[MOC] Mały czarny ciągnik z przyczepą RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#31 Post autor: SaperPL »

wielkamucha pisze:Kiedyś widziałem takie rozwiązanie z podwójnymi tylnymi kołami w jednym z ciągników - tylko przystosowane do pola, na którym ciągnik operował - tylne koła były dosyć wąskie w porównaniu ze standardowymi, za to zewnętrzne zamontowane były na dużych tulejach dystansowych, aby między jednym i drugim kołem zmieściła się grządka uprawianej rośliny (odstęp między kołami wynosił dobre 30-40 cm). To maszyny robocze, mają przede wszystkim dobrze pracować, a nie wyglądać :)
Właśnie spojrzałem co da się z tym zrobić i jest trochę słabo. Koła motocyklowe najbliższe rozmiaru 64 są 67, opony z tego co widzę tylko slick a felga metallic. Szkoda że nie ma takich odpowiedników jak przy 81.6, bo można by zrobić tak jak mówisz.
legosamigos pisze:Co do Twojego modelu, raczej będzie jak większość zestawów Lego, czyli za pomocą rączek i korbek :)
To czekam w takim razie na zdjęcia i ewentualnie film :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#32 Post autor: SaperPL »

Pojawiła się recenzja modelu na kanale BrickHouse:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZK2KweH ... BrickHouse[/youtube]

Oraz zdjęcie modelu przypięte na rebrickable (miniaturka jest wykadrowana):

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

O proszę. No to gratuluję :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: wielkamucha »

Gratki. Nie znam niemieckiego, ale chyba mu się podobało?

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#35 Post autor: SaperPL »

legosamigos pisze:O proszę. No to gratuluję :)
wielkamucha pisze:Gratki.
Dzięki, zawsze musi być ten pierwszy raz. Może ktoś jeszcze się zainteresuje zrobieniem czegoś ode mnie do recenzji :D
wielkamucha pisze:Nie znam niemieckiego, ale chyba mu się podobało?
Ja włączyłem automatycznie tłumaczone napisy z automatycznie generowanych napisów youtube. Też nie znam niemieckiego na tyle żeby rozumieć co mówi :P

Z tego co wywnioskowałem z pokracznych automatycznych napisów to zwrócił uwagę na takie rzeczy:

1) instrukcja ma dziwne kąty/rzuty, brakuje calloutów i size guide'ów i trzeba trochę doświadczenia albo kilku prób żeby załapać niektóre kroki, ale ogólnie udało mu się przez to przebrnąć bez większych problemów.

2) pionowa ośka ze stopem w dyszlu, ta łącząca napęd z przyczepy powinna być wg niego o 1 stud dłuższa i zabezpieczona tulejką żeby nie schodziło bo z doświadczenia to jest coś co powoduje psucie zębatek. W tym przypadku niekoniecznie, bo to mały model, ale zrobił to z przyzwyczajenia.

3) jego model przy ostrym ruszaniu strzelał zębatkami, możliwe że coś niejasno napisałem w instrukcji i może gdzieś da się coś dziwnie zmontować albo jego baterie dają mocnego kopa w porównaniu do moich i pełna prędkość w przeciwnym kierunku od poprzedniego pozwala na taki efekt jak wszystkie luzy na zębatkach się zsumują. Nie miałem tego problemu, ale mam eneloopy z trochę niższym napięciem ale trzymają baardzo długo. Wyjątkowo w przypadku tej konstrukcji to mogło mieć znaczenie że nie wiedziałem o takim problemie.

4) Cały zestaw ma duży promień skrętu i on zwrócił tutaj uwagę na to, że gdyby przyczepa miała całą oś obracaną to przynajmniej dałoby się cofnąć i skręcić w ciasnym miejscu ale to jest jednak ograniczenie tej konstrukcji. Ja zwróciłem uwagę na to, że jednak nie użył klocka z ciężarkiem a wiem że przednie koła u mnie potrafiły ślizgać bez tego ciężarka lub innego dociążenia przodu. Dodatkowo nie ma się co oszukiwać że w takim małym modelu będziemy mieli jednocześnie dobry promień skrętu i porządny wygląd nadkoli i całości, chyba że ktoś zrobi jakiś magiczny wirtualny pivot.

5) zwrócił uwagę na to że dźwignia skrzyni biegów jest luzem/dziwnie zaczepiona.

Ale ogólnie mu się podobało i stwierdził że bardzo kreatywny model, świetnie się bawił przy budowaniu i jest w sam raz żeby chwilę pojeździć po domu.

Tyle zrozumiałem oglądając z napisami :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Mały czarny ciągnik z przyczepą RC

#36 Post autor: SaperPL »

Niespodziewanie ktoś dzisiaj wrzucił zdjęcie zbudowanego ciągnika w czerwonych barwach i zobaczyłem że też ktoś inny wcześniej bardzo ładne zdjęcia zrobił:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Mały czarny ciągnik z przyczepą RC

#37 Post autor: legosamigos »

Z przyczepką i w czerwonym kolorze ładnie się prezentuje
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ