Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] BUGGY - 42122 Model B
Autor Wiadomość
eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1977
Wysłany: 2021-01-07, 20:44   [MOC] BUGGY - 42122 Model B

Tak to znowu ja i kolejny tym razem słodziutki model Buggy :D

Nie mogłem nie kupić tego zestawu. Choć dobrze wiedziałem, że nowe opony są zbyt małe do ciągnika to idealnie nadają się do mojego innego modelu, który od prawie roku leży w kartonie.

Tak czy inaczej po zbudowaniu Jeepa pomyślałem, że warto pogimnastykować się nad alternatywnym modelem. O ile w przypadku Mclarena było znacznie łatwiej dzięki dużej ilości elementów tak tutaj oprócz liftarmów do dyspozycji są dwie zębatki z12 i z16. One kompletnie do siebie nie pasują. Na szczęście są też dwie obrotnice :)

Nie wzorowałem się na konkretnym modelu buggy. Inspirowałem się różnymi pojazdami ich proporcjami i wyglądem by stworzyć swoją wersję. Najbardziej kojarzy mi się z pustynnymi łazikami. Funkcje jakie udało się wcisnąć to sterowanie HOG i tylne zawieszenie niezależne, które fajnie i miękko pracuje. Niestety próba użycia obrotnicy aby stworzyć przednie zawieszenie nie udała się. Wyglądało to zbyt karykaturalnie abym mógł to przeżyć :D

Zużyłem 577 elementów z 665 dostępnych w zestawie. Tak się złożyło, że instrukcja którą robiłem sobie luźno w celach szkoleniowych po 4 poprawkach została ostateczną :) tutaj podziękowania dla testerów.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-61843/M_longer/42122-buggy/

Zapraszam do zapoznania się z filmem i zdjęciami a ja wracam do modeli rolniczych, które leżą odłogiem :)

Galeria zdjęć:

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3529
Wysłany: 2021-01-07, 22:54   

Co się stało, że nagle kupujesz dziurawe zestawy? :D 42122, wcześniej 42123, no nie poznaje kolegi ;) Mała odskocznia od maszyn rolniczych?

mw 
VIP

Wpisy: 667
Wysłany: 2021-01-07, 23:05   

Eric widzę że drzemią w tobie ogromne pokłady - energii, chęci, zapału - ostatnio nas wręcz zasypujesz nowymi maszynami. Podziwiam cię i gratuluję następnego świetnego pojazdu :)

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1977
Wysłany: 2021-01-07, 23:10   

legosamigos napisał/a:
Co się stało, że nagle kupujesz dziurawe zestawy? :D 42122, wcześniej 42123, no nie poznaje kolegi ;) Mała odskocznia od maszyn rolniczych?

Zestawy technic okazjonalnie kupuję od dłuższego czasu, zacząłem bodaj przed premierą 42100. Ostatnio kupiłem nawet zestaw Chińskie Święto Latarnii więc moje życie nie kręci się tylko wokół maszyn rolniczych :)

mw napisał/a:
Eric widzę że drzemią w tobie ogromne pokłady - energii, chęci, zapału - ostatnio nas wręcz zasypujesz nowymi maszynami. Podziwiam cię i gratuluję następnego świetnego pojazdu :)

Ostatnio przesadzam z siedzeniem przy klockach ale obiecuje na jakiś czas dać wam odpocząć :)

SaperPL 

Wpisy: 365
Wysłany: 2021-01-08, 23:44   

eric trax napisał/a:
nowe opony są zbyt małe do ciągnika

Grzeszysz kolego, nie ma czegoś takiego jak zbyt małe do ciągnika :D
Ja bym je widział jako przednie kółka w traktorze troszeczkę większym od tego mojego, albo jako tylne kółka w znacznie mniejszym traktorze, który byłby już tylko manualny.

B-model bardzo ładny, chociaż jest w nim trochę rzeczy sprawiających wrażenie przyklejonych na siłę lub niedokończonych jak tak skośna poprzeczka która pod dachem kończy się wystawionym otwartym pinem. No ale jak rozumiem taki efekt ograniczeń w dostępnych elementach.

Rysiek 

Wpisy: 309
Wysłany: 2021-01-09, 11:19   

Szczerze mówiąc, ten Model B bardziej mi się podoba niż powiedzmy, model główny :D

https://www.flickr.com/photos/184969510@N08/">

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu