[Idea] MOC na prezent pod choinkę

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

[Idea] MOC na prezent pod choinkę

#1 Post autor: SaperPL »

No więc poczyniłem taki o to filmik pokazujący pomysł na prezent pod choinkę w postaci customowego zestawu na bazie instrukcji z rebrickable.



Trochę się z tym poślizgnąłem w czasie, bo moje zamówienie utknęło w sklepie w okresie w okolicy 6 grudnia i dopiero wszystkie rzeczy skompletowałem w tym tygodniu. W efekcie trochę pośpiesznie robiłem ten film żeby to jeszcze miało sens jakby komuś się miało udać na ostatnią chwilę coś zamówić.

Dopiero w trakcie składania filmu zorientowałem się że sprawa wprowadzenia laika w sam fakt że da się coś takiego zrobić może być skomplikowana i starałem się jakoś wypośrodkować pomiędzy rzuceniem jednym zdaniem "zdobądź instrukcję na rebrickable" a zanudzeniem tych co wiedzą o co chodzi wyjaśnieniami i wyszło jak wyszło.

W każdym razie jest to w pewnym sensie wstęp do dyskusji: Czy próbowaliście robić takie rzeczy? Skompletować prezent do instrukcji?

Dochodzę do wniosku że właściwie takie coś mogłoby być sensowną usługą za którą ludzie skłonni byli by płacić premium.

Ja jak robiłem zamówienie to spotkałem się z odpowiedzią że zamówienie jest za małe żeby sklepowi w ogóle chciało się wg listy je realizować, więc sam musiałem wszystko wyzbierać i potem brakujące rzeczy zamawiać osobno, nie mówiąc już przygotowaniu sensownie woreczków z poszczególnymi grupami elementów.

Sprawa zapakowania w coś co nie jest zwykłym kartonem, ale czymś od LEGO, akurat tutaj myślę jest fajna dla DIY jak sami robimy taki prezent, oczywiście w przypadku robienia takich rzeczy na zamówienie można by kombinować inne podejście, czyli np sensowne opakowania okazjonalne i może jakieś pudełka z nadrukiem.

Jak to widzicie? Jest to fajne, czy raczej pomysł dawania komuś *customowego* zestawu jest dziwny?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

SaperPL pisze:Dochodzę do wniosku że właściwie takie coś mogłoby być sensowną usługą za którą ludzie skłonni byli by płacić premium.
https://www.mochub.com/

https://www.ingmarspijkhoven.com/

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3 Post autor: SaperPL »

M_longer pisze:
SaperPL pisze:Dochodzę do wniosku że właściwie takie coś mogłoby być sensowną usługą za którą ludzie skłonni byli by płacić premium.
https://www.mochub.com/

https://www.ingmarspijkhoven.com/
Dzięki za linki. W sumie to ma sens że ktoś już coś takiego robi, ale nie do końca chodzi mi o gotowe zestawy wybrane przez sklep, tylko o możliwość zamówienia tego co ja chcę złożyć/dać komuś w prezencie a nie tego co już jest w danym sklepie przygotowane.

ingmarspijkhoven ma ledwie kilkanaście zestawów, natomiast mochub jest beznadziejny jak chodzi o obsługę strony, bo nie ma filtrów ani działów i trzeba przeglądać całość.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

SaperPL pisze:ingmarspijkhoven ma ledwie kilkanaście zestawów
I więcej mieć nie będzie, bo nie żyje.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: syzygy »

Jako prezent - mam wątpliwości...komu?
Ktoś, kto nie siedzi w mocach może za bardzo nie wiedzieć o co chodzi i się zdziwić, że dostał jakiś model spoza katalogu z instrukcją w pdf ;) I jeszcze nie wiem, czy to będzie taki efekt wow, bo customowy zestaw będzie droższy, niż ładnie zapakowany, pachnący nowością fabryczny zestaw lego. Więc "przepłacimy" za coś, co może być odebrane gorzej od fabrycznego lego ;) Dzieci raczej odpadają, zostają afole..

A ktoś kto siedzi głęboko w mocach, to sam może sobie taki zestaw zrobić, jeśli ma odpowiednie części..

Ostrożnie trzeba byłoby też dobierać moce - fundując zestaw swojej roboty, wiesz, że jest dobry ;) Ale kupując w ciemno moca z rebrika (jako ktoś nie do końca zorientowany, korzystający z tej usługi premium) można by się pewnie przejechać, że coś tam nie jest doskonałe technicznie dopracowane, mimo że na zdjęciach wyglądało super.

..ale ktoś te instrukcje na rebriku i w innych miejscach kupuje, więc jakaś grupa odbiorców by się pewnie znalazła ;) Tylko dosyć wąska myślę.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: SaperPL »

syzygy pisze:Dzieci raczej odpadają, zostają afole..
No tak, raczej albo wchodzą w grę afole, albo jak ktoś ma dziecko które rzeczywiście przegląda instrukcje i coś się spodoba to można jako niespodziankę przygotować gotowy zestaw.

Raczej widzę sytuację taką że np. wiem że longer robi dobre instrukcje to mógłbym w ciemno (czyli bez sprawdzenia samemu) kupić na prezent taki komplet po przeczytaniu recenzji konkretnej instrukcji/modelu, albo druga opcja samemu złożyć fizycznie model, niekoniecznie w odpowiednich kolorach ale testowy taki brudny, ale to znowu zajmuje czas. Raczej zakładam to że jednak oceniamy jakoś na podstawie recenzji i kupujemy porządną instrukcję.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: syzygy »

No tak, są osoby, od których brałbym w ciemno ;) Jakbym dostał coś autorstwa Longera, Erica itp. to bym się bardzo ucieszył ;) Ale zawsze pozostaje pytanie, czy w to miejsce nie lepiej komuś sprezentować 3 zestawy lego (jak nie więcej), bo na części zawsze będzie drożej.. No ale są też małe, dobre moce (tak jak Twoje).
Ostatnio zmieniony 2020-12-19, 19:01 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#8 Post autor: SaperPL »

syzygy pisze:No ale są też małe, dobre moce (tak jak Twoje)
No właśnie to też jest np tak że ktoś zrobi model np taki mały samochodzik z lego który ma np. (strzelam) 50 czy 80 elementów i ma swój klimat ale jednocześnie te elementy są rozsiane po różnych modelach. Wtedy to robi sens.

A są np. ludzie zajawieni jakimś tematem np batmanem, iron manem, back to the future itp a niekoniecznie wkręceni w składanie i trzymanie na półkach dużych modeli. Taki malutki samochodzik czy brickheadz gdzieś stanie na skraju półki z książkami i nie zabierze dużo miejsca i też nie będzie to coś co ktoś będzie odkładał miesiącami moment złożenia bo nie będzie miał czasu na to.

Co do moich MOCy - spójrz na to ile Cyber Cruiser ma elementów :)

ODPOWIEDZ