[MOC] Royal Joust 2019 - moja czê¶æ wspólnej makiety.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] Royal Joust 2019 - moja czê¶æ wspólnej makiety.

#1 Post autor: romkoo »

Prezentujê moj± czê¶æ makiety Royal Joust z 2019 roku, która by³a prezentowana na targach hobby w Poznaniu i w której mia³em przyjemno¶æ uczestniczyæ. Wcze¶niej pojawia³y siê mniejsze prace, ale teraz mam wszystko zebrane w ca³o¶æ. Wystawa LEGO zorganizowana przez ZbudujmyTo.
Zbudowa³em namiot szpitalny oraz obóz rycerzy smoka szykuj±cych siê do turnieju.
Makieta budowana by³a z przymru¿eniem oka co by³o widaæ na ka¿dej czê¶ci parceli ;)
W oryginale ka¿da z moich dzia³ek sta³a w odrêbnym miejscu i na potrzeby pokazywania tego jako wolnostoj±ca praca, dokona³em kliku drobnych modyfikacji - g³ównie chodzi³o o drogi aby uzyskaæ spójne po³±czenia.
Makieta posz³a ju¿ do rozbiórki, sk³ada³em j± specjalnie po to aby uwieczniæ na fotografii w 1 kawa³ku :)
Obrazek01 by M, on Flickr

A tutaj jeszcze film ca³ej makiety.
Obrazektargi Hobby @POZ 2019. Castle collab. by M, on Flickr

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Wszystko super, droga koniki namiot po lewej najbardziej klimatyczny ale ten biały... Nie mogę wybić sobie z głowy, że wygląda jak szpital polowy :D Może gdyby jakoś inaczej ten krzyż zbudować?
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 17:52 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

eric trax pisze:Nie mogę wybić sobie z głowy, że wygląda jak szpital polowy :D
To dobrze, bo to jest szpital polowy..."namiot szpitalny". :) On mi się w sumie najbardziej podoba. Jest bardzo wiarygodny. Ma dobry kształt. I fajnie "spięty" materiał na wejściu..

Fajny jest też motyw z "zabawami magów". Nieźle sponiewierało tego biednego rycerza. :)


A jak to się stało, że w tamtych czasach mieli kaczuchę dmuchaną i płetwy? :) ..

Cała makieta super, chociaż trochę eklektyczna. Momenty zadrzewione mi się najbardziej podobają, nasycone takie dzięki temu są. A za to nie wiem, co za As wstawił na makietę ten domek z czerwono-czarnym dachem, który pasuje jak pięść do oka. Albo po prostu nie wiem, co twórca miał na myśli... :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Szygalew pisze: To dobrze, bo to jest szpital polowy..."namiot szpitalny". :) On mi się w sumie najbardziej podoba. Jest bardzo wiarygodny. Ma dobry kształt. I fajnie "spięty" materiał na wejściu..
Właśnie dlatego napisałem szpital polowy, bo poza tymi czubkami na górze wygląda bardzo współcześnie. W średniowieczu bardziej spodziewałbym się kształtu jak ten z lewej.
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 18:23 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

eric trax pisze:
Szygalew pisze: To dobrze, bo to jest szpital polowy..."namiot szpitalny". :) On mi się w sumie najbardziej podoba. Jest bardzo wiarygodny. Ma dobry kształt. I fajnie "spięty" materiał na wejściu..
Właśnie dlatego napisałem szpital polowy, bo poza tymi czubkami na górze wygląda bardzo współcześnie. W średniowieczu bardziej spodziewałbym się kształtu jak ten z lewej.
Byłeś na wystawie i nie zauważyłeś, że cała makieta została zbudowana z przymrużeniem oka? Polecam filmik, cała makieta to jeden wielki easter egg.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Namiot rycerzy smoka super.
Ale już to chyba gdzieś kiedyś pisałem : o)


Szpital polowy też super, ale jak na WW1 ; o)
Zdrufko, Ciamek

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#7 Post autor: romkoo »

Dziêki za komentarze, co do namiotu szpitalnego to w zwi±zku z tym, ¿e ca³a makieta by³a z przymru¿eniem oka, to chcia³em aby tak siê kojarzy³.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: mw »

bardzo fajna makieta pełna życia - oba namioty fajne

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#9 Post autor: SAMOLOT »

Rozumiem przymrużenie oka ale ten czerwony krzyż w tamtych czasach nie był symbolem szpitala.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#10 Post autor: Jaskier »

SAMOLOT pisze:Rozumiem przymrużenie oka ale ten czerwony krzyż w tamtych czasach nie był symbolem szpitala.
Ale doskonale się wpisał w konwencję makiety. ;)
W tamtych czasach nie było też foodtrucków, wydzielonej strefy na toi-toie i parkingu dla koni. :P

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Rysiek »

Zawsze miałem szacunek do budowli tego kalibru. Wymaga to wiele cierpliwości i przemyśleń.
Bardzo dobrze się na to patrzy, kawał dobrej roboty!

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#12 Post autor: romkoo »

Dziêki za komentarze :)
@Samolot, masz racjê, ale nie pomy¶la³em o krucjatach krzy¿owych jak budowa³em namiot. Dopiero Ty mi na to zwróci³e¶ uwagê i teraz dotar³o do mnie jak nie wykorzysta³em tego potencja³u ehhhhhh.... ale to ju¿ nastêpnym razem, bo motyw Castle jest jednym z moich ulubionych :)

ODPOWIEDZ