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5157
Wysłany: 2020-10-13, 11:43   

eric trax napisał/a:
Do tego zakupiłem i zamontowałem ledy firmy vonado.

I tu pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. Firma vonado to ****** w **** złodzieje. Światła które kupiłeś są w 100% zerżnięte z produktów firmy Brickstuff, czyli od jednego faceta który rozwijał je przez ostatnie 10 lat. To raz. Dwa, zanim ponownie kupisz coś od vonado, warto sprawdzić czy już ukradli Twoje MOCe czy póki co tylko znajomych: https://www.vonado.com/MOC-World-c2548.html
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2020-10-13, 11:45, w całości zmieniany 3 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu