dmac pisze:Bardzo dobry model. A będzie jeszcze fajniejszy, jak zrealizujesz plany, czyli poprawisz mu zakres ruchów dzięki aluminiowym siłownikom :) .
Muszę jednak spytać: dlaczego kopałeś trociny lekką łyżką LEGO, a nie tą wielką, pięknie wymodelowaną z klocków?
I jeszcze jedno pytanie: to jest model baaardzo dużej i ciężkiej koparki - co w rzeczywistości podnoszą takie szczypce (nawiasem mówiąc bardzo efektowne)? Do ładowania drewna taki kolos to chyba przesada, nie?
Tak czy owak - brawo!
Dzięki! Tak sie składa, że pomysł zrobienia realistycznie wyglądającej koparki zrodził się oglądając na forum bardzo ciekawy kolor koparki Kobelco :)
Szczypce należy potraktować jedynie jako dodatek rozszerzający funkcjonalność modelu i efekt chęci pobawienia się w mechanizmy :) W realu do ładowania drewna taka koparka chyba faktyczne za duża, chyba że do fragmentów sekwoji.
Kopałem lekką łyżką bo przy tych krótkich siłowniczkach dźwignie sa tak niefajne, że pneumatyka przypuszczam miałaby problem z płynnym poruszaniem, Rozwiązaniem tego zapewne będą dużo dłuższe siłowniki.
Jellyeater pisze:Bardzo dobry model Ci wyszedł. Świetnie się rusza i jeszcze lepiej wygląda.
Dzięki. Takie właśnie były założenia więc się udało :)
syzygy pisze:Super model, jestem pod wrażeniem...
Ale też jestem ciekawy tego, o co spytał Dmac - czemu na filmie jest łycha lego? ;)
..a te siłowniki pneumatyczne przemalowałeś, czy owinąłeś czymś szarym? W sumie mogłyby być żółte, aż tak by chyba nie raziło ;)
Chodzi o dużo większą masę zbudowanej łyżki i krótkie siłowniki, Zwłaszcza kiepsko wypada płynność ruchów przy krótkich siłownikach, ciężkiej łyżce i ruchu "w dół" przy wypuszczaniu powietrza - ruch bardzo gwałtowny. Dłuższe siłowniki powinny dać radę.
A siłowniki mają na sobie szare naklejki. Żółte zapewne by nie raziły ale w oryginale są szare wiec się tego trzymałem.
noniusz pisze:
Czy starałeś się budować wg skali, rysunków czy składałeś "na oko"?
Czy rozważałeś może, aby każda funkcja miała swój "dedykowany" kompresor podłączony do tego samego portu co obsługujące ją servo?
Według skali, rysunków i na oko, zależy który fragment koparki :) Dedykowany kompresor do każdej funkcji to pomysł, na który wpadłem za późno gdy już było zrobione inaczej :) Ale fakt taka przeróbka rozwiązałaby sytuację, w której funkcja oparta na dwóch siłownikach działa wolniej bo mogłaby mieć dwa razy szybszy kompresor.
SAMOLOT pisze:
Zaskoczył mnie ten chwytak, udało Ci się zachować przyzwoite proporcje a to zawsze wyzwanie upchnąć tam silniki.
Ciekawi mnie ile waży cały model?
Model waży 4300g, Udało się zmieścić dwa mediumy bez większego problemu bo chwytak jak i cały model jest dość sporych rozmiarów - całość przy wyciągnietym ramieniu sięga metra długości.
SaperPL pisze:
Model wygląda świetnie, te węże od pneumatyki są poprowadzone cudownie.
Dzięki! Też jestem bardzo zadowolony z efektu.
legosamigos pisze: Czy te zdjęcia w plenerze to faktycznie były robione w plenerze czy to w fotoshopie? Bo maszyna wygląda całkiem realnie na tych plenerowych zdjęciach :)
Zdjęcia pochodzą prosto z górki ziemi :) Beż żadnych przeróbek, ukladania scenografii, tła itd. Nie wiem jakie jest zdanie innych ale wydaje mi się, że zdjęcia z pleneru wyszły chyba nawet lepiej niż te na białym tle.