[MOC] Świątynia Ozyrysa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Świątynia Ozyrysa

#1 Post autor: Jaskier »

Hej!

Przedstawiam moją najnowszą pracę - Świątynię Ozyrysa.
Konstrukcja inspirowana jest serią Adventurers, wykorzystałem w niej wszystkie posiadane elementy z nadrukiem z linii Desert.

Obrazek

Praca ma wykonane również wnętrze, w tym funkcjonalne pułapki i ukryte drzwi.

Obrazek

Poniżej filmiki (trzeba kliknąć i odtworzyć na Flickrze):

Obrazek Obrazek

Praca powstała na konkurs rocznicowy serii Adventurers organizowany na Eurobricks do kategorii "Great Adventure". W głosowaniu zebrała największą liczbę głosów i zajęła pierwsze miejsce.

Mam nadzieję, że się podoba. ;)
I że uda mi się kolejne prace z serii budować szybciej. :D

Praca została zgłoszona do LEGO Ideas:
https://ideas.lego.com/projects/b5092e7 ... 2cecc7b65a
Ostatnio zmieniony 2023-09-14, 10:25 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#2 Post autor: DonBolano »

Świetna robota! I gratulację za zajęcie pierwszego miejsca! :)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#3 Post autor: Kirysowaty »

Widziałem na EB. Doskonałe wykorzystanie elementów z nadrukami, genialne tajne przejście, fajne figurki. Pierwsze miejsce w pełni zasłużone. Aż mi się chce znów zagrać w Tomb Raider IV: The Last Revelation.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#4 Post autor: Ciamek »

Brawo, gratulacje!
Super ukryte drzwi.
Zdrufko, Ciamek

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#5 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajny zestaw stworzyłeś! :) Estetyczny i przemyślany. Bardzo zgrabny. ... I znów świetny pomysł!.. :)

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#6 Post autor: Jaskier »

DonBolano pisze: 2023-09-08, 13:05 Świetna robota! I gratulację za zajęcie pierwszego miejsca! :)
Szygalew pisze: 2023-09-08, 21:04 Bardzo fajny zestaw stworzyłeś! :) Estetyczny i przemyślany. Bardzo zgrabny. ... I znów świetny pomysł!.. :)
Dzięki! :)
Ciamek pisze: 2023-09-08, 18:53 Brawo, gratulacje!
Super ukryte drzwi.
Ukryte drzwi napsuły mi najwięcej krwi, bo trzeba się było ubrudzić elementami Technic.
Stwierdziłem jednak, że tak prosty mechanizm musi się dać odtworzyć z klocków i po kilku iteracjach udało się dobrać odpowiednią technikę i prawidłowe zębatki. :D
Kirysowaty pisze: 2023-09-08, 16:49 Widziałem na EB. Doskonałe wykorzystanie elementów z nadrukami, genialne tajne przejście, fajne figurki. Pierwsze miejsce w pełni zasłużone. Aż mi się chce znów zagrać w Tomb Raider IV: The Last Revelation.
Dzięki!
Elementy z nadrukami musiały długo poczekać na swoją kolej. Udało mi się kupić komplet w całkiem niezłej cenie jeszcze w czasach studenckich, gdy pracowałem w Domu Wiktorii. Wpadła raz dostwa z Niemiec i nie mogłem się oprzeć. :D

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#7 Post autor: wielkamucha »

Chyba jedna z najbardziej niedocenionych serii, jaka była w historii Lego. Przynajmniej z mojej perspektywy - może dlatego, że był to dla mnie czas dark-age (choć kilka zestawów Johnnego Thundera sobie kupiłem) - ale dziś jak patrzę na te figurasy, samochody, samoloty i ogólnie - zestawy - to mam wrażenie, że coś mi umknęło... Przy innych seriach tak nie czuję.

Bardzo fajnie wygląda to wszystko: i front i "wnętrze" grobowca. Wielki "plus" za działające pułapki, przesuwne ściany i tego typu bajery. Po za tym, to po prostu super wygląda - jakby się oglądało Indianę Jonesa albo Mumię :)

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#8 Post autor: Jaskier »

wielkamucha pisze: 2023-09-12, 08:35 Chyba jedna z najbardziej niedocenionych serii, jaka była w historii Lego. Przynajmniej z mojej perspektywy - może dlatego, że był to dla mnie czas dark-age (choć kilka zestawów Johnnego Thundera sobie kupiłem) - ale dziś jak patrzę na te figurasy, samochody, samoloty i ogólnie - zestawy - to mam wrażenie, że coś mi umknęło... Przy innych seriach tak nie czuję.

Bardzo fajnie wygląda to wszystko: i front i "wnętrze" grobowca. Wielki "plus" za działające pułapki, przesuwne ściany i tego typu bajery. Po za tym, to po prostu super wygląda - jakby się oglądało Indianę Jonesa albo Mumię :)
Ja się załapałem dopiero na Orient Expedition, które pojawiło się kilka lat po Desert, ale zgadzam się - masa świetnych pomysłów, figurek, zestawów, dla dzieciaków dobra baza do samodzielnej zabawy i wymyślania przygód. Przynajmniej ja tak robiłem z tymi zestawami, które miałem.
Niestety, dzisiaj łatwiej sprzedać coś oklejonego logo znanej marki - np. Indiana Jones albo Jurassic World - i przez to nie dostaniemy tego typu autorskiej serii. :(

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#9 Post autor: Deckard Cain »

OOochoo ja tu widzę stare części w dobrym stanie. Super uchwycony klimat serii i jak dla mnie trochę filmu "Mumia"
Szczere gratulacje.
Ostatni z Horadrimów

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#10 Post autor: Jaskier »

Deckard Cain pisze: 2023-09-13, 23:52 OOochoo ja tu widzę stare części w dobrym stanie. Super uchwycony klimat serii i jak dla mnie trochę filmu "Mumia"
Szczere gratulacje.
Dzięki!
"Mumia" jest super. Jeden z lepszych filmów przygodowych z tamtego okresu. ;)

Praca została zgłoszona do LEGO Ideas:
https://ideas.lego.com/projects/b5092e7 ... 2cecc7b65a

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#11 Post autor: eric trax »

Genialny model i na pewno nadaje się na zestaw. Trzymam kciuki, bo widać jak dopracowany jest to MOC. Na pierwszy rzut oka widać klimat płynący z serii adventure. Graty i trzymam kciuki!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Świątynia Ozyrysa

#12 Post autor: Jaskier »

eric trax pisze: 2023-09-18, 09:52 Genialny model i na pewno nadaje się na zestaw. Trzymam kciuki, bo widać jak dopracowany jest to MOC. Na pierwszy rzut oka widać klimat płynący z serii adventure. Graty i trzymam kciuki!
Dzięki!
Zobaczymy, jak pójdzie z głosowaniem. Póki co tragedii (chyba) nie ma. Nie wrzucałem nigdy wcześniej niczego na Ideas (poza zgłoszeniami konkursowymi, ale to osobna sprawa), z tą pracą się zdecydowałem, gdyż wydaje mi się, że jest ona zbudowana w duchu zgłoszeń, które zostały zestawami - nawiązuje do popularnej serii sprzed lat, można ją prezentować z obu stron, ma nawet elementy służące do zabawy.

ODPOWIEDZ