[MOC] Młyn i cegielnia

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] Młyn i cegielnia

#1 Post autor: liwnik »

Ostatnio zmieniony 2020-11-05, 19:32 przez liwnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Liwnik

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Kawał porządnego industrialu. Aczkolwiek chyba lekko za schludnie tam. I palety cegieł bym wykaflował.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#3 Post autor: romkoo »

Ogl±da³em na wystawie, prezentuje siê super. Zgadzam siê z Jellym, trochê brudu by siê przyda³o. Samochód dostawczy bardzo mi siê podoba, na Citroenie siê wzorowa³e¶?

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Fajne, trochę już brakowało takich klimatów na Forum.
Najbardziej podobają mi się budynki cegielni - kolorem i układem muru. Już wiem, jak będzie wyglądał mój magazyn :)
romkoo pisze:Oglądałem na wystawie, prezentuje się super.
Której? Czyżby Hobby? Czy to jest część jakiejś większej makiety? Jeśli tak, to można prosić jej zdjęcia?

P.S. Trochę rzeczywiście "za schludnie". Młyn i cegielnia to zawsze miały dużo pyłu i kurzu...
Ostatnio zmieniony 2020-11-05, 09:36 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#5 Post autor: liwnik »

Dzięki za wszystkie komentarze.
Faktycznie jest tu może trochę za czysto ale nie umiem budować bałaganu. A już zwłaszcza gdy buduje model który ma jechać na wystawę. staram się wtedy ograniczyć do minimum wszystkie elementy mogące łatwo odpaść.
romkoo pisze:Samochód dostawczy bardzo mi się podoba, na Citroenie się wzorowałeś?
Nie wzorowałem się na żadnym konkretnym samochodzie.
wielkamucha pisze:Której? Czyżby Hobby? Czy to jest część jakiejś większej makiety? Jeśli tak, to można prosić jej zdjęcia?
Tak, moduł był na Hobby w Poznaniu:
https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=581141
https://www.flickr.com/photos/153034731@N04/
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 8_DUwSlXsI
https://www.youtube.com/channel/UCHV-po ... subscriber
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Nie zrozum mnie źle. Ten ohydny zielony budynek jest przepiękny :D Jego nuda jest tak dobrze oddana, że kojarzy mi się z latami 50-70 ubiegłego wieku, do tego to klimatyczne autko i pozostałe zabudowania. To wygląda jak cześć zapomnianej małej miejscowości. Super!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#7 Post autor: Afick »

eric trax pisze:Nie zrozum mnie źle. Ten ohydny zielony budynek jest przepiękny :D Jego nuda jest tak dobrze oddana, że kojarzy mi się z latami 50-70 ubiegłego wieku, do tego to klimatyczne autko i pozostałe zabudowania. To wygląda jak cześć zapomnianej małej miejscowości. Super!
Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie - trochę jak choroba z rozdwojeniem jaźni :)
Ostatnio zmieniony 2020-11-06, 10:08 przez Afick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1429
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Mestari »

Bardzo fajne, nie zwróciłem wcześniej uwagi na te budynki w tle, a warto jak widać :)
Dostawczak super.
Dach wygląda dobrze, a sam miałbym już ból głowy o to że ząbki widać. Jak pokazałeś ząbki mogą sobie czasem być i nic się złego nie stanie.
Fajny klimat ogólnie :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

O, widzę, że ktoś przeniósł do właściwego działu :)

Samochodzik w porządku, wyglądem przypomina mi stare Stary 25. Jeśli dobrze kojarzę, widziałem coś takiego w Spotykalni w 2019.
Ten zielony piaskowy do mnie nie przemawia - ale ogólnie nie bardzo lubię ten kolor, jest właśnie jakiś taki PRL-owsko ohydny... więc prawdopodobnie akurat na miejscu :)
Za to makieta - no, jestem pod dużym wrażeniem. Nie mam co do was startować, chłopaki... Dlaczego nie pokażecie tego na Bemowie lub Legowisku?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#10 Post autor: liwnik »

Jeszcze raz dzięki za wszystkie komentarze.

wielkamucha pisze:Samochodzik w porządku, wyglądem przypomina mi stare Stary 25. Jeśli dobrze kojarzę, widziałem coś takiego w Spotykalni w 2019.
Tak, stał wtedy na makiecie miasteczka.
wielkamucha pisze:Ten zielony piaskowy do mnie nie przemawia - ale ogólnie nie bardzo lubię ten kolor, jest właśnie jakiś taki PRL-owsko ohydny... więc prawdopodobnie akurat na miejscu :)
To akurat jeden z moich ulubionych kolorów Lego.
wielkamucha pisze:Za to makieta - no, jestem pod dużym wrażeniem. Nie mam co do was startować, chłopaki... Dlaczego nie pokażecie tego na Bemowie lub Legowisku?
No fajnie byłoby dodać większą część kolejową do naszego miasteczka. Może kiedyś się uda.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#11 Post autor: zagibricks »

Bardzo w moim guście, ja akurat za bałaganem nie przepadam. Kolorystyka świetnie dobrana, lubię odcienie sand.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Młyn i cegielnia

#12 Post autor: Reglin »

liwnik pisze:Moduł makiety kolejowej z młynem i cegielnią:
Fantastyczny budynek, schludny, czysty, jak nowy :-)
Na pierwszym zdjęciu wydaje się być bardzo mały i pasujący do innej skali.
wielkamucha pisze:Nie mam co do was startować, chłopaki...
Sam myślę podobnie jak coś tworzę, patrząc na wielkość, ogrom i jakość tego co ostatnio widać pewne moje rzeczy wydają mi się zwyczajnie małe i skromne.

Szygalew
VIP
Posty: 1587
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Szygalew »

Sam myślę podobnie jak coś tworzę, patrząc na wielkość, ogrom i jakość tego co ostatnio widać pewne moje rzeczy wydają mi się zwyczajnie małe i skromne.
Może niektóre tak, nie wiem ( Ty sam wiesz najlepiej ), ale z kolei Twoje wiadukty to rozmachem i jakością nie ustępują na krok.
liwnik pisze:wielkamucha napisał/a:
Samochodzik w porządku, wyglądem przypomina mi stare Stary 25. Jeśli dobrze kojarzę, widziałem coś takiego w Spotykalni w 2019.

Tak, stał wtedy na makiecie miasteczka.
No i Projekt Andersa autko też odwiedziło.

Liwnik@, bardzo ładna praca. Jest zbudowana bez żadnych wariactw technicznych, a to wcale w niczym jej nie ujmuje, a może nawet dodaje. Kolory ładne, super kompozycja całości. No i fajne, oczywiste, wykorzystanie nowych czarnych świec.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Rysiek »

Wow! Świetna industrialna praca! Bardzo ładny dobór kolorów, elegancko ten busik wyszedł. Widać, że robota wre wokół budynków.
Brawo!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Fuku »

Nie wiem co chcecie od tego budynku, jak dla mnie wygląda całkiem dobrze i wcale nie nudnie ;P
Bardzo ładna praca

ODPOWIEDZ